Android Tablet Önerileri: En İyi 10 Android Tablet (Mart 2022)

Bir tablet satın almak istediğiniz zaman genelde iki farklı seçeneğe sahip olursunuz. Bir Android tablet satın alabilirsiniz veya bir iPad satın alabilirsiniz. Özellikle fiyat konusunda pek fazla yukarılara çıkmak istemiyorsanız genelde Android tabletler tercih sebebi olur. Androdi tabletlerde en performanslı cihazları bulmak ister misiniz?

En iyi Android tableti satın almak istediğinizde birkaç soruya cevap bulmanız gerekir. Android tableti yanınızda taşıyacak mısınız? Android tableti daha çok evde mi kullanacaksınız? Android tablet için ne kadar bir bütçe ayırmayı düşünüyorsunuz? Bu sorulara cevap verebilecek aşağıdaki Android tabletler fiyat-performansa göre sıralanmışlardır.

Samsung Galaxy Tab S8 Ultra

1. Samsung Galaxy Tab S8 Ultra

Samsung Galaxy Tab S8 Ultra oldukça güçlü bir Android tablettir. Sahip olduğu büyük ekran son derece kullanışlıdır. Rakipleriyle arasındaki en önemli farklılık ise hemen hemen her konuda bir çözüm üretebilmesidir. Buna rağmen, uygun fiyatlı bir Android tablet arıyorsanız sizin için ideal bir seçenek olmadığını hatırlatmak gerekir.

Samsung Galaxy Tab S8 Ultra geniş bir ekrana sahiptir. Bu geniş ekran kullanılabilirlik açısından iyi olsa bile taşınabilirlik açısından bir dezavantajdır. Fotoğraf düzenleme, video düzenleme ve yazı yazma gibi işlemleri kolayca yapabilirsiniz. S Pen desteği olduğu için bir şeyler oluşturma konusunda hiç zorluk çekmezsiniz.

Samsung Galaxy Tab S8 size ihtiyaç duyduğunuz tüm özgürlüğü sunar. Sahip olduğu kameralarla gerektiğinde fotoğraf çekme ve video çekme konularında size yardımcı olabilir. Fiyatını karşılayabildiğiniz sürece gönüş rahatlığıyla kullanabileceğiniz bir Android tablettir. Diğer tüm koşullarda ise alternatif ürünlere yönelmeyi düşünmeniz gerekir.

Teknik Özellikler ve Fiyat

Samsung Galaxy Tab S8 Ultra: Teknik Özellikler ve Fiyat
İşlemci (CPU) Qualcomm SM8450 Snapdragon 8 Gen 1
Grafik İşlemci (GPU) Adreno 730
Bellek (RAM) 8 GB – 16 GB
Ekran Boyutu 14.6 inç, 1848 x 2960 piksel
Ekran Teknolojisi Super AMOLED
Ekran Özellikleri HDR10+ / 120 Hz
Depolama 128 GB – 512 GB
Geniş Kemara 12 MP, f/2.2
Ultra Geniş Kamera 6 MP, f/2.2
Ön Kamera 12 MP, f/2.2
Batarya (Pil) 11200 mAh Lithium-Polymer
Ağırlık 728 gram
Fiyat 14.999 TL

Lenovo Yoga Tab 13

2. Lenovo Yoga Tab 13

Lenovo Yoga Tab 13 doğrudan eğelence odaklı olan kişilere odaklanır. Diğer birçok tabletin aksine ergonomik olarak farklı bir yapıya sahiptir. Masanın üstünde kolayca durabilen oldukça iyi bir yapısı vardır. Bu yapıyı kullanarak işlerinizi daha kolay halledebilirsiniz. Dilerseniz onu ikinci bir bilgisayar olarak kullanmaya çalışabilirsiniz.

Lenovo Yoga Tab 13 tablet standartları düşünüldüğü zaman performans gerektiren pek çok kişi olaylıkla yerine getirir. Performans bu tabletin en gözde alanlarından birisidir. Depolama konusunda herhangi bir sorun yaşatmaz. Ayrıca geniş ekranı sayesinde kullanılabilirliği üst düzeye çıkarmayı başarır. Bu kullanılabilirliği yonga setinin gücüyle destekler.

Lenovo Yoga Tab 13 güçlü bir kameraya sahip değildir. Bir tablet kullanıcısı olacaksanız bunun zaten pek önemi yoktur. Çünkü tabletler yapıları gereği zaten fotoğraf çekme özellikleriyle ön plana çıkmazlar. Bir Android tabletten beklentileriniz değişken olabilir. Ancak ham performans ve ekstra kullanılabilirlik istiyorsanız bu tablet sizi memnun edecektir.

Teknik Özellikler ve Fiyat

Lenovo Yoga Tab 13: Teknik Özellikler ve Fiyat
İşlemci (CPU) Qualcomm SM8250-AC Snapdragon 870 5G
Grafik İşlemci (GPU) Adreno 650
Bellek (RAM) 8 GB
Ekran Boyutu 13.0 inç, 1350 x 2160 piksel
Ekran Teknolojisi IPS LCD
Ekran Özellikleri HDR10
Depolama 256 GB
Standart Kemara Yok
Ön Kamera 8 MP, TOF 3D
Batarya (Pil) 10200 mAh Lithium-Polymer
Ağırlık 830 gram
Fiyat 9.599 TL

samsung galaxy tab s7 plus

3. Samsung Galaxy Tab S7 Plus

Samsung Galaxy Tab S7 Plus tartışmasız bir biçimde en iyi Android tabletlerden biridir. Doğrudan iPad Pro ile rekabet edebilmesi için geliştirilmiştir. Üst düzey bir yonga setine sahip olan tablet performansıyla dikkatleri üzerine çekebilmektedir. Elbette tabletin tek sürprizleri bununla sınırlı değildir.

Samsung Galaxy Tab S7 Plus sahip olduğu 12.4 inç ekranla en geniş ekranı olan Android tabletler arasında yer alır. Super AMOLED ile desteklenmiş olan ekranı renk üretimi konusunda muazzam bir performans sunar. Ancak, ekranın güneşin yoğun olduğu dönemlerde dış mekanda kullanımı pek ideal değildir.

Samsung Galaxy Tab S7 Plus gerçekten iyi bir Android tablettir. Oldukça hızlı olan yonga seti ve 120 Hz değerine sahip olan ekranı kullanıcı deneyimini epey bir yukarıya çıkarır. S Pen ile birlikte gelen tablet not alma konusunda çeşitli farklı imkanlar tanır. iPad Pro ile eşdeğer olabilecek bir tablet arıyorsanız doğru yerdesiniz.

Teknik Özellikler ve Fiyat

Samsung Galaxy Tab S7 Plus: Teknik Özellikler ve Fiyat
İşlemci (CPU) Qualcomm SM8250 Snapdraogn 865 5G+
Grafik İşlemci (GPU) Adreno 650
Bellek (RAM) 6 GB – 8 GB
Ekran Boyutu 12.4 inç, 1752 x 2800 piksel
Ekran Teknolojisi Super AMOLED
Ekran Özellikleri HDR10+ / 120 Hz
Depolama 128 GB – 512 GB
Geniş Kemara 13 MP, f/2.0
Ultra Geniş Kamera 5 MP, f/2.2
Ön Kamera 8 MP, f/2.0
Batarya (Pil) 10090 mAh Lithium-Polymer
Ağırlık 575 gram
Fiyat 9.999 TL - 14.999 TL

lenovo tab 11 pro

4. Lenovo Tab P11 Pro

Lenovo Tab P11 Pro profesyonel talepleri karşılamaya çalışan bir tablettir ama en önemlisi medya içerikleri üretme ve tüketme konusunda idealdir. Dolby Vision ve Dolby Atmos özellikleri ile ön plana çıkar. Rakibi doğrudan iPad Pro 11 olduğundan kıyaslamalar onun üzerinden yapılır ama bu tableti kıyaslama yapmadan düşünmek daha doğru olabilir.

Lenovo Tab P11 Pro gerçekten iyi bir tablettir. Ancak üst düzey bir tablet olma konusunda giriş seviyesinde kabul edilebilir. 11.5 inç bir ekranda video tüketmek, video üretmek ve oyun oynamak istiyorsanız bu tablet size yeterli performansı sunacaktır. Dolby Vision ve Dolby Atmos ile içerik tüketimi deneyiminizi güçlendirebilirsiniz.

Lenovo Tab P11 Pro normal olarak yalın halde satılır. Klavye ve kalem gibi ekstra aksesuarlara ihtiyaç duymanız durumunda cebinizden biraz daha para çıkacaktır. Her ne kadar iPad Pro 11 hedeflenerek geliştirilmiş olsa bile ekstra maliyetler ve mevcut fiyat etiketi doğrultusunda bu konuda başarılı olup olamayacağı büyük bir soru işaretidir.

Teknik Özellikler ve Fiyat

Lenovo Tab P11 Pro: Teknik Özellikler ve Fiyat
İşlemci (CPU) Qualcomm SDM730 Snapdragon 730G
Grafik İşlemci (GPU) Adreno 618
Bellek (RAM) 4 GB – 6 GB
Ekran Boyutu 11.5 inç, 1600 x 2560 piksel
Ekran Teknolojisi OLED
Ekran Özellikleri HDR10
Depolama 128 GB
Geniş Kemara 8 MP
Ultra Geniş Kamera 5 MP
Ön Kamera 8 MP, IR TOF 3D
Batarya (Pil) 8600 mAh Lithium-Polymer
Ağırlık 485 gram
Fiyat 8.999 TL

samsung galaxy tab s6 lite

5. Samsung Galaxy Tab S6 Lite

Samsung Galaxy Tab S6 Lite içerik üreticileri için ideal bir tablettir. Üstelik bu tableti satın almak için bütçeyi aşırı zorlamanıza gerek yoktur. Bir üst sürümü olan ve amiral gemisi olarak nitelendirilen tabletle benzerdir. S Pen desteğine sahip olduğu için ekstra kullanışlıdır.

Samsung Galaxy Tab S6 Lite büyük biraderine göre özellikleri kısılmış bir Android tablettir. Surround ses özelliğinden yararlanma şansınız yoktur. Bunun yerine Dolby Atmos desteğini alırsınız ve belirli oranda bir ses kalitesine ulaşırsınız. Ayrıca, büyük biraderine göre çözünürlüğü çok az denilebilecek seviyede düşüktür.

Samsung Galaxy Tab S6 Lite performans konusunda belirgin eksikliklere sahip değildir. Ancak tabletin stand bağlantı noktası yoktur. Bununla birlikte masaüstü mod olan DeX özelliğinden mahrumdur. Aşırı modern oyunları oynamak istiyorsanız sizin için uygun olmadığını en başından söylememiz gerekir.

Teknik Özellikler ve Fiyat

Samsung Galaxy Tab S6 Lite: Teknik Özellikler ve Fiyat
İşlemci (CPU) Exynos 9611
Grafik İşlemci (GPU) Mali-G72 MP3
Bellek (RAM) 4 GB
Ekran Boyutu 10.4 inç, 1200 x 2000 piksel
Ekran Teknolojisi TFT
Ekran Özellikleri Yok
Depolama 64 GB – 128 GB
Geniş Kemara 8 MP
Ön Kamera 5 MP
Batarya (Pil) 7040 mAh Lithium-Polymer
Ağırlık 467 gram
Fiyat 4.499 TL

samsung galaxy tab s6

6. Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Tab S6 amiral gemisi olarak nitelendirilen bir Android tablettir. 10.5 inç ekrana sahip olan bu tablet çift kamera ile donatılmıştır. Üst düzey bir yonga setine sahiptir ve S Pen desteği bulunur. Gerçekten iyi bir Android tablet arıyorsanız sizi üzmeyecek bir tablettir.

Samsung Galaxy Tab S6 performansıyla kendisine rakip olabilecek çeşitli farklı tabletleri geride bırakabilmektedir. Oldukça kullanışlı olan AMOLED ekranı, yüksek kaliteye sahip malzemesi ve surround ses sistemiyle dikkat çeker. Batarya ömrü gerçekten iyidir. S Pen desteğine ek olarak DeX desteğine sahiptir.

Samsung Galaxy Tab S6 ne konuda iddialı ise onu ortaya koyan bir tablettir. Günlük işlerinizi kolayca yapabilirsiniz ve gerekirse onu içerik üretimi gibi yoğun işlerde kullanabilirsiniz. Ancak maksimum performans söz konusu olduğunda bunu çok daha iyi bir biçimde yerine getirecek tabletlerin olduğunu bilmelisiniz.

Teknik Özellikler ve Fiyat

Samsung Galaxy Tab S6: Teknik Özellikler ve Fiyat
İşlemci (CPU) Qualcomm SM8150 Snapdragon 855
Grafik İşlemci (GPU) Adreno 640
Bellek (RAM) 4 GB – 16 GB
Ekran Boyutu 10.5 inç, 1600 x 2560 piksel
Ekran Teknolojisi Super AMOLED
Ekran Özellikleri Yok
Depolama 64 GB – 256 GB
Geniş Kemara 13 MP, f/2.0
Ultra Geniş Kamera 5 MP, f/2.2
Ön Kamera 8 MP, f/2.0
Batarya (Pil) 7040 mAh Lithium-Polymer
Ağırlık 420 gram
Fiyat 7.999 TL

huawei matepad pro

7. Huawei MatePad Pro

Huawei MatePad Pro, Çinli üreticinin Apple iPad Pro 11 ile yarışabilmek için geliştirmiş olduğu bir üründür. Gerçekten modern bir tasarıma sahiptir ve yüksek kaliteli malzemelerden üretilmiştir. Diğer taraftan tabletin Google mobil hizmetlerinden mahrum olduğu hesaba katılması gereken bir durumdur.

Huawei MatePad Pro kullanmayı düşünüyorsanız harici kaynaklardan uygulama yüklemeyi göze almanız gerekir. Bu durum deneyimsiz olan kullanıcılar için gerçekten baş ağrıtıcı bir durumdur. Bunun dışında güçlü işlemcisi sayesinde pek çok şeyi yapabilmenize yardımcı olacaktır.

Huawei MatePad Pro kullanıcısına iyi bir ses deneyimi yaşatır. Tableti gün içerisinde kesintisiz bir biçimde çok uzun süre kullanabilme şansınız vardır. Ayrıca uygulama performansı açısından beklentileri karşılayabilir ama oyun performansı açısından benzer beklentide olmamak gerekir.

Teknik Özellikler ve Fiyat

Huawei MatePad Pro: Teknik Özellikler ve Fiyat
İşlemci (CPU) Kirin 990
Grafik İşlemci (GPU) Mali-G76 MP16
Bellek (RAM) 6 GB – 8 GB
Ekran Boyutu 10.8 inç, 2560 x 1600 piksel
Ekran Teknolojisi IPS LCD
Ekran Özellikleri Yok
Depolama 128 GB – 512 GB
Standart Kemara 13 MP, f/1.8
Ön Kamera 8 MP, f/2.0
Batarya (Pil) 7250 mAh Lithium-Polymer
Ağırlık 460 gram
Fiyat 4.999 TL

samsung galaxy tab a7

8. Samsung Galaxy Tab A7

Samsung Galaxy Tab A7 giriş seviyesi bir Android tablettir. Bununla birlikte temel görevlerin çoğunu yerine getirebilecek kadar güçlüdür. Kasası oldukça kalitelidir, ekranı iyidir ve batarya ömrü konusunda pek sorun çıkartmaz. Hoparlörlerden çıkan ses son derece iyi bir dinleme deneyimi sunar.

Samsung Galaxy Tab A7 düşük maliyetli tabletlerden biraz pahalı görünebilir ama video izlemek, web ortamında gezinmek ve düşük performans gerektiren oyunları oynamak gibi işlemleri kolayca yapmanızı sağlar. Profesyonel kalitede bir tablet olduğunu söylemek zor ama geri kalanları hakkıyla yerine getirecektir.

Samsung Galaxy Tab A7 kesinlikle en komple giriş seviyesi tabletlerden biridir. Elbette şikayet edilebilecek pek çok yönü vardır. Ancak bu fiyata elde edilecek performans ve kalite çok değerlidir. Günlük kullanımda sizi fazlasıyla memnun edecek bir tablet peşindeyseniz bu ürüne güvenebilirsiniz.

Teknik Özellikler ve Fiyat

Samsung Galaxy Tab A7: Teknik Özellikler ve Fiyat
İşlemci (CPU) Qualcomm SM6115 Snadragon 662
Grafik İşlemci (GPU) Adreno 610
Bellek (RAM) 3 GB – 4 GB
Ekran Boyutu 10.4 inç, 1200 x 2000 piksel
Ekran Teknolojisi TFT
Ekran Özellikleri Yok
Depolama 32 GB – 64 GB
Geniş Kemara 8 MP
Ön Kamera 5 MP
Batarya (Pil) 7040 mAh Lithium-Polymer
Ağırlık 476 gram
Fiyat 2.499 TL

samsung galaxy tab s7

9. Samsung Galaxy Tab S7

Samsung Galaxy Tab S7 ismiyle sizi aldatmamalıdır. Bu Android tabletin bir üst modeli mevcuttur ama bu tablet onunla kafa kafaya rekabet edebilecek kadar iyidir. Belirli orandan fiyattan tasarruf ederken, ihtiyaçlarınız doğrultusunda en ideal tablete sahip olabilirsiniz. Sadece onu nasıl kullanmanız gerektiğini iyi bilmeniz gerekir.

Samsung Galaxy Tab S7 son derece ergonomik bir Android tablettir. Bu tabletin doğrudan Huawei MatePad Pro ile rekabet halinde olduğunu söylersek yanılmış olmayız. Bu tablet rakibine göre çok daha iyi özelliklere sahiptir. 120 Hz paneli dikkat çekicidir. Ama en önemli özelliği elbette Google Play hizmetlerini desteklemesidir.

Samsung Galaxy Tab S7 elbette tartışmaya açık bir tablettir. Ancak ihtiyacınız doğrultusunda size yardımcı olabilir. Tabletin uygulama performansı oldukça iyidir ve oyun performansı idealin üzerindedir. Batarya gücü konusunda endişeniz olmamalıdır. Tüm bunların onun en iyi tabletler arasında yer almasını sağlamaktadır.

Teknik Özellikler ve Fiyat

Samsung Galaxy Tab S7: Teknik Özellikler ve Fiyat
İşlemci (CPU) Qualcomm SM250 Snapdragon 865 5G+
Grafik İşlemci (GPU) Adreno 650
Bellek (RAM) 6 GB – 8 GB
Ekran Boyutu 11.0 inç, 1600 x 2560 piksel
Ekran Teknolojisi TFT
Ekran Özellikleri HDR10+ / 120 Hz
Depolama 128 GB – 512 GB
Geniş Kemara 13 MP, f/2.0
Ultra Geniş Kamera 5 MP, f/2.2
Ön Kamera 8 MP, f/2.0
Batarya (Pil) 800 mAh Lithium-Polymer
Ağırlık 498 gram
Fiyat 7.999 TL

samsung galaxy tab a 8.0

10. Samsung Galaxy Tab A 8.0

Samsung Galaxy Tab A 8.0 özellikle Android telefon kullanmaya alışmış olan kullanıcılar için ideal bir Android tablettir. Kamera performansı konusunda çok fazla beklentiniz yoksa sizi memnun edebilecektir. Buna rağmen fiyat açısından bu tabletin biraz pahalı olduğunu düşünüyoruz.

Samsung Galaxy Tab A 8.0 gerçekten iyi bir performans ortaya koyar. Üretiminde kullanılan malzeme kalitesi son derece iyidir. Kompakt yapıda olan tabletin batarya ömrü sizi fazlasıyla mutlu edecektir. Video içeriklerin tüketilmesi ve üretkenliğe yönelik işlerin yapılması konusunda çok fazla sıkıntı yaşamazsınız.

Samsung Galaxy Tab A 8.0 günlük ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır. Web ortamında gezinme ve video tüketme konusunda herhangi bir problem yaşayacağınızı düşünmüyoruz. Ancak iş oyun oynamaya, performansa dayalı uygulamalar ve ofis programlarını kullanmaya geldiğinde belirli sıkıntılar yaşayabileceğinizi bilmelisiniz.

Teknik Özellikler ve Fiyat

Samsung Galaxy Tab A 8.0: Teknik Özellikler ve Fiyat
İşlemci (CPU) Qualcomm SDM429 Snapdragon 429
Grafik İşlemci (GPU) Adreno 504
Bellek (RAM) 2 GB – 3 GB
Ekran Boyutu 8.0 inç, 800 x 1280 piksel
Ekran Teknolojisi TFT
Ekran Özellikleri Yok
Depolama 32 GB – 64 GB
Geniş Kemara 8 MP
Ön Kamera 2 M
Batarya (Pil) 5100 mAh Lithium-Polymer
Ağırlık 345 gram
Fiyat 1.299 TL

Gerçekten iyi bir Android tablet arıyorsanız buradaki tablet önerileri ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır. Sadece tableti ne için kullanmak istediğinize iyi karar vermeli ve bu doğrultuda bir cihaz bulmaya çalışmalısınız. Uygun fiyatlı tabletler konusunda daha fazla alternatif arıyorsanız ucuz tablet önerileri içeriğimize göz atabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap