YouTube TV 4K Desteği Sunmaya Başladı

YouTube TV için yapılan son açıklamada uzun zamandan beri uygulamada yer alması beklenen 4K desteğinin sunulmaya başlandığı belirtildi. Ücretlendirmede ise 10 Dolar ödenecek.

YouTube TV için Pazartesi günü yapılan tanıtımda, yeni 4K Plus paketi sayesinde 4K içeriklerin artık desteklendiği belirtildi. Uzun zamandan beri beklenen mevcut özellik başlangıç aşamasında; NBC, ESPN, FX, Discovery Networks gibi pek çok ağı destekliyor. Kısa süre içerisinde daha fazla 4K sağlayıcısının yer alacağı YouTube TV, böylece yüksek çözünürlükte içeriklerin izlenmesini sağlıyor.

YouTube TV 4K paket özellikleri neler?

YouTube TV için geliştirilen 4K paketinde tek avantaj 4K içerikler değil. Resmi açıklamalara göre kullanıcılar Android işletim sisteminin kullanıldığı tablet ve telefonlarda çevrimdışı için içerikleri indirebilecek. Bu sayede internet bağlantısına gerek kalmadan istenildiği zaman YouTube TV içeriklerine mevcut cihazlardaki maksimum çözünürlükle erişim sağlanabilecek.  Paket dahilinde 3 kullanıcıya kadar eşzamanlı olarak YouTube TV kullanabilmek mümkün olacak. Bu sayede herhangi bir kısıtlama olmaksızın aile üyeleri birbiriyle YouTube TV paketini paylaşabilecek.

Şu an için oldukça yeni olan teknoloji, kısa süre içerisinde spor ve canlı etkinlikleri de destekleyecek şekilde sistemde yer alacak. Bu bakımdan ABD merkezli olarak YouTube TV’nin çok daha iyi bir deneyim sunacağını söylemek mümkün. Bugün itibariyle YouTube TV için ABD’de abonelikler satın alınabilir durumda.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap