Bitexen'den Yeni Taraftar Token: HATAY Token (HATAY)

Kripto para alım ve satım platformlarından birisi olan Bitexen, HATAY (HATAY Token) kripto parasının arzını gerçekleştirdi. Ön satış arzı olarak toplamda 9.300.000 HATAY sunuldu. HATAY arz satışlarında 12 ay kilitli ve kilitsiz seçeneklerine sahipti. 10 Aralık 2021 saat 13:00'te başlatılan arzın ardından HATAY Token kısa sürede tükendi.

HATAY Token için ilk seçenek paketi 3.100.000 HATAY içeriyordu. Bu pakette 1 HATAY = 2,00 TRY olarak sunuldu. Ancak bu paketle satın alınan kripto paraların 12 ay kilitli olacağı (alım satım yapılamayacağı) belirtildi. İkinci paket ise 6.200.000 HATAY içeriyordu. Bu pakette ise 1 HATAY = 6,31 TRY şeklindeydi. Bu paketle alınan kripto paralarda herhangi bir kilit bulunmuyordu.

HATAY Token Nedir?

HATAY Token, Süper Lig temsilcilerinden Hatayspor kulübüne ait bir taraftar token ürünüdür. HATAY Token, bir Ethereum standardı olan ERC-20 standartlarına göre üretilmiştir. HATAY Token'ın değeri tamamen kulüp başarısına ve taraftarın kulüple olan etkileşimine bağlı olarak değişiklik gösterecektir.

HATAY Token sahipleri Hatayspor tarafından sunulan çeşitli avantajlardan, sürprizlerden ve hediyelerden yararlanabilecekler. Proje, taraftarı sıradan bir destekçiden çok kulübün gelişmesinde ve ilerlemesinde bir parça haline dönüştürmeyi hedefliyor. Bunu ise çeşitli etkileşimli yöntemlerle yapmaya çalışıyor.

HATAY Token sahibi olan kişiler kulübün alacağı kararlara katılma, transferlerle ilgi fikirler sunma, kulüp üyeleriyle gerçekleştirilecek özel etkinliklere katılma, imzalı kulüp ürünlerinden yararlanma ve maçlara özel etkinliklerin parçası olma gibi bir dizi farklı fırsata sahip olabilecekler.

Buna ek olarak arz edilen miktarın sabit kalmayacağını belirtmek gerek. Arz edilen miktarın sabit kalmaması aynı zamanda HATAY Token kripto parasının zaman içerisinde fiyatının değişebileceği anlamına gelmektedir. Çünkü belirli koşullar gerçekleştiğinde önceden belirlenen miktarda HATAY Token piyasadan silinecek:

HATAY Token (HATAY) Geri Alım ve Yakılma
Geri Alım ve Yakılma Sebebi Geri Alınacak ve Yakılacak Miktar
Hatayspor Gol Attığında 310 Token
Hatayspor Ligi İlk 4'te Tamamladığında 20.000 Token
Hatayspor Lig Şampiyonu Olduğunda 500.000 Token
Hatayspor Turnuvalarda Şampiyon Olduğunda 50.000 Token

HATAY Token Hakkında Diğer Bilgiler

HATAY Token için ön satış arzı tamamlanmış olsa bile ileride alım satım açıldığında bu kripto paradan yararlanabileceksiniz. HATAY Token almak istiyorsanız ve bu konuda kararsız kaldıysanız daha fazla bilgi edinmek isteyebilirsiniz. Bunun için aşağıda yer alan soru ve cevaplardan yararlanabilirsiniz:

  • Taraftar Token nedir? Taraftar Token, token sahiplerine takımları destekleme ve takımların gerçekleştirdiği indirimlerden ve kampanyalardan yararlanma imkanı sunan dijital bir varlıktır.
  • HATAY Token nedir? HATAY Token (kısaca HATAY) değeri kulübün başarısına göre farklılaşacak bir tür dijital varlıktır. HATAY sahipleri çeşitli avantajlardan ve fırsatlardan yararlanabilirler.
  • HATAY Token alım satımı ne zaman başlayacak? HATAY satın almak veya HATAY satmak istiyorsanız öncelikle ön satış süresinin sona ermesini beklemeniz gerekecektir.
  • HATAY Token nasıl satın alınır? HATAY satın almak istiyorsanız öncelikle Bitexen platformunda bir üyeliğiniz olması gerekir. Bitexen üyeliğinizi oluşturduktan sonra HATAY satın alabilir veya satabilirsiniz.
  • HATAY Token hesaba ne zaman geçer? HATAY satın aldığınız andan itibaren hesabınıza geçecektir. Satın aldığınız miktar ve bunun Türk Lirası karşılığını Bitexen'deki Hesap Özetim kısmından görebileceksiniz.
  • Neden HATAY Token satın almalısınız? HATAY sahibi olduğunuz zaman kulüp kararlarında az bile olsa etkin olma fırsatınız vardır. Ayrıca kulüp tarafından gerçekleştirilen etkinliklerden faydalanabilirsiniz.
  • HATAY Token fiyatı nasıl belirlenecek? HATAY fiyatı alım ve satım emirleri doğrultusunda belirlenecek. Oluşacak arz ve talep dengesine ek olarak kulübün performansı kripto paranın fiyatında etkili olacak.
  • HATAY Token kilidi ne anlama gelir? Kilitli bir şekilde HATAY satın aldığınız zaman o kripto paraya belirlenen süre boyunca (genelde 12 ay) dokunamazsınız. Kripto paranın değeri ise zaman içerisinde değişebilecektir.

Hatayspor ve Bitexen işbirliği ile oluşturulmuş HATAY Token alım satıma açık hale geldikten sonra kendisine bir yol çizmiş olacak. Ön satış aşamasında kilitli olarak satın alınan HATAY ile kilitsiz olarak satın alınan HATAY arasında fiyat farkının olduğu unutulmamalıdır.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap