Yüksek Kaliteli 10 Discord Müzik Botu

Discord oldukça hızlı bir biçimde büyümüş olan anlık iletişim platformlarından biridir. Yoluna oyuncular için geliştirilmiş bir mesajlaşma ve sesli sohbet uygulaması olarak başlasa bile daha sonra forum olarak bile kullanılır hale geldi. Discord büyük bir popülerlik elde ettiği için müzik botları gibi çeşitli araçlar geliştirildi.

Discord kullanıcı deneyimini daha iyi hale getirmek için çeşitli botlar ve özellikler sunan bir platformdur. Oluşturulan bir sunucuda bot türlerinden herhangi birini kullanabilirsiniz. Bunlardan en çok kullanılanı ise müzik botlarıdır. Discord için en iyi müzik botlarını kullanarak sunucunuzdaki kullanıcı deneyimini iyileştirebilirsiniz.

En Popüler 10 Discord Müzik Botu

Discord kullanıcıları en sevdikleri parçaları dinlerken arkadaşlarıyla oyun oynamayı severler. Discord müzik botları sayesinde oyuncular farklı uygulamaları çalıştırmak veya akış hizmetlerini kullanmak zorunda kalmadan kolayca müzik dinleyebilirler. Yüksek kaliteli ve popüler Discord müzik botları ile bu ihtiyacınıza karşılık bulabilirsiniz.

1. FredBoat

FredBoat çok yönlü bir Discord müzik botudur. Bu botu kullanarak oldukça esnek seçimlere erişim sağlayabilirsiniz. Bot oldukça güçlüdür ve çeşitli siteleri destekler. YouTube, SoundCloud, Bandcamp ve Twitch gibi sitelerden müzikleri çalabilirsiniz. Çalma listelerini ve canlı yayınları desteklemesi ise oldukça iyidir.

FredBoat ücretsizdir ve açık kaynaklı olarak geliştirilir. Arkasında güçlü bir topluluğun olması en önemli avantajlarından biridir. Sorunsuz bir Discord müzik botu kullanmak istiyorsanız sizi pişman etmeyecektir. Fredboat komutlarının listesine ulaşmak için ";;commands all" komutunu kullanmanız gerekir.

FredBoat Discord Botu: FredBoat (fredboat.com)

2. Chip Bot

Chip Bot oldukça kullanıcı dostu olan bir Discord müzik botudur. Bir şarkı çalarken kolayca kullanılabilen ekstra butonlara sahiptir. Kolayca erişilebilen bu butonlar Pause (Duraklat), Resume (Devam Ettir), Skip (Atla), Stop (Durdur) ve Show Queue (Sırayı Göster) şeklindedir.

Chip Bot en popüler Discord müzik botları ilk birkaç bottan biridir. En popüler sunucularda bile kullanılır. Sürekli aktif bir biçimde çalışır ve ses kalitesi oldukça iyidir. Komutları "ch!" komutunu kullanarak uygularsınız. "ch! help" komutunu kullanırsanız kullanılabilir komutların tüm listesini elde etmiş olursunuz.

Chip Bot Discord Botu: Chip Bot (chipbot.gg)

3. MEE6

MEE6 hem ücretsiz hem de ücretli planlara sahip bir Discord botudur. Diğer müzik botları karşısında en avantajlı yönü ise ücretli planda sunduğu özelliklerin olabildiğince fark yaratmasıdır. Çünkü bu bot hem müzik botudur hem de gelişmiş özelliklere sahip bir denetleme botudur.

MEE6 şimdiye kadar geliştirilmiş olan en iyi denetleme ve müzik botlarından biri olarak görülür. Milyonlarca farklı sunucuda kullanılır. Büyük bir topluluk sunucusuna sahip olmanız durumunda tartışmasız bir biçimde en doğru seçenektir. Müzik komutlarından yararlanmak için "/help music" komutunu kullanabilirsiniz.

MEE6 Discord Botu: MEE6 (mee6.xyz)

4. BMO

BMO isimli Discord botu birbirinden farklı özelliklere sahip bir bottur. Diğer pek çok botu gibi müzik robotu, oyun robotu ve sohbet robotu oluşturma gibi imkanlar sunar. Aynı zamanda yardımcı programlara erişme şansınız vardır. Bu Discord botunun özelliklerini kontrol etmek için 300'den fazla komutu kullanabilirsiniz.

BMO bir Discord müzik botu olarak kullanılabilir. Ancak ana hizmeti bu değildir. Bu nedenle çok kapsamlı bir müzik botuna ihtiyacınız varsa doğru tercih olmayabilir. "./" komutunu kullanarak bu botu kullanabilirsiniz. Müzik özellikleri için ise "./help Music" komutunu kullanmanız yeterli olacaktır.

BMO Discord Botu: BMO (teritum.dev)

5. Vexera

Vexera çok yönlü Discord botlarından biridir. Bu bot belirli ücretsiz ve ücretli seçeneklere sahiptir. Sadece bir müzik botu arıyorsanız ücretsiz sürüm fazlasıyla yeterli olacaktır. En popüler sunucularda dahi kullanılan bir müzik botu olduğundan ona güvenebilirsiniz. En önemli özelliği ise kullanıcılara belirli noktalarda roller atayabilmektir.

Vexera ile kullanıcılara roller atayıp onların yönetici komutlarını çalıştırmalarını sağlayabilirsiniz. Ek olarak, YouTube, Bandcamp, SoundCloud, Twitch ve Vimeo gibi kaynaklardan sesleri yürütebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey "+play" komutunu kullanmak ve bir müzik seçmektir.

Vexera Discord Botu: Vexera (vexera.io)

6. 24/7

24/7 oldukça iyi çalışan bir Discord müzik botudur. Discord platformunda müzik dinleme deneyiminizi geliştirebilecek pek çok farklı özelliklere sahiptir. Bu bot ile YouTube, Soundcloud ve Bandcamp gibi kaynaklardan müzik çalabilirsiniz. Ayrıca dünya çapında herhangi bir bölgede yer alan radyo istasyonuna bağlanabilirsiniz.

24/7 botunu kullanmak için Free, Premium ve Premium Plus isimli planlardan yararlanmanız gerekir. Premium ve Premium Plus planlarında yer alan bot daha yüksek ses kalitesi, çalma listesi desteği ve bunlarla bağlantılı başka ekstra özellikler sunar. Free olarak adlandırılan ücretsiz sürüm ise günlük Discord kullanımı için yeterlidir.

24/7 Discord Botu: 24/7 (24-7music.com)

7. ProBot

ProBot oldukça kapsamlı bir Discord botudur. Aralarından seçim yapabileceğiniz tonlarca farklı yardımcı programa ve seçeneklere sahiptir. Çok yönlü olması nedeniyle sıkça tercih edilir. Denetleme özellikleri, çoklu dil desteği, sosyal komutlar ve müzik çalma gibi imkanlara sahiptir. Özelleştirilebilir olması ise en önemli yönüdür.

ProBot kullanım konusunda herhangi bir zorluk çıkartmaz. Bu nedenle hemen hemen herkes tarafından kullanılabilir. Bir sunucu içerisinde kullanımı eğlenceli ve yararlı olan farklı komutlara sahiptir. "#" ifadesini kullanarak komutları çalıştırabilirsiniz. Müzik çalmak için "#play" komutunu kullanmanız gerekir.

ProBot Discord Botu: ProBot (probot.io)

8. Zandercraft

Zandercraft isimli bu Discord botu aslında bir sohbet ve verimlilik botudur. Ancak aynı zamanda belirli müzikleri çalma işlevine sahiptir. Bu bot özellikle oyun oynarken ekstra faydalı bulunan XHD ve Hi-Fi müzik çalabilme potansiyeline sahiptir. Birbirinden farklı komutlarla eğlenceli sohbet görselleri paylaşabilirsiniz.

Zandercraft belirli dezavantajlara sahip bir bottur. Bir müzik çalmadan önce onu ses kanalınıza elle eklemeniz gerekir. Ardından "+voice" komutunu ve "+play" komutunu kullanarak müzik çalmaya başlayabilirsiniz. Ayrıca işi biraz eğlenceli hale getirmek için "+pikachu" komutunu kullanıp rastgele bir Pikachu görseli gönderebilirsiniz.

Zandercraft Discord Botu: Zandercraft (zandercraft.ca)

9. Mantaro

Mantaro kısa sürede favorilerinizden biri haline gelebilecek bir Discord botudur. Diğer tüm botlar gibi tüm ana kaynaklardan mükemmele yakın bir kalitede müzik akışı sağlar. Bu bot özellikle anime temelli Discord sunucuları için idealdir. İnsanlar sohbet ederken onlarla kolayca etkileşim kurabilmenizi sağlar.

Mantaro çok farklı özelliklere sahiptir. Madencilik, tecrübe puanı, hediyeler, balık tutma ve evcil hayvan yetiştirme gibi farklı ama eğlenceli özellikler sunar. Oldukça pratik ama kolay olan belirli oyunların sunucu üzerinden oynanabilmesini sağlar. Komutları kullanmak için "@Mantaro" şeklinde komut yazmanız yeterlidir.

Mantaro Discord Botu: Mantaro (mantaro.site)

10. Hydra

Hydra hem ücretsiz hem de ücretli planlara sahip bir Discord müzik botudur. Diğer botlara göre otomatik oynatma, ses kontrolü yapma, ses efektleri kullanma ve daha fazla bota erişim imkanı sunar. Kullanımı kolay, hızlı ve oldukça işlevsel bir bottur. Bu nedenle Discord kullanıcıları tarafından oldukça tercih edilen bir bottur.

Hydra, daha önce Rythm ve Groovy gibi müzik botları kullananlar için çok kullanışlıdır. Bu müzik botu sesi yüksek kaliteli bir biçimde aktarır. Bottan en iyi şekilde yararlanmak için olabildiğince spesifik aramalar gerçekleştirmeniz gerekir. Botta ".help" komutunu kullanıp tüm komutlara erişebilirsiniz.

Hydra Discord Botu: Hydra (hydra.bot)

Discord Müzik Botu Discord Sunucusuna Nasıl Eklenir?

Discord sunucusuna bir müzik botu eklemek çok basittir. Sadece tek bir tıklama yapmanız gerekir. Eklemek istediğiniz müzik botunun sitesine gidin. Ardından tek yapmanız gereken "Add to Discord" veya "Invite to Discord" butonuna basarak botu sunucunuza davet etmektir.

Bu aşamanın ardından bir sunucuya erişim talebiyle karşılaşırsınız. Sizden belirli izinler istenecektir. Açılır menüden botu eklemek istediğiniz sunucuyu seçmeniz ve devam etmeniz yeterli olacaktır. Bot seçtiğiniz sunucuya eklenmiş olacaktır. Sağdaki üyeler kısmında botu görebilirsiniz.

Discord'da Nasıl Müzik Çalınır?

Discord sunucusunda bot kullanarak müzik çalmak çok kolaydır. Hangi botu kullanıyorsanız onun sitesine gitmeli ve komutları aramalısınız. Bot için belirlenen komutu kullanarak yardım menüsüne erişip tüm komutların listesine erişebilirsiniz. Bu liste size komutları nasıl kullanacağınızı gösterecektir.

Discord sunucusuna botu ekledikten sonra bir müzik bağlantısını kullanmanız gerekecektir. İlgili komut ve ardından müzik bağlantısını kullanarak müzik akışına başlayabileceksiniz. Şarkıyı tekrar oynatma, çalma listesi oluşturma veya ses efektlerinden yararlanma gibi durumlar kullandığınız müzik botuna göre değişecektir.

Discord Müzik Botu Nedir?

Bir Discord müzik botu arıyorsanız muhtemelen Discord müzik botunun ne olduğunu daha önceden biliyor olmalısınız. Ancak bu konuda bir fikriniz yoksa size birkaç bilgi vermek istiyoruz. Discord, kullanıcıların arkadaşlarını veya aynı ilgi alanına sahip kişileri bir sunucuya davet edip oradan iletişim kurulmasını sağlar.

Discord sunucuları büyük bir grup sohbeti gibidir ama daha pek çok özelliğe sahiptirler. Discord için geliştirilmiş müzik botları kullanıcıların oyun oynarken veya sadece arkadaşlarıyla sohbet ederken müzik dinlemelerine olanak tanır. Discord müzik botlarını sanal bir Discord kullanıcısı gibi düşünebilirsiniz.

Discord müzik botunun çalışmasını sağlamak için bir ses kanalına katılmanız ve ardından o bota özel bir komut tanımlamanız gerekir. Discord müzik botları bir sunucunun birden fazla üyesinin aynı anda aynı müziği dinlemesine yardımcı olur. Bu müzik botları YouTube ve Spotify gibi platformlardan şarkılar bulabilirler.

Burada bahsettiğimiz Discord müzik botlarını kullanarak arkadaşlarınızla iletişim kurarken çeşitli müzikler dinleyebilirsiniz. Bazı botlar zaman içerisinde servis dışı kalabilmektedir. Eğer burada yer alan Discord müzik botlarından birinin bu durumda olduğunu düşünüyorsanız yorum yaparak bize bildirmeniz yeterli olacaktır.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap