Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

En İyi Ucuz Tablet Tavsiyeleri (Temmuz 2021)

En ucuz tabletlerden birini kullanmak istiyorsanız o zaman doğru yerdesiniz. Aşağıda göreceğiniz birçok marka ucuz ama kullanılabilir tablet seçeneklerini size sunacaktır. Bu tabletleri kullanarak tablet konusunda bütçe dostu seçimler yapabilirsiniz.

İster iPadOS, ister Android veya Amazon'un Fire OS işletim sistemini tercih edin, sizin için burada bir şeyler yer alacaktır. Aşağıda tercih sırasına göre en ucuz tablet seçimlerimizi bulacaksınız. Sizin için doğru olan ise ihtiyaçlarınıza bağlı olacaktır.

1. Lenovo Tab M7 TB-7305F

Lenovo Tab M7 TB-7305F model tableti bir güç merkezi olarak görmek doğru değildir. Karşılaştırma sonuçları çok iyi değildir. Wi-Fi ve depolama hızının çok iyi seviyede olmadığı doğrudur. Pil ömrü söz konusu olduğunda cihazın güç tüketiminin çok düşük olduğunu söyleyebiliriz. Buna rağmen bu tablet stok Android deneyimine sahip basit bir tablet arayan herkes için harika bir seçenektir.

Tabletin yapı kalitesi oldukça sağlamdır. Ayrıca can sıkıcı olan ekran çerçevelerine sahip değildir. Android Go'nun stok sürümü oldukça iyi çalışmaktadır. Öncelikli olarak internette gezinmek ve zaman zaman video izlemek için kullanılacak ucuz ve küçük bir tablet arayanlar için bu tablet son derece ideal bir seçenektir. Cihazın fiyatına göre nispeten yüksek kaliteli olduğunu söylemek mümkündür.

Lenovo Tab M7 TB-7305F fiyatı: ~750 TL

2. Lenovo Tab M8 TB-8505F

Lenovo Tab M8 Tb-8505F, ara sıra videolara göz atmak ve izlemek için basit bir tablet olarak piyasaya sürüldü. Pil ömrü, ince tasarımı ve yüksek kaliteli işçiliği gibi özellikle etkileyicidir. Her ne kadar biraz daha üst seviyede yer alan tabletler ile mücadele teme konusunda zorluk çekse bile bu fiyata elde edilebilecek en iyi tablet konumundadır.

Bununla birlikte tabletin kamerasından pek bir şey beklemenizi önermeyiz. Sınırlı dahili depolaması da birazcık sorun gibidir. Ancak bu sorunu bir microSD kartı kullanarak çözebilmek mümkündür. Ayrıca tablette yer alan çocuk modu kesinlikle iyi bir izlenim bıraktı diyebiliriz. Beklentiniz çok yüksek değilse ve özellikle EBA için tablet arıyorsanız bu tablet fazlasıyla işinizi görecektir.

Lenovo Tab M8 TB-8505F fiyatı: ~1.000 TL

3. Samsung Galaxy Tab A8 (SM-T290)

Samsung Galaxy Tab A9 (SM-T290), fiyatıyla uygun bir genel paket sunan tam anlamıyla kaya gibi sağlam bir tablettir. Tablet, iyi bir profil ömrüne, etkileyici hoparlörlere ve ikna edici bir TFT panele sahiptir. Ancak uygun fiyatlı olan bu ürün talebi yüksek olan kullanıcılar için mantıklı bir seçim değildir.

Tabletin bazı eksiklikleri vardır. Örneğin güvenlik yamalarının güncel olmaması gibi problemler vardır. Ayrıca tablet yavaş bir Wi-Fi performansına sahiptir. Her ne kadar microSD kart okuyucusuna sahip olmasına rağmen bellek ve depolama alanının biraz dar olduğunu söyleyebiliriz.

Samsung Galaxy Tab A8 (SM-T290) fiyatı: ~1.100 TL

4. Huawei MatePad T10

Huawei MatePad T10, özellikleri bakımından biraz "tartışmalı" bir tablet olmayı başardığı için listede geri kaldı diyebiliriz. Her ne kadar batarya kapasitesi her şeyin yolunda gittiğini gösterecek olsa bile RAM konusunda ve ekran çözünürlüğü konusunda benzer değerlendirme yapılamaz.

Ekranın büyüklüğü sizin için önemli bir seçimse bu tablete yönelmeyi düşünebilirsiniz. Bunun dışında sizi cezbedecek farklı bir yanı olacağını düşünmüyoruz. Eğlence amacıyla kullanılacak bir tablet arıyorsanız bu ürün ihtiyacınızı karşılayacaktır.

Huawei MatePad 10 standart bir tablettir. Özellik bakımından ekstra bir şeyler beklemek doğru olmayacaktır. Öğrencilerin ödev yapmasını sağlayabilecek bir üründür. Bunun dışında oyun oynama gibi konularda pek yeterli performans ortaya koyması mümkün görünmemektedir.

Huawei MatePad T10 fiyatı: ~1.100 TL

5. Vestel V TAB Z1

Vestel V TAB Z1 son duraktır. Artık gerek eğlence gerek ise ödev olsun bundan daha aşağısına inmeniz doğru olmayacaktır. Vestel V TAB Z1 inceleme yapmak için yeni bir ürün olsa bile gösterdiği performans ile dikkat çekmeyi başarmıştır.

Genelde yerli ürünlere karşı genel bir "kötü" algısı olsa bile onu listeye dahil etme cesaretini gösterdik. Çünkü mevcut fiyat aralığında ondan daha iyisini bulabilmek pek kolay değildir. Sundukları ise özellikle öğrencileri fazlasıyla memnun edecektir.

Oyun oynamak için ideal bir tablet değildir. Muhtemelen cihazın çok fazla ısınması gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Bunun dışında video izleme, üretkenlik uygulamalarını kullanma ve ödev yapma gibi konularda sıkıntı yaşayacağınızı düşünmüyoruz.

Vestel V TAB Z1 fiyatı: ~1.200 TL

6. Lenovo Tab M10 TB-X505F

Lenovo Tab M10 TB-X505F için söyleyebileceğimiz en önemli durumlardan birisi "idare eder" nitelikte bir tablet olmasıdır. Performans, ekran kalitesi, pil ömrü ve hız konusunda çok fazla beklentiniz yoksa bu ürün sizi memnun edebilecektir.

Ekranının büyüklüğü en önemli seçim seçeneklerinden birisidir. Bu tablet bütçeyi zorlamayan eğlence amacıyla seçilebilecek en ideal ürünler arasında yer alır. Bir başka ifadeyle video izlemek ve mesajlaşmak için son derece yeterlidir.

Peki oyun performansı? Bu konuya hiç girmesek daha iyi olur. Bütçenizi birazcık daha yükselterek daha iyi tabletler satın alabilirsiniz. Bu tablet sadece ödev, video izleme, mesajlaşma ve üretkenlik için kullanılabilecek bir tablettir.

Lenovo Tab M10 TB-X505F fiyatı: ~1.250 TL

7. Samsung Galaxy Tab A7 10.4 (2020)

Samsung Galaxy Tab A7 10.4, Samsung'un Apple'ın karşısına diktiği ve iPad (2020) cihazlarından daha uygun fiyata sattığı üründür. Bunun da ötesinde ince çerçevelere ve yüz tanıma özelliğine sahiptir. Bu yönüyle bile Apple'a rakip olduğu oldukça bellidir.

Pil ömrünü her şeyden önce görüyorsanız bu tablet sizin için fazlasıyla ideal olacaktır. En iyi ama aynı zamanda ucuz bir tablet arıyorsanız bu ürün ihtiyacınızı karşılayacaktır. Ancak hızlı ve parlak bir ekrana sahip bir tablet arıyorsanız fazla ileri gitmemelisiniz.

Bu tabletin çeşitli listelerde üst sıralarda yer almamasının en önemli sebeplerinden birisi kesinlikle ekranıdır. Samsung Galaxy Tab A7 belirli bir noktada tahta çıkmak için aday olmasına rağmen ekranı hayranlık uyandıracak derecede iyi değildir.

Samsung Galaxy Tab A7 10.4 fiyatı: ~1.500 TL

8. Lenovo Smart Tab M10 Plus (2020)

Lenovo Smart Tab M10 Plus kendi branşında şimdiye kadar üretilmiş en ucuz tablet unvanına sahip üründür. Eğlenceli ve ilgi çekici bir tablet olduğunu söylemek mümkündür. Akıllı ekranı sayesinde akıllı ev cihazlarını tablet üzerinden kontrol etme şansınız olacaktır.

Lenovo Smart Tab M10 Plus'ın piyasadaki en ucuz ama kullanışlı tabletlerden biri olmasının bir başka nedeni ise Lenovo Charging Dock ile birlikte gönderilmesidir. Böylece eller serbest kalacak şekilde bu tableti kullanma fırsatı elde edersiniz.

Lenovo Smart Tab M10 Plus, canlı ve renkli bir ekrana sahiptir. Ayrıca, USB Type-C, microSD kart yuvası ve kulaklık girişi gibi ucuz bir tablet için çok çeşitli bağlantı noktalarına sabittir. Ayrıca dilediğiniz oyunları bu tablette gönül rahatlığıyla oynama şansına sahip olabileceksiniz.

Lenovo Smart Tab M10 Plus fiyatı: ~1.900 TL

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap