Ucuz Tablet Önerileri: En İyi 10 Ucuz Tablet (Mart 2022)

Bir tablet satın aldığınız zaman akıllı telefona kıyasla içerik tüketme konusunda daha fazla işlevsellik kazanırsınız. Daha büyük bir ekrana sahip olduğunuz için video izleme ve oyun oynama epey bir kolaylaşır. Ucuz olan ama aynı zamanda performansı iyi olan bir tablet almak istiyorsanız seçimlerinizi iyi sınırlamanız gerekir.

Bütçe dostu tabletler çevrimiçi derslere katılmak ve eğlence odaklı işleri yapabilmek için oldukça idealdir. Özellikleri doğrultusunda elbette bazı üst düzey özelliklerden yoksundurlar. Ancak kullanışlılıktan pek ödün vermezler. Türkiye'de satın alabileceğiniz en iyi ucuz tabletlerden oluşan bu liste istediğiniz ürünü bulmanıza yardımcı olacaktır.

huawei matepad t8

1. Huawei MatePad T8

Huawei MatePad T8 fiyatı itibariyle rakipsiz denilebilecek bir konumda yer alır. Ancak özelliklerini yakından incelemeniz durumunda tabletin epey eski donanım özelliklerine sahip olduğunu görebilirsiniz. Bu tabletten çok fazla beklentiniz yoksa sizi üzmeyecektir ama beklentiniz biraz yüksekse hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz.

Huawei MatePad T8 ham performans, üretim kalitesi ve batarya gücü konusunda rekabet edebilir düzeydedir. Tabletin ekranı dışarıda kullanımlara ama özellikle güneşli havalarda kullanımlara pek uygun değildir. Bellek ve depolama alanı bu günlerde tartışmaya açık bir durumdur.

Huawei MatePad T8 her ne kadar Google servislerinden mahrum olsa bile belirli günlük işleri yapmak çok ama çok kolaydır. Video izlemeye devam edebilir, web ortamında gezinebilir veya belgeleri okuyabilirsiniz. Ancak, Google desteği olmadığından Google Play servislerine ihtiyaç duyan uygulamalar konusunda ciddi sıkıntılar yaşayabilirsiniz.

Teknik Özellikler ve Fiyat

Huawei MatePad T8: Teknik Özellikler ve Fiyat
İşlemci (CPU) Mediatek MT8768
Grafik İşlemci (GPU) PowerVR GE8320
Bellek (RAM) 16 GB – 32 GB
Ekran Boyutu 8.0 inç, 800 x 1280 piksel
Ekran Teknolojisi IPS LCD
Ekran Özellikleri Yok
Depolama 16 GB – 32 GB
Standart Kemara 5 MP
Ön Kamera 2 MP
Batarya (Pil) 5100 mAh Lithium-Polymer
Ağırlık 310 gram
Fiyat 11.999 TL

lenovo tab m8 hd

2. Lenovo Tab M8 HD

Lenovo Tab M8 HD ince bir kasaya ve uygun bir fiyata sahip tabletlerden biridir. Bir tabletten yüksek performans beklememeniz durumunda paranızın karşılığını net bir şekilde alabileceğiniz bir cihazdır. Ancak tabletten yoğun performans beklemeniz durumunda hayal kırıklığına uğramanız kaçınılmazdır.

Lenovo Tab M8 HD özellikle web ortamında dolaşmak ve video izlemek isteyen kullanıcılara hitap eden bir tablettir. Batarya gücü inanılmaz derecede iyidir. İnce bir kasaya sahiptir ve kasanın işçiliği son derece kalitelidir. Performans konusunda benzer fiyat aralığındaki tabletlerle yarışabilecek seviyededir.

Lenovo Tab M8 HD maalesef etkileyici kameralara sahip değildir. Ayrıca sahip olduğu düşük depolama alanı birçok kullanıcı memnun etmeyecektir. Video izlerken her sesi detaylı duymak istiyorsanız hoparlörlerden gelen sesler ideal seviyede olmadığını bilmelisiniz. Buna rağmen, çocuklar için alınması planlanıyorsa ideal bir öneri olabilir.

Teknik Özellikler ve Fiyat

Lenovo Tab M8 HD: Teknik Özellikler ve Fiyat
İşlemci (CPU) Mediatek MT6761 Helio A22
Grafik İşlemci (GPU) PowerVR GE8320
Bellek (RAM) 2 GB – 3 GB
Ekran Boyutu 8.0 inç, 800 x 1280 piksel
Ekran Teknolojisi IPS LCD
Ekran Özellikleri Yok
Depolama 16 GB – 32 GB
Geniş Kemara 5 MP
Ön Kamera 2 MP
Batarya (Pil) 5000 mAh Lithium-Polymer
Ağırlık 305 gram
Fiyat 1.199 TL

samsung galaxy tab a 8.0

3. Samsung Galaxy Tab A 8.0

Samsung Galaxy Tab A 8.0 giriş seviyesi sayılabilecek kompakt yapıda bir tablettir. Uygun fiyatı elbette belirli özelliklerden kaçınılması anlamına gelir. Hedefiniz özellikle video izlemek ise bu tablet ihtiyacınızı fazlasıyla görecektir. Ancak yoğun performansın gerektiği noktalarda beklentinizi karşılamayabilir.

Samsung Galaxy Tab A 8.0 ihtiyaçlarını bilen kullanıcılar için gerçek anlamda ideal bir tablettir. Bununla birlikte çeşitli dezavantajları vardır. Örneğin, güncelleme konusunda pek ideal bir tablet değildir. Bellek ve depolama açısından biraz cimri olduğunu söylemek mümkündür. Şimdiden bir microSD kart okuyucu hazır etmelisiniz.

Samsung Galaxy Tab A 8.0 günlük kullanımlarda pek sırıtmaz. Performans odaklı işler yapmak isterseniz karşınıza çeşitli engeller çıkaracaktır. Tablette kullanılan kullanıcı arayüzünün biraz performansı geri plana çektiğini söyleyebiliriz. Son olarak, bu tablete yöneleceksiniz kamera performansı beklentinizin çok yüksek olmaması gerekir.

Teknik Özellikler ve Fiyat

Samsung Galaxy Tab A 8.0: Teknik Özellikler ve Fiyat
İşlemci (CPU) Qualcomm SDM429 Snapdragon 429
Grafik İşlemci (GPU) Adreno 504
Bellek (RAM) 2 GB – 3 GB
Ekran Boyutu 8.0 inç, 800 x 1280 piksel
Ekran Teknolojisi TFT
Ekran Özellikleri Yok
Depolama 32 GB – 64 TB
Standart Kemara 8 MP
Ön Kamera 2 MP
Batarya (Pil) 5100 mAh Lithium-Polymer
Ağırlık 45 gram
Fiyat 1.399 TL

lenovo tab m10

4. Lenovo Tab M10

Lenovo Tab M10 bütçe dostu bir tablet arandığı zaman ön plana çıkan cihazlardan biridir. Bir aile tarafından kullanılabilecek en uygun fiyatlı tablettir. Çocuk dostu bir dizi özelliğe sahiptir ve fiyatına göre çok yönlü özellikler sunar. Tabletin asıl hedefi rekabetçi tablet piyasasında kullanıcılara uygun fiyatlı bir alternatif sunabilmektir.

Lenovo Tab M10 gerçek anlamda giriş seviyesi bir tablet olarak görülmelidir. Sahip olduğu yonga seti birçok işlemi yerine getirebilecek kadar güçlüdür. Ayrıca tablette stereo hoparlör olduğu için çıkan ses konusunda fazlasıyla iyidir. Elbette Smart Dock aksesuarı ile birlikte düşünüldüğünde ekstra işlevselliğe sahip olabilirsiniz.

Lenovo Tab M10 fiyatından anlaşılabileceği gibi aslında belirli özelliklerden mahrum bırakılmıştır. Temel modelin bellek miktarı ve depolama alanı biraz düşüktür. Kamerası vasat denilebilecek düzeydedir. Ayrıca diğer pek çok tabletle karşılaştırıldığında sunduğu görüntü biraz karanlıktır.

Teknik Özellikler ve Fiyat

Lenovo Tab M10: Teknik Özellikler ve Fiyat
İşlemci (CPU) Qualcomm SDM450 Snapdragon 450
Grafik İşlemci (GPU) Adreno 506
Bellek (RAM) 3 GB
Ekran Boyutu 10.1 inç, 1200 x 1920 piksel
Ekran Teknolojisi IPS LCD
Ekran Özellikleri Yok
Depolama 32 GB
Standart Kemara 8 MP
Ön Kamera 5 MP
Batarya (Pil) 7000 mAh Lithium-Polymer
Ağırlık 520 gram
Fiyat 1.399 TL

samsung galaxy tab a7 lite

5. Samsung Galaxy Tab A7 Lite

Samsung Galaxy Tab A7 Lite sunduğu performans ve sahip olduğu fiyat ile nadir bulunabilecek tabletlerden biridir. Daha düşük kalibreli sayılabilecek yonga seti, depolama alanı ve Dolby Atmos hoparlörleriyle dikkat çeken tabletin içerisinde aynı zamanda çocuklar için entegre edilmiş bir dizi önemli özellik vardır.

Samsung Galaxy Tab A7 Lite temel görevleri kolayca yapabileceğiniz bir tablettir. Yüksek kontrasta sahip olan görüntüsü kalitesi oldukça iyi bir görsel deneyim sunar. Ayrıca güçlü bataryası ile uzun süre kesintisiz bir biçimde kullanılabilecek tabletler arasında yer alır.

Samsung Galaxy Tab A7 Lite sahip olduğu fiyat doğrultusunda elbette belirli özelliklerden yoksundur. Özellikle onu dış mekanlarda kullanma gibi bir hedefiniz varsa hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz. Bununla birlikte sahip olduğu dahili depolama alanının biraz az olduğunu düşünüyoruz.

Teknik Özellikler ve Fiyat

Samsung Galaxy Tab A7 Lite: Teknik Özellikler ve Fiyat
İşlemci (CPU) Mediatek MT8768T Helio P22T
Grafik İşlemci (GPU) PowerVR GE8320
Bellek (RAM) 3 GB – 4 GB
Ekran Boyutu 8.7 inç, 800 x 1340 piksel
Ekran Teknolojisi TFT
Ekran Özellikleri Yok
Depolama 32 GB – 64 TB
Standart Kemara 8 MP
Ön Kamera 2 MP
Batarya (Pil) 5100 mAh Lithium-Polymer
Ağırlık 366 gram
Fiyat 1.799 TL

huawei matepad t10s

6. Huawei MatePad T10S

Huawei MatePad T10S kullanıcılarına farklı bir performans deneyimi yaşatır. Çünkü genel olarak üst düzey özellikler peşinde koşan ama bütçe konusunda problemleri olan kişiler düşünülerek üretilmiştir. Her ne kadar işlemci gücü düşük gibi gözükse bile tableti harika yapan birçok farklı özelliğe erişim fırsatı elde ediyorsunuz.

Huawei MatePad T10S son derece modern ve ince bir görünüme sahiptir. USB-C standardını desteklemesi çok önemli bir özelliktir. Ayrıca ekranını IPS panel ile desteklediği için diğer tabletlere göre çok daha iyi bir görüntü kalitesi sunmaktadır. Bununla birlikte batarya performansının çok iyi olduğunu söylemek mümkün değildir.

Huawei MatePad T10S tam olarak ortalama bir performansa sahiptir. Pahalı tabletler ile ucuz tabletler arasındaki dengeyi yakalamıştır. Tek dezavantajı yüksek performans gerektiren işlemlerde size yardımcı olamayacak olmasıdır. Video izlemek, web ortamında gezinmek ve belge okumak için ideal bir tablettir.

Teknik Özellikler ve Fiyat

Huawei MatePad T10S: Teknik Özellikler ve Fiyat
İşlemci (CPU) Kirin 710A
Grafik İşlemci (GPU) Mali-G51 MP4
Bellek (RAM) 2 GB – 4 GB
Ekran Boyutu 10.1 inç, 1200 x 1920 piksel
Ekran Teknolojisi IPS LCD
Ekran Özellikleri Yok
Depolama 16 GB – 128 TB
Standart Kemara 5 MP, f/2.2
Ön Kamera 2 MP, f/2.4
Batarya (Pil) 5100 mAh Lithium-Polymer
Ağırlık 450 gram
Fiyat 2.299 TL – 2.699 TL

samsung galaxy tab a7

7. Samsung Galaxy Tab A7

Samsung Galaxy Tab A7 bir tablet kullanıcısı için kesinlikle iyi bir yatırımdır. Hemen hemen pek çok tablet üreticisinin pahalı tabletleri vardır. Bu tabletler genelde geniş özelliklerle doludurlar. Ancak, hem yeterli özellikler olsun hem de performansı iyi olsun diyorsanız bu tablete yönelebilirsiniz.

Samsung Galaxy Tab A7 gibi uygun fiyatlı bir tablet satın almak bir dizi şeyden ödün vermek anlamına gelir. Bu tableti daha yüksek fiyatlı tabletlerle karşılaştırdığınız zaman bazı eksiklerle karşılaşabilirsiniz. Örneğin, kamera ve oyun performansı vasattır.

Bununla birlikte, Samsung Galaxy Tab A7 ince ve sağlam bir yapıya sahiptir. Dolby Atmos özellikli dört hoparlörler çok iyi bir ses deneyimi sunar. Yonga seti belirli işlemleri yapabilmek için fazlasıyla güçlüdür. Ekran rengi bir OLED kadar iyi olmasa bile fazlasıyla ikna edicidir.

Teknik Özellikler ve Fiyat

Samsung Galaxy Tab A7: Teknik Özellikler ve Fiyat
İşlemci (CPU) Qualcomm SM6115 Snapdragon 662
Grafik İşlemci (GPU) Adreno 610
Bellek (RAM) 3 GB – 4 GB
Ekran Boyutu 10.4 inç, 1200 x 2000 piksel
Ekran Teknolojisi TFT
Ekran Özellikleri Yok
Depolama 32 GB – 64 GB
Standart Kemara 8 MP
Ön Kamera 5 MP
Batarya (Pil) 7040 mAh Lithium-Polymer
Ağırlık 476 gram
Fiyat 2.399 TL – 32.999 TL

lenovo tab m10 fhd plus

8. Lenovo Tab M10 Plus

Lenovo Tab M10 Plus hemen hemen tüm görevleri belirli oranda yerine getirebilen bir tablettir. Tasarım açısından gerçekten olağanüstü derecede iyidir. Ancak tasarım dışında öne çıkabilecek bir şeyi söylemek çok kolay değildir. Elbette bu tabletin kötü yapmaz. Performans açısından belirli ihtiyaçları karşılayabilir.

Lenovo Tab M10 Plus kullanıcısını hayal kırıklığına uğratacak bir tablet değildir. Bir tabletin sunabileceği pek çok şeyi sunar. Sadece bir şeyi çok iyi yapar denilebilecek bir noktası yoktur. Fiyatı özellikleri doğrultusunda ideal seviyededir ama elbette bu alanda rakipsiz değildir.

Lenovo Tab M10 Plus aileler tarafından kullanılabilecek ideal bir tablettir. Büyümekte olan çocuklar tarafından kullanılabilecek bir dizi önemli çocuk merkezli özellikleri vardır. Bir tabletin kamerasından çok fazla beklentiniz yoksa bu tablet tercih edilebilecek bir mobil cihaz olabilir.

Teknik Özellikler ve Fiyat

Lenovo Tab M10 Plus: Teknik Özellikler ve Fiyat
İşlemci (CPU) Mediatek MT6762
Grafik İşlemci (GPU) PowerVR GE8320
Bellek (RAM) 2 GB – 4 GB
Ekran Boyutu 10.3 inç, 1200 x 1920 piksel
Ekran Teknolojisi IPS LCD
Ekran Özellikleri Yok
Depolama 32 GB – 128 GB
Geniş Kemara 8 MP
Ön Kamera 5 MP
Batarya (Pil) 7000 mAh Lithium-Polymer
Ağırlık 460 gram
Fiyat 2.799 TL

samsung galaxy taby s6 lite

9. Samsung Galaxy Tab S6 Lite

Samsung Galaxy Tab S6 Lite içerik üreticileri için ideal bir tablettir. Üstelik bu tableti satın almak için bütçeyi aşırı zorlamanıza gerek yoktur. Bir üst sürümü olan ve amiral gemisi olarak nitelendirilen tabletle benzerdir. S Pen desteğine sahip olduğu için ekstra kullanışlıdır.

Samsung Galaxy Tab S6 Lite büyük biraderine göre özellikleri kısılmış bir Android tablettir. Surround ses özelliğinden yararlanma şansınız yoktur. Bunun yerine Dolby Atmos desteğini alırsınız ve belirli oranda bir ses kalitesine ulaşırsınız. Ayrıca, büyük biraderine göre çözünürlüğü çok az denilebilecek seviyede düşüktür.

Samsung Galaxy Tab S6 Lite performans konusunda belirgin eksikliklere sahip değildir. Ancak tabletin stand bağlantı noktası yoktur. Bununla birlikte masaüstü mod olan DeX özelliğinden mahrumdur. Aşırı modern oyunları oynamak istiyorsanız sizin için uygun olmadığını en başından söylememiz gerekir.

Teknik Özellikler ve Fiyat

Samsung Galaxy Tab S6 Lite: Teknik Özellikler ve Fiyat
İşlemci (CPU) Exynos 9611
Grafik İşlemci (GPU) Mali-G72 MP3
Bellek (RAM) 4 GB
Ekran Boyutu 10.4 inç, 1200 x 2000 piksel
Ekran Teknolojisi TFT
Ekran Özellikleri Yok
Depolama 64 GB – 128 TB
Geniş Kemara 8 MP
Ön Kamera 5 MP
Batarya (Pil) 7040 mAh Lithium-Polymer
Ağırlık 467 gram
Fiyat 3.999 TL – 4.499 TL

samsung galaxy tab a 10.1

10. Samsung Galaxy Tab A 10.1

Samsung Galaxy Tab A 10.1 giriş seviyesine hitap eden bir tablettir. Daha önceki seriye nazaran epey bir yenilenmiş bir durumdadır. Yazılımının güncellenmesi ve performans anlamında belirli düzeyde iyileştirmeler yapılmış durumdadır. Sahip olduğu özellikler doğrultusunda bu tablet giriş seviyesi için önemli bir adaydır.

Bu tabletin seçimi konusunda neyin önemli olduğuna karar vermeniz gerekir. Diğer giriş seviyesi veya ucuz tabletlere göre biraz daha pahalı olduğu doğrudur. Fakat uzun vadeyi düşünerek satın alım yapmak istediğinizde çok daha doğru bir seçenek olacaktır. Çünkü tablet fiyatına kıyasla yüksek bir değer sunar.

Samsung Galaxy Tab A 10.1 birden fazla kullanıcıyı destekleyen bir tablet olduğundan aileler tarafından kolayca kullanılabilir. Çoklu kullanıcı desteğine sahip olmasına rağmen depolama ve bellek açısından yetersiz kalabilir. Bu tablet iyi bir bütçe tabletidir ama ondan çok daha fazlasını beklemek doğru değildir.

Teknik Özellikler ve Fiyat

Samsung Galaxy Tab A 10.1: Teknik Özellikler ve Fiyat
İşlemci (CPU) Exynos 7904
Grafik İşlemci (GPU) Mali-G71 MP2
Bellek (RAM) 2 GB – 3 GB
Ekran Boyutu 10.1 inç, 1200 x 1920 piksel
Ekran Teknolojisi TFT
Ekran Özellikleri Yok
Depolama 16 GB – 128 GB
Standart Kemara 8 MP, f/2.0
Ön Kamera 5 MP, f/2.2
Batarya (Pil) 6150 mAh Lithium-Polymer
Ağırlık 469 gram
Fiyat 3.499 TL – 3.699 TL

Ucuz ama yeterli performansı sunacak bir tablet arıyorsanız bu öneriler ihtiyacınızı fazlasıyla görecektir. Her zaman önceliklerinizi ve beklediğiniz özellikleri düşünmelisiniz. Böylece seçim yaparken seçenekleri eleme konusunda daha sağlıklı ilerlersiniz. Daha güçlü tabletler arıyorsanız sürekli güncellenen en iyi tablet önerileri içeriğimize göz atabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap