En İyi Oyun Telefonları (2021)

Mobil oyun hiç olmadığı kadar büyük bir sektöre dönüşmüş durumdadır. Bu nedenle telefon üreticileri artık en sevdiğiniz oyunları benzersiz kalitede çalıştırmak için özel olarak tasarlanmış cihazlar sunmaktadırlar. Bu yüzden en iyi oyun telefonları birincil sınıf parçalarla doludur.

Razer ve Asus gibi şirketler bu alandaki uzmanlıklarından amaca yönelik, oyun odaklı telefonlar üretmek için ödünç verdiler. Ancak sınıfının lideri özellikleriyle Samsung ve OnePlus'ın en yeni amiral gemileri zorlu oyunlar için de harika çözümlerdir denilebilir.

1. iPhone 12 Pro Max

Oyun oynayacak bir telefon istiyorsanız bu kesinlikle iPhone ailesinin son üyesi olacaktır. 60 Hz ekran ve yalnızca 6 GB RAM ile nasıl oynanır diye düşünebilirsiniz. Ancak Apple'ın sistemi biraz daha farklı çalışır. Diğer telefonların yarısı kadar güç harcarken iyi bir performans sunabilir.

Ayrıca bir dizi önde gelen amiral gemisi mobil oyunların önce iOS'a geldiğini unutmamanız gerekir. 6,7 inç OLED ekranında yer alan 60 Hz yenileme hızı son derece göz kamaştırıcı görünmektedir. Ayrıca telefonun çok güçlü bir kamera kalitesine sahip olduğu unutulmamalıdır.

Bununla birlikte, bir oyun telefonu için daha farklı alternatif arayışında olmanızı anlayışla karşılamak mümkündür. Çünkü Apple iPhone 12 Pro Max rakiplerine göre çok daha pahalıdır. Bütçe sizin önemliyse bu durumda daha farklı telefonlara yönelebilirsiniz.

2. Asus ROG Phone 3

Mobil oyunlar konusunda ciddiyseniz ve en yüksek kare hızlarından, en net grafiklerden ve en uzun pil ömründen daha azı sizi tatmin etmeyecekse Asus ROG Phone 3 ihtiyaçlarınızı karşılayacak en doğru cihazlardan bir tanesi olacaktır.

6,6 inç 144 Hz AMOLED ekrana sahip olan ROG Phone 3'ün ekranı, bugün bir telefonda bulunan en yüksek yenileme hızına sahiptir. Bu durum, telefonu ekrana dokunma veya bir eylemi gerçekleştirme ve anında yanıt alma açısından en duyarlı akıllı telefon haline getirmektedir.

Snapdragon 865 Plus işlemcinden güç alan telefon 512 GB dahili depolama ve 16 GB'a kadar bellek desteğiyle dikkat çekmektedir. Telefonun tamamen oyun oynama üzerine tasarlandığını unutmamak gerekir. Bunun için telefona harici bir fan takmayı başarabilirsiniz.

3. Samsung Galaxy Note 20 Ultra

Samsung tarafından üretilen Galaxy Note 20 Ultra aslında bir oyun telefonu değildir. Ancak oyun amacıyla kullanılabilecek en güçlü telefonlar arasında yer almaktadır. Gelişmiş ekranı sayesinde kullanıcılarına istediği duyarlılıkta bir yenileme hızı sunmaktadır.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra, güçlü bir amiral gemisi olmaktan çok daha fazlasıdır. Xbox Game Pass ultimate aracılığıyla Xbox oyunlarını yayınlamak için optimize edilmiştir. Miracast gibi teknolojileri kullanarak oyunları harici ekranlara aktarma şansınız vardır.

Ne oynamak istiyorsanız oynayın, Snapdragon 865 Plus ve 12 GB bellek size fazlasıyla yardımcı olacaktır. Elbette telefonun ekstra fan ekleme gibi desteği yoktur. Hem iş hem de oyun için kullanılacak bir telefon arıyorsanız Samsung Galaxy Note 20 Ultra'dan daha iyisini bulamazsınız.

4. OnePlus 8 Pro

En üst düzey telefonların fiyatından biraz daha düşük bir fiyata üst düzey bir Android telefon istiyorsanız OnePlus markasına yönelebilirsiniz. Tasarım ve kamera kalitesi gibi diğer olanaklardan ödün vermeden oyun oynamak için en yüksek performansı size OnePlus 8 Pro sunacaktır.

OnePlus'ın en son amiral gemilerinden birindeki OLED ekran, 6,78 inç boyutunda ve 1440p çözünürlükte ekranı renkli olduğu kadar keskin yapmaktadır. 120 Hz yenileme hızı sunduğu için onu en iyi oyun telefonları listesinde görmek şaşırtıcı değildir.

OnePlus pek çok yönden başarılıdır. Şarjla uzun süre dayanacaktır. Piyasadaki diğer tüm cihazlardan daha hızlı kablosuz şarjı destekler. Arkasında ise dörtlü kamera sistemi yer alır. Tüm bunların diğer telefonlara göre daha ucuza size geleceğini unutmamalısınız.

5. RedMagic 5G

RedMagic 5G, Qualcomm'un Snapdragon 865 işlemcisine giden en ucuz yollardan biridir. Bu sayede telefon adından pek söz ettirmese bile en iyi oyun telefonları listesinde yer almayı hak etmiş durumdadır. Sadece 580 dolar karşılığında üst düzey bir yonga setine sahip olabilirsiniz.

Telefonun oyun oynamaya elverişli ince çerçevelere sahip 6,65 inç 144 Hz AMOLED ekranı vardır. İçinde yer alan fan ayrıca cihazın zorlu oyunları en iyi şekilde çalıştırmasını sağlayacaktır. Bu uzun süre oyun oynayacaksanız son derece önemlidir.

Elbette fantastik bir yazılım veya kamera performansı istiyorsanız RedMagic 5G en uygun seçenek olmayacaktır. Kesinlikle çok daha iyi ve çok yönlü telefonlar vardır. Bununla birlikte, hepsi baya bir pahalıdır. Bu nedenle oyun öncelik ise bu telefona yönelebilirsiniz.

6. Samsung Galaxy S20 Plus

Daha iyi kameralara ve amiral gemisi oyunlarını çalıştırabilen OnePlus 8 Pro'dan biraz daha geniş özellikli bir telefon arıyorsanız ve Android olsun istiyorsanız, Samsung Galaxy S20 Plus sizin için en ideal ve en akıllı tercihlerden birisi olacaktır.

OnePlus 8 Pro gibi Samsung Galaxy S20 Plus da 120 Hz panele, Snapdragon 865 işlemciye ve 12 GB belleğe sahiptir. Bu, pek çok anlamda onu fazlasıyla hızlı bir telefon yapmaktadır. Ayrıca telefonun 5G desteğinin olduğunu unutmamak gerekmektedir.

Samsung Galaxy S20 Plus'ın oyunlara özel olarak herhangi bir şey sunmadığını söylemek gerek. Onu standart bir telefon olarak görmek çok daha doğru olacaktır. Sadece her yönüyle harikadır ve biraz daha pahalı bir amiral gemisi cihazdır.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap