Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Web Sitesi Hazırlamak İsteyenlere Microsoft’tan Ücretsiz Servis

Microsoft cephesinden gelen yeni gelişmelere göre ücretsiz web sitesi oluşturma amacıyla yeni bir servis geliştiriliyor. Tamamen yeni bir web sitesi oluşturmayı hedefleyen yeni sistem, sektörde önemli bir pay elde edebilir.

Microsoft, son dönemlerde farklı uygulama ve servislerini geliştirmeye devam ederken, yeni bir girişimde daha bulundu. Kullanıcıların ücretsiz bir şekilde yeni bir web sitesi oluşturmasını hedefleyen yeni hizmet Microsoft'un Dijital Pazarlama Merkezi'nin bir parçasını oluşturacak.

Resmi Olarak Duyurdu!

Microsoft konuyla ilgili detayları blog gönderisiyle paylaştı. Küçük işletmelere yönelik ücretsiz ve basit bir çözüm sunmak amacıyla Microsoft tarafından yeni bir servisin sunulacağı belirtildi. WordPress tarafından sunulan hizmetin aksine Microsoft sektörde fark yaratmayı hedeflediği gibi tamamen ücretsiz bir servis fırsatı sunacak.

Facebook’tan Yararlanacak

Web sitesi oluşturma kısmında özellikle içerik ve fotoğraf gibi bilgilerde şirketlerin işini kolaylaştırmak isteyen Microsoft, şirket verilerini Facebook sayfasından veya mevcut bir reklam kampanyasından otomatik olarak içe aktarma seçeneği de sunacak.  İçeri aktarılacak bilgiler, web sitesi oluşturmak için kullanıcılar tarafından derlenecek. Farklı şablonlar arasından seçim yaparak bilgiler üzerinde değişiklik yapma imkanına sahip olacak işletmeler, ücretsiz olarak bir web sitesine sahip olabilecek.

Yapılan açıklamada en çok merak edilen ise sistemin Microsoft’a nasıl bir kazanç sağlayacağı. Bu konuda ise herhangi bir açıklama ve detay paylaşılmadı. Ancak web sitelerinin Dijital Pazarlama Merkezi gibi Microsoft’un reklam merkezleriyle ilişkilendirilmesi bekleniyor.

Yazar Hakkında

Hakan Göçmez
Hakan Göçmez 1990 doğumlu yazar, 10 yılı aşkın süredir editör ve içerik yazarı olarak çalışmaktadır. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap