Samsung Galaxy Tab A7 Lite Özellikleri Ve Fiyatı Belli Oldu

Samsung Galaxy Tab serisinin yeni bir üyesini daha tanıttı. Galaxy Tab A7 Lite adı verilen giriş seviyesindeki ürün, özellikleri ve fiyatıyla dikkat çekti.

Samsung, giriş seviyesine yönelik yeni bir tablet tanıtımı yaptı. Düzenlenen özel bir etkinlik ile duyurusu yapılan yeni model Galaxy Tab A7, fiyat performans konusunda sektörde önemli bir rekabet başlatacak.

Galaxy Tab A7 Özellikleri Neler?

Galaxy Tab A7’de 8.7 inç büyüklüğünde bir ekranı tercih eden Samsung, ekran teknolojisinde ise TFT’den yana bir seçim yapmış. Yeni modeliyle 1340x800 piksel  çözünürlük destek sağlayacak Samsung, giriş seviyesindeki modelinde 2 MP’lik bir ön kamera kalitesi sunuyor. Arka tarafta yer alan kamera kalitesi ise 8 MP.

Gücünü MediaTek Helio P22T işlemcisinden alan cihaz GPU’da ise IMG GE8320 650’yi kullanıyor. 4 GB'ye kadar RAM ve 64 GB'ye kadar da depolama alanına sahip farklı versiyonları ile kullanılacak tablet, mevcut versiyonlara göre de farklı etiket fiyatlarına sahip olacak. 15 watt hızlı şarj desteğini 5.100 mAh kapasiteli batarya ile destekleyen Samsung, özellikle pil kullanımı ile cazip bir durum yaratmış. İşletim sistemi tarafında ise Android 10 desteği sunacak olan tablette One UI olarak özel bir ara yüz kullanılacak.

Batarya ile cazip durumda olsa da ekran boyutu ve kamera özellikleriyle giriş seviyesindeki modellere göre bir tık geride kalan Samsung, diğer bağlantı seçenekleri ve görüntü kalitesiyle durumu lehine çevirebilir. Cihazda mevcut özelliklere ek olarak 4G LTE, Wi-Fi 802.11 ac (2.4GHz / 5GHz), Wi-Fi Direct, Bluetooth 5 LE, GPS, GLONASS, USB 2.0 Type-C gibi bağlantı seçenekleri mevcut.

Galaxy Tab A7 Fiyatı Ne Kadar?

Cihaz 3 farklı versiyon ile satışa sunulacak. Başlangıç fiyatı 205 Dolar olarak belirlenen cihazda versiyonlar ve fiyatlar ise şöyle;  

  • 3 GB RAM ve 32 GB depolama alanı ile Wi-Fi versiyon 205 dolar, LTE versiyon ise 240 Dolar.
  • 4 GB RAM ve 64 GB depolama alanına sahip versiyon da mevcut olsa da tanıtımda bu modelin fiyatına yer verilmedi.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap