Talon CT (Counter): Talon Güçlü Rakipleri (S11)

Sezon 11 için en iyi Talon CT (Talon counter) seçeneğini mi arıyorsun? Aşağıda yer alan şampiyonlar sana bu konuda yardımcı olacaktır. Unutma, her yeni yama ile birlikte aşağıdaki veriler de güncellenir. Dolayısıyla dilediğin zaman Talon karşısında güçlü olan şampiyonları burada bulabilirsin.

[widget-120]

Yukarıda yer alan veriler hangi şampiyonun Talon karşısında daha güçlü olduğunu gösterir. Yüzde ne kadar düşükse o şampiyon Talon karşısında o kadar etkili demektir. Ayrıca eğer istersen Türkçe olarak Talon counter bilgilerine aşağıdan ulaşabilirsin.

Talon counter taktikleri

Talon karşısında oynarken W yeteneğine çok dikkat etmelisin. Çünkü Talon’un oyunun erken evresinde hasarının büyük bir kısmı buradan gelir. Yeteneğin bekleme süresi ortalamanın biraz üzerindedir. Bu yetenek olmadığı zaman hasar verebileceği tek yeteneği Q yeteneğidir. Ancak bu yetenek mesafe kapatmak için kullanıldığında çok etkisiz kalır.

Talon 2. seviye olduğu zaman dikkatli olmalısın. Çünkü 2. seviyede şampiyonlar karşılaştırılsa en iyilerinden birisi Talon olacaktır. Talon bu seviyede hasar veren iki yeteneğine birden ulaşmayı başarır. Oyun genelinde pek çok şampiyon maksimum hasar potansiyeli için üç yeteneğine birden ihtiyaç duyar. Onun hasar potansiyeline mutlaka saygı duymalısın.

Talon karşısında yakın dövüş şampiyonları ile oynuyorsan Talon’un Q yeteneğine dikkat etmelisin. Q yeteneği yakın mesafeden kullanıldığı zaman ekstra hasar verir ve aynı zamanda otomatik saldırıları sıfırlar. Basit Saldırı > Q > Basit Saldırı kombinasyonu çok ama çok güçlüdür. Çünkü bu sayede Electrocute rününü harekete geçirmeyi başarır.

Talon counter stratejisi

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Talon karşısında oynarken doğru harita görüşüne sahip olman şarttır. Kulesine yakın bırakılacak bir totem çok iş görür çünkü onun haritada dolaşmaya başlayıp başlamadığını kolayca anlayabilirsin. Haritada dolaşmaya başladığında hangi noktaya doğru gittiğini görmek için buna ihtiyacın olacaktır.

Talon’un hasar potansiyel tamamen fiziksel hasar üzerine kuruludur. Oyunun erken evresinde alınacak olan zırh eşyaları bu açıdan işe yarayabilir. Özellikle Ninja Tabisi gibi bir eşya alarak onun hasar potansiyeline engel olmayı başarabilirsin. Alternatif stratejiler geliştirmek senin elindedir ama en ideal çözümlerden birisi budur.

Şampiyon seçim ekranında çok zayıf şampiyonlar seçmiş durumdaysan dikkatli olmalısın çünkü Talon dayanıksız şampiyonları ortadan kaldırma konusunda oldukça beceriklidir. Kısa sürede çok iş başarabilecek olması nedeniyle Talon’a dikkat etmelisin. Onun kartopu etkisine girmesine izin vermemelisin. Buna izin verirsen onu durdurman çok zor olabilir.

Talon’un potansiyeli

Talon’un 2. seviyedeki potansiyeline saygı göstermek zorundasın. Bunu yapmazsan oyunun erken evresinde elde edeceği avantajı oyunun sonuna doğru taşımayı başaracaktır. Onunla hemen hemen aynı sürede seviye atlamaya özen göstermelisin. Aynı zamanda koridor aşamasındaki pozisyonuna dikkat ederek aradaki mesafeyi korumaya çalışmalısın.

Talon’un alacağı temel eşyalar onun gücüne güç katar. Her bir eşya oyunun erken evresinde çok daha güçlü olmasına yardımcı olur çünkü bu eşyaların her birisi Talon için güç artışı anlamına gelir. Özellikle haritada gezinme konusunda elde edeceği avantajı oyunun geneline yaymaya çalışacak ve bunu skora dönüştürmek için çaba gösterecektir.

Talon eşyalarla güçlenen bir şampiyondur. Fiziksel hasar kazandıran her şeyden sonra çok daha ölümcül bir şampiyona dönüşür. Ne yapıp edip zırha ve cana yatırım yapmayı ihmal etmemelisin. Özellikle koridor aşamasında Talon’a üstünlük kurmayı başaramamış durumdaysan ihtiyacın olan tek şey hayatta kalmak olacaktır.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap