Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Yatırımcılar Bitcoin’den Vazgeçiyor! 141 Milyon Dolar Çıkış Yaşandı

CoinShares tarafından yayınlanan yeni bir raporda Haziran ayının ilk haftası itibariyle Bitcoin'den yaklaşık 141 milyon dolarlık bir çıkışın yapıldığı belirtildi. Kripto para güç kaybetmeye devam ediyor.

Bitcoin'de uzun zamandan beri yaşanan düşüş trendi sona ermezken yayınlanan yeni raporlar piyasada ciddi bir yatırım desteğinin de kaybedildiğini gözler önüne seriyor. Çarpıcı raporlardan birisini yayınlayarak tüm dünyada dikkat çekmeyi başaran CoinShares, Haziran ayının ilk haftası dahilinde 141 milyon dolarlık bir çıkış olduğunu belirtti.

1 Haftada 141 Milyon Dolar Kaybedildi

Sadece 1 haftalık süre içerisinde yaşanan devasa çıkış sektördeki düşüşün sürmesinde de önemli bir etken oldu. 2021 yılının başlarında 61 bin dolara kadar değer gören ve ardından düşüş aşamasına geçiş yapan Bitcoin’de Haziran ayında da beklenen olmadı. 141 milyon dolarlık çıkışın yanı sıra Bitcoin’deki işlem hacmi de Mayıs ayına göre yüzde 62 oranında bir düşüş gösterdi. Kurumsal yatırımcılar 2021 boyunca Bitcoin ürünlerine 4,25 milyar dolar yatırmıştı. Yapılan 141 milyon dolarlık çıkış, girişlerin sadece %8.3'ünü içeriyor.

Mayıs’ta Piyasa Değerinde Düşüş Görülmüştü

Mayıs ayında yayınlanan raporlarda kripto para biriminin piyasa değerinin 1 trilyon doların altına düştüğü vurgulanmıştı. CoinGecko tarafından güncellenen yeni bir raporda ise geçtiğimiz hafta itibariyle piyasa değerinin 587 milyar dolara kadar geriledi ifade edildi.

Ether Yükseliyor!

Bitcoin’de yaşanan bu düşüş ve yatırımcıların piyasadan çıkış yapması kadar bir diğer önemli detay ise Ethereum’da yaşanıyor. Mayıs ayının son haftası itibariyle tüm zamanların rekorunu kırmayı başaran Ethereum, pazar payını yüzde 27’ye kadar yükseltti. Aynı tarihlerde Nisan ayından Haziran ayları arasında en büyük yatırımlardan bir diğeri XRP’ye yapıldı. Resmi raporlara göre yapılan yatırım 7 milyon doları aştı.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap