Android'de ZIP Dosyası Nasıl Açılır?

ZIP dosyalarını açmak, insanların bilgisayarlarla ilişkilendirdiği bir şeydir. Ancak bir telefon veya tablette de yapılabilir. Android cihazınıza sıkıştırılmış bir dosya indirirseniz, içeriğini ayıklamak çok zor değildir. Aşağıdaki bilgiler nasıl olduğunu size gösterecektir.

Her Android telefon bir dosya yöneticisi uygulamasıyla birlikte gelir. Ancak bunlar genellikle yalın olurlar. ZIP dosyalarını açamazlar. Neyse ki, Google Play Store'da bunu ücretsiz olarak yapabilen bir dizi uygulama vardır. Bunlardan birini kullanarak sorununuza çözüm bulabilirsiniz.

Bu konuda en sevilen uygulama "Google Files" adını taşımaktadır. Bu yalnızca sıkıştırılmış ZIP dosyaları için iyi bir uygulama değil, aynı zamanda akıllı telefonunuzda yer açmak için de kullanılabilen çok yönlü bir dosya yöneticisidir.

İlk olarak Play Store üzerinden​ ​Google Files​ uygulamasını indirmelisiniz. Daha sonra uygulamayı açmalı ve ZIP dosyasını göstermelisiniz. Dosyayı yeni indirdiyseniz ve herhangi bir taşıma yapmadıysanız muhtemelen Downloads klasörünün içerisinde olacaktır.

Daha sonra "Çıkart" iletişim kutusunu açmak için dosyayı seçin. Dosyayı açmak için "Çıkart" düğmesine dokunun.

Bir ilerleme çubuğu göreceksiniz ve ardından iletişim kutusu size dosyanın açıldığını söyleyecektir. Bitirmek için "Bitti" seçeneğine dokunun. ZIP dosyasını atmak isterseniz, açılır menüyü kapatırken "ZIP Dosyasını Sil" kutusunu işaretleyebilirsiniz.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap