Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

En İyi Ucuz Tabletler (Ocak 2021)

En ucuz tabletlerden birini kullanmak istiyorsanız o zaman doğru yerdesiniz. Aşağıda göreceğiniz birçok marka ucuz ama kullanılabilir tablet seçeneklerini size sunacaktır. Bu tabletleri kullanarak tablet konusunda bütçe dostu seçimler yapabilirsiniz.

İster iPadOS, ister Android veya Amazon'un Fire OS işletim sistemini tercih edin, sizin için burada bir şeyler yer alacaktır. Aşağıda tercih sırasına göre en ucuz tablet seçimlerimizi bulacaksınız. Sizin için doğru olan ise ihtiyaçlarınıza bağlı olacaktır.

8. Vestel V TAB Z1

Vestel V TAB Z1 son duraktır. Artık gerek eğlence gerek ise ödev olsun bundan daha aşağısına inmeniz doğru olmayacaktır. Vestel V TAB Z1 inceleme yapmak için yeni bir ürün olsa bile gösterdiği performans ile dikkat çekmeyi başarmıştır.

Genelde yerli ürünlere karşı genel bir "kötü" algısı olsa bile onu listeye dahil etme cesaretini gösterdik. Çünkü mevcut fiyat aralığında ondan daha iyisini bulabilmek pek kolay değildir. Sundukları ise özellikle öğrencileri fazlasıyla memnun edecektir.

Oyun oynamak için ideal bir tablet değildir. Muhtemelen cihazın çok fazla ısınması gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Bunun dışında video izleme, üretkenlik uygulamalarını kullanma ve ödev yapma gibi konularda sıkıntı yaşayacağınızı düşünmüyoruz.

7. Lenovo Tab M10 TB-X505F

Lenovo Tab M10 TB-X505F için söyleyebileceğimiz en önemli durumlardan birisi "idare eder" nitelikte bir tablet olmasıdır. Performans, ekran kalitesi, pil ömrü ve hız konusunda çok fazla beklentiniz yoksa bu ürün sizi memnun edebilecektir.

Ekranının büyüklüğü en önemli seçim seçeneklerinden birisidir. Bu tablet bütçeyi zorlamayan eğlence amacıyla seçilebilecek en ideal ürünler arasında yer alır. Bir başka ifadeyle video izlemek ve mesajlaşmak için son derece yeterlidir.

Peki oyun performansı? Bu konuya hiç girmesek daha iyi olur. Bütçenizi birazcık daha yükselterek daha iyi tabletler satın alabilirsiniz. Bu tablet sadece ödev, video izleme, mesajlaşma ve üretkenlik için kullanılabilecek bir tablettir.

6. Huawei MatePad T10

Huawei MatePad T10, özellikleri bakımından biraz "tartışmalı" bir tablet olmayı başardığı için listede geri kaldı diyebiliriz. Her ne kadar batarya kapasitesi her şeyin yolunda gittiğini gösterecek olsa bile RAM konusunda ve ekran çözünürlüğü konusunda benzer değerlendirme yapılamaz.

Ekranın büyüklüğü sizin için önemli bir seçimse bu tablete yönelmeyi düşünebilirsiniz. Bunun dışında sizi cezbedecek farklı bir yanı olacağını düşünmüyoruz. Eğlence amacıyla kullanılacak bir tablet arıyorsanız bu ürün ihtiyacınızı karşılayacaktır.

Huawei MatePad 10 standart bir tablettir. Özellik bakımından ekstra bir şeyler beklemek doğru olmayacaktır. Öğrencilerin ödev yapmasını sağlayabilecek bir üründür. Bunun dışında oyun oynama gibi konularda pek yeterli performans ortaya koyması mümkün görünmemektedir.

5. Samsung Galaxy Tab A7 10.4 (2020)

Samsung Galaxy Tab A7 10.4, Samsung'un Apple'ın karşısına diktiği ve iPad (2020) cihazlarından daha uygun fiyata sattığı üründür. Bunun da ötesinde ince çerçevelere ve yüz tanıma özelliğine sahiptir. Bu yönüyle bile Apple'a rakip olduğu oldukça bellidir.

Pil ömrünü her şeyden önce görüyorsanız bu tablet sizin için fazlasıyla ideal olacaktır. En iyi ama aynı zamanda ucuz bir tablet arıyorsanız bu ürün ihtiyacınızı karşılayacaktır. Ancak hızlı ve parlak bir ekrana sahip bir tablet arıyorsanız fazla ileri gitmemelisiniz.

Bu tabletin çeşitli listelerde üst sıralarda yer almamasının en önemli sebeplerinden birisi kesinlikle ekranıdır. Samsung Galaxy Tab A7 belirli bir noktada tahta çıkmak için aday olmasına rağmen ekranı hayranlık uyandıracak derecede iyi değildir.

4. Lenovo Smart Tab M10 Plus (2020)

Lenovo Smart Tab M10 Plus kendi branşında şimdiye kadar üretilmiş en ucuz tablet unvanına sahip üründür. Eğlenceli ve ilgi çekici bir tablet olduğunu söylemek mümkündür. Akıllı ekranı sayesinde akıllı ev cihazlarını tablet üzerinden kontrol etme şansınız olacaktır.

Lenovo Smart Tab M10 Plus'ın piyasadaki en ucuz ama kullanışlı tabletlerden biri olmasının bir başka nedeni ise Lenovo Charging Dock ile birlikte gönderilmesidir. Böylece eller serbest kalacak şekilde bu tableti kullanma fırsatı elde edersiniz.

Lenovo Smart Tab M10 Plus, canlı ve renkli bir ekrana sahiptir. Ayrıca, USB Type-C, microSD kart yuvası ve kulaklık girişi gibi ucuz bir tablet için çok çeşitli bağlantı noktalarına sabittir. Ayrıca dilediğiniz oyunları bu tablette gönül rahatlığıyla oynama şansına sahip olabileceksiniz.

3. Samsung Galaxy Tab A 10.5 (2018)

Samsung Galaxy Tab A 10.5 aslında Samsung'un Apple'a bir cevabı olarak düşünülmüş bir üründür. Bütçe anlamında biraz daha rahatlatıcıdır ve Apple iPad 10.2 karşısına konumlandırılmış bir cihazdır. Bu açıdan bütçe dostu bir seçim peşindeyseniz bunu tercih edebilirsiniz.

iPad'e rakip olabilecek gerçek anlamda bir Android cihaz arıyorsanız düşünmeniz gereken liste budur. Google'ın Android işletim sistemi, geniş bir HD ekranla birlikte çok fazla esneklik sağlamaktadır. 10.5 inçlik ekran film izlemek ve web ortamında gezinmek için mükemmeldir.

Aynı zamanda pil ömründen de bahsetmek önemlidir. Böylece kendinizi bir film maratonuna bırakabilmeniz mümkün olacaktır. Çevresindeki en güçlü seçenek değildir. Boyutu bazılarına göre büyük gelebilir ama temel kullanım için son derece ideal bir üründür.

2. Amazon Fire HD 8 Plus

Amazon Fire HD 8 Plus için ekran kalitesinin yeteri kadar iyi olmadığını söyleyebiliriz. Ekstra RAM olmasına rağmen çok akıcı bir deneyim sunmaz. Bu cihaz aslında Amazon Fire HD 8 (2020) ile aynı özellikler taşır ama biraz daha iyileştirilmiş versiyonudur.

Bunun ötesinde, daha ucuz olan versiyonu ile hemen hemen aynı özelliklere sahiptir. Ancak Amazon'un hakim olduğu kendi pazarında önceki nesilden daha hızlıdır. Ayrıca depolama alanı konusunda epey farklı alternatifler sunar.

Amazon Fire HD Plus hala en hızlı seçenek olmamasına rağmen maliyeti düşük bir tablet peşinde koşuyorsanız ideal bir seçenek olacaktır. Buna rağmen standart bir tablet ihtiyacınız varsa Fire HD 8'i tercih etmeniz çok daha sağlıklı olacaktır.

1. Apple iPad 10.2 (2019)

2019 yılında geliştirilmiş olan Apple iPad 10.2 şu anda satın alabileceğiniz Apple'ın sistemine ait en ucuz tablet durumundadır. 2019 yılına ait olan iPad 10.2 uygun ve ucuz bir alternatiflerden birisidir. Halefi ise giriş seviyesinde kendisine yer bulmaktadır.

Smart Keyboard Cover uyumluluğu, ekstra RAM ve en son iPadOS'un sunduğu tüm harika özelliklerin yanı sıra 10.2 inç ekrana sahip olursunuz. Ayrıca bu tableti ikinci bir Mac ekranı olarak kullanmayı başarabilirsiniz. Ekran muhteşem denilebilecek derecede iyidir.

Tabletin tek zayıf yanı kameradır. Ancak düşük bütçeli bir Apple cihazı almak için bu vazgeçilebilir bir değerdir. iPad 10.2 (2019) en yeni temel iPad olmayabilir. Buna rağmen Apple tarafından yıllarca destek alacağından emin olabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım.

Yorum Yap