Seyir Zevkini Katlayacak En İyi 6 4K Projektör

Ev sinema sisteminizde seyir zevkini katlayacak bir yenilik yapmak istiyorsanız 4K projektörlerin peşinde olabilirsiniz. Bu durumda başka bir yere bakmanıza gerek yoktur. Uzun veya kısa mesafeli fark etmeksizin bir projektör ihtiyacınız varsa buradaki önerilerimizi göz önünde bulundurabilirsiniz.

Projektörlerin en büyük yararı 75 inçlik devasa bir 4K TV'nin kullanılmadığı zamanlarda oturma odasını işgal etmesine engel olmalarıdır. Bu gerçekten büyük bir avantajdır. Üstelik 300 inç gibi devasa boyutlarda yayın imkanı tanıyan çeşitli projektörlerin var olduğunu unutmamak gerekir.

6. LG HU85LA CineBeam

LG HU85La CineBeam ultra kısa mesafeli bir projektördür ve gerçek anlamda "aşırı" pahalı bir üründür. Duvara dik bir biçimde yerleştirilebilen bir projektöre gerçekten ihtiyacınız olup olmadığını düşünebilirsiniz. Yalnızca birkaç inç uzaklıktan devasa bir ekranı yansıtabilmek söz konusudur.

Böylesine kısa bir mesafeden projelendirmek için gerekli olan artan rahatlığa ve ileri teknolojiye uygun olan fiyat etiketinin çok fazla olduğu konusuna katılıyoruz. 2.2 inç uzaklıkta, projektör 90 inçlik bir ekran boyutu sunarken 7.2 inç mesafede 120 inçlik bir projeksiyon elde edersiniz.

5. Optoma CinemaX P2

Optoma CinemaX P2, açıkça havalı görünen bir projektördür. Tamamlayıcı gri kumaş ızgarası ve üstte lens ile mat beyazda şık bir şekilde tamamlanmış bir yapısı vardır. Lazer ışık motoruyla birlikte çalışan tek çipli bir DLP 4K cihaz etrafında oluşturumuştur.

Bu sayede son derece keskin görüntüler sunar ve mükemmel renk canlılığını gözlerinizin önüne getirir. Optoma CinemaX'in ses performansı birinci sınıftır. Her sürücünün kendi 10W dijital amplifikatör modülü vardır. Bu da 40W'lık kümülatif çıkış anlamına gelmektedir.

4. Anker Nebula Capsule II Mini

Bazı projektörlerin taşınabilir olması gerekir ama çok azı bunu başarır. Anker Nebula Capsule II Mini bunlardan birisidir. Oldukça küçük olan bu projektör, bir projektörden ziyade çok iyi bir AV ekipmanına benzemektedir. Ancak bu durumun aldatıcı olduğunu bilmeniz gerekmektedir.

Kapsül II, boyutuna göre çok yeteneklidir. 720p çözünürlüğü rahat bir biçimde sunar ve güçlü ses çıkışı sağlar. Her ne kadar listenin geri kalanında yer alan projektörlerle 4K konusunda yarışamayacak olsa bile taşınabilirlik özelliğiyle ön plana çıkan bir projektördür.

3. BenQ TK850

BenQ TK850, oturma odanız için artırılmış sese, yoğun 3.000 lümen parlaklığa ve diğer projektörlerin yığınlarından sıyrılmasına yardımcı olmak için özellikle spor yayınlarına odaklanan bir 4K projektördür. Çünkü içerisinde hareket yumuşatma ve kontrast artırıcı spor modu bulunur.

BenQ TK850 kesinlikle gördüğünüz en güçlü BenQ projektör olacaktır. Özellikle parlaklığı büyük ölçüde artırarak projeksiyon cihazından ekstra verim elde edebilmeniz mümkün olabilecektir. Ayrıca cihazda projeksiyonun yüksekliğini yükseltmek veya düşürmek için bir lens kaydırma aracı bulunur.

2. Epson EH-TW9400

Epson EH-TW9400 mükemmel bir ev sineması projektörüdür. Lazer projeksiyonunu nimetlerinden yararlanma imkanınız olmasa bile ürün son derece dikkat çekicidir. Parlak ve etkileyici görüntüler sağlayan renk üretimi, HDR desteği ve 2.600 lümen parlaklığı bu projektör için inanılmaz özelliklerdir.

Her ne kadar doğal bir 4K projektör olmasa bile yükseltilmiş görüntüler bile son derece doğal bir şekilde ayrıntıları karşınıza çıkaracaktır. Siyahlar daha derin olabilir veya hareket daha yumuşak gibi görünebilir. Ama burada şikayet edilecek çok az şeyin olduğunu unutmamak gerekir.

1. Samsung The Premiere LSP9T

Samsung, son ev sineması projektöründen yaklaşık 10 yıl sonra The Premiere LSP9T isimli projektörüyle bu alanda boy göstermeye başladı. Bu ultra kısa mesafeli projektör, üç renkli lazer ile 4K HDR lazer projeksiyondan yararlanarak renk filtresi ihtiyacını ortadan kaldırır. Böylece 2.800 lümen parlaklığının gerçekten parlamasını sağlar.

Resimler keskin ve renklidir. Uyumlu filmlerde ve dizilerde sahne sahne resim kalibrasyonu ekleyen bir yapısı vardır. Bu Samsung açısından dünyanın ilk HDR10+ formatı anlamına gelmektedir. Bu projektör aynı zamanda Samsung akıllı TV işletim sisteminin tam olarak uygulanmasından da yararlandığı için özel bir ürün konumundadır.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap