Xiaomi Net Kârını 2 Kat Arttırdı!

Xiaomi 31 Mart 2021'de sona eren çeyrek ile ilgili raporunu açıkladı. Rapor net karda şirketin 2 kat bir artış yakaladığını gösterdi.

Akıllı telefon sektörünün yükselen markalarından birisi olan Xiaomi, 2021’in ilk çeyreğiyle ilgili raporunu paylaştı. Teknoloji dünyasında büyük ses getiren rapor, markanın yükselişini net bir şekilde gözer önüne serdi. Piyasa beklentilerini dahi aşan raporda, toplam gelir bir önceki yıla göre yüzde 54.7 artış kaydederek 76.9 milyar RMB’ye ulaştı. Raporda en dikkat çeken artış ise önceki yıla göre yüzde 163.8 yükseldi ve 6.1 milyar RMB’ye ulaştı.

Şirket Durumdan Memnun

Rapor ile ilgili Xiaomi tarafından yapılan açıklamada, “2021'in ilk çeyreğinde, hem toplam gelirimiz hem de net kârımız bu çeyrekte rekor seviyelere ulaştı. İş modelimizin sağlamlığını ve stratejilerimizin güçlü bir şekilde uygulandığını görebiliyoruz. Akıllı telefon satışlarındaki güçlü büyüme, küresel ölçekte kullanıcı tabanımızın genişlemesini sağladı. Mart 2021'de, yeni markalaşma planımızı açıkladık ve akıllı elektrikli araç işine de resmi bir şekilde giriş yaptığımızı bildiriyoruz.” denildi.

Xiaomi, akıllı telefon pazarındaki rekabet gücünü artırmaya devam ederken, küresel bazda akıllı telefon satışlarında ilk üç sıraya da girmeyi başardı. 2021'in ilk çeyreğinde, Xiaomi'nin denizaşırı pazarlardan elde ettiği gelir, yıldan yıla yüzde 50.6 artarak 37.4 milyar RMB'ye ulaştı. Canalys'e göre Xiaomi'nin ilk çeyrekteki pazar payı, dünya genelinde 62 ülke ve bölgede sevkiyat açısından beşince, 12 ülke ve bölgede ise birinci oldu.

Resmi olarak açıklanan raporlar ise şöyle;

 

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap