Çevre Dostu Bitcoin BITH11 Tanıtıldı

Kripto para birimleri üzerine yaptığı yatırımlar ile dikkat çeken Brezilya’da çevre dostu Bitcoin BITH11’i tanıtıldı.

Bitcoin’in karbon emisyonları üzerinde ciddi bir etkisi olması son dönemlerde sektörün aşması gereken en önemli problemlerden birisi olarak görülmeye başlandı. Tesla CEO’su Elon Musk tarafından gündeme getirilen ve Tesla'nın kripto para ödemelerini kabul etmemesi ile sonuçlanan gelişmelerde, kripto para sektöründeki emisyon oranlarının çok yüksek olduğu ve en az %50 oranında yenilebilir çevreci enerjinin kullanılması gerektiği belirtilmişti. Brezilya'daki yeni gelişmelerde ise tamamen çevre dostu bir Bitcoin BITH11’in tanıtılması dikkat çekti.

Çevre Dostu Bitcoin BITH11 Emisyonu Azaltacak

Hashdex tarafından yapılan açıklamalarda yeni girişim ile birlikte Bitcoin yatırımlarından kaynaklanan karbon emisyonlarının nötralize edilmesinin amaçlandığı belirtildi. Mevcut girişim ülkede büyük bir ilgi gördü. Brezilya'daki ana borsa B3 Müdürü Rogerio Santana da açıklama yaparak girişimin önemini vurguladı. Ülkedeki yasal düzenlemeler ile tamamen uyumlu olduğu belirtilen yeni kripto para, aynı zamanda tüm ekosistem üzerinde olumlu bir etkinin yaşanabilmesi adına teşvik edici olarak kabul ediliyor.

Daha önce de benzer bir girişimde bulunan Hashdex, yeni girişimi ile birlikte sektörde ikinci EFT projesini de faaliyete geçirmiş olacak. Ancak şirket kadar ülkede son dönemlerde yaşanan gelişmeler kripto dünyası için oldukça olumlu etkiler yaratıyor. “Brezilya'nın Yeni, Çevre Dostu Bitcoin ETF'si Var” şeklindeki haberleri ile gündeme gelen mevcut gelişme, ülkedeki büyüyen kripto ekosistemine de dikkat çekiyor.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap