Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

İzleme Keyfinize Renk Katacak En İyi 6 OLED TV

Günümüzün en iyi OLED TV'leri aynı zamanda günümüzün TV teknolojisinin devlerine aittir. Bu televizyonların her biri, çoğumuzun bir ekranda görebileceği en canlı, gerçeğe yakın renklere sahip ürünlerdir. En iyi OLED TV'ler ayrıca süper canlı renkler ve en derin siyahlar sunan mükemmel kontrast ve parlaklık kontrolüne sahiptir.

Gelişmiş OLED panel teknolojisi sayesinde, Panasonic, LG ve Sony dahil olmak üzere teknolojinin büyük isimlerinin en iyi OLED TV'lerini görebilmek mümkündür. Bu televizyonlar mükemmel sinematik görüntü kalitesi sunarlar. LED'e göre bir miktar fazla ödersiniz. OLED'in piyasaya ele geçirdiği noktada farklı bir şey beklemek doğru değildir.

6. Sony A9 Serisi OLED TV

Bu serinin en öne çıkan ürünü Sony XBR-48A9S model numarasına sahiptir. Model numarasından anlaşılabileceği gibi televizyon 48 inç boyutundadır. Eskiden 55 inç altında OLED TV bulabilmek mümkün değildi. Ancak Sony imkansızı başararak 48 inç OLED TV'yi kullanıcıların beğenisine sundu.

Her ne kadar Sony A9 serisi güçlü bir yapıda olsa bile her ülkede olmama gibi bir probleme sahiptir. Sony'nin Ultimate işlemcisi olağanüstü görüntülerin ortaya çıkmasını sağlamaktadır. Bu açıdan ilgili boyutta daha iyi bir televizyon bulabilmek şimdilik mümkün değildir.

5. LG GX Serisi OLED TV

Duvara asılı mükemmel görünümlü bir televizyon istiyorsanız ve OLED olsun istiyorsanız LG GX Serisi sizi karşılamak için hazırdır. CX Serisi ile aynı paneli ve işlemciyi kullanan bu televizyon serisi birkaç önemli özellik açısından farklıdır.

LG WX'in TV ses çubuğu kombinasyonundan farklı olarak GX serisi tümü 5 milimetrelik ince bir profil içine yerleştirilmiş yerleşik Dolby Atmos hoparlörlere ve eARC desteğine sahiptir. Ses bazen biraz dengesiz olabilir ama görüntüde eksik olmayan şık bir şey arıyorsanız GX serisi sizin için en ideal OLED TV'leri içerebilecektir.

4. Philips 805 Serisi OLED TV

Muhteşem Ambilight renkleri ile OLED paneli bir arada olabilir mi? Philips bunu başarmış durumdadır. Philips 805 serisi mükemmel görüntü kalitesi, güçlü işleme ve hoş yapı kalitesinin kazanan bir kombinasyonunu oluşturmuş durumdadır. Ancak burada kazananı gösteren en önemli özellik Ambilight özelliğidir.

Ambilight televizyonun kenarlarına bir renk bolluğu yansıtır. 805 Serisi televizyonlar bunu üç taraftan yapabilirler. Philips'in güçlü P5 görüntü işlemcisi sayesinde HD/SDR'den yükseltme yaparken bile gelişmiş kontrast ve muhteşem renklerle OLED görüntülere gerçek bir güç vermeyi başarabilirsiniz.

3. Sony A8 Serisi OLED TV

Sony'e ait olan A8 ve A8H serisi OLED TV'ler, Sony'nin premium televizyonlarda sevdiğiniz her şeyi alır ve daha makul (her ne kadar lüks olsa bile) bir fiyat noktasında yeniden paketler. Sony'nin en üst düzey X1 Ultimate işlemcisi, Sony'nin Pixel Contrast Booster özelliği ve X-Motion Clarity ile performans elde edersiniz.

Etkileyici ses sistemi iki subwoofer bass sistemini ekranı sarsan Acoustic Surface Audio teknonlojisi ile birleştirir. Böylece filmleri ve dizileri izlemek için bir televizyondan beklediğiniz her şeyi elde edebilirsiniz. Biraz düşük parlaklık ile başa çıkabilirseniz bugüne kadar üretilmiş olan en iyi OLED TV'lerden birine sahip olabilirsiniz.

2. Panasonic HZ2000

Panasonic HZ2000 gerçek bir ev sineması deneyimi sunabilen televizyonlardan birisidir. Her ne kadar LG kadar kaliteli görünmediği düşünülse bile LG'nin CX serisiyle yarışabilecek pek çok farklı niteliğe sahiptir. Sadece bölgesel olarak televizyonun birçok ülkeye gönderilmemiş olması söz konusudur.

Panasonic her ne kadar HZ1000 ve HZ1500 gibi farklı OLED televizyonlar piyasaya sürmüş olmasına rağmen markanın değerini en iyi şekilde gösteren kesinlikle HZ2000 diyebiliriz. İnanılmaz olan görüntü düzeyini yeni zirvelere yükselten OLED panel sayesinde izleme deneyimini muazzam seviyelere çıkarmaktadır.

1. LG CX Serisi OLED TV

Mükemmelliği geliştirebilmek mümkün mü? LG CX serisi bunu yapabileceğinizi kanıtlar niteliktedir. OLED TV rehberlerinde genel olarak LG kalitesinin farkını görürsünüz. O olmadan listenin tamamlanması mümkün değildir. Geçtiğimiz dönemlerde C9 serisi ile boy gösteren LG, bu sefer CX serisi ile boy göstermektedir.

CX serisinde ekran aynı zamanda birkaç milimetre derinlikte inanılmaz derecede incedir. Buna rağmen dört HDM 2.1 bağlantı noktasına (eARC ile) ve son derece düşük bir giriş gecikmesine sığmayı başarmış durumdadır. Bu, yeni nesil konsolları idare edebilecek bir set olduğu anlamına gelmektedir.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap