YouTube Android Platformuna 4K Video Desteği Getirdi

YouTube, Android uygulamaya 4K video desteğini getirdi. Özellik, herhangi bir telefon ile sınırlandırılmadı.

YouTube, günümüzde en çok kullanılan video platformu olarak öne çıkıyor. 8K çözünürlüğe kadar hizmet verse de, Android platformunda 2K çözünürlüğe kadar destek veriyordu. Ancak bugün Android kullanıcıları yeni bir çözünürlük seçeneği ile video izleme seçeneğine sahip oldu. YouTube'un iOS sistemine gelmesi ise iOS 14 ve iPadOS 14 ile birlikte olmuştu. Yani Android'in 4K desteğine sahip olması iOS'tan aylar sonra gerçekleşti diyebiliriz.

Android işletim sistemine getirilen güncelleme ile birlikte YouTube'da bulunan herhangi bir videoyu herhangi bir cihaz ile 4K kalitede ve 60 kare değerinde izlenebilecek. Fakat 4K desteğini en verimli şekilde kullanabilmek için kullanıcıların 4K ekrana sahip olması gerekiyor.

Android işletim sistemine gelen 4K desteği, bölge ve cihaz özelliklerine bağlı olarak sunulmadığı için 4K çözünürlüğe sahip videoların yaygınlaşması beklenenler arasında yer alıyor. Android kullanıcılarının 4K deneyimini yaşaması için video seçeneklerinden 2160p kalitesini seçmeleri yeterli olacaktır.

Yazar Hakkında

Kadir Tosun
Kadir Tosun 1995 doğumluyum. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunuyum. Otomobillere ve teknolojiye meraklıyım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap