Xiaomi, Cep Bilgisayarını Satışa Sundu

Çin merkezli Xiaomi firması, ürün kuşağını arttırmaya devam ediyor. Akıllı telefonlar, akıllı aksesuarlar ve birçok ev aletinden sonra bilgisayar alanında da çalışmalar yürüten Xiaomi, şimdi ise cepte rahatlıkla taşınabilecek olan bilgisayarını satışa sunuyor.

Xiaomi firması, Ningmei Rubik’s Cube Mini adını verdiği bilgisayarı küçük yapısının getirdiği taşıma kolaylığı ile dikkatleri çekiyor. 145 gram ağırlığa sahip olan bilgisayar günlük kullanıma uygun özellikleri barındırıyor.

Ningmei Rubik’s Cube Mini, 4 çekirdekli Intel Celeron J4125 işlemciye ve Intel UHD Graphics 600 ekran kartına sahip olarak karşımıza çıkıyor. 6 GB ve 8 GB RAM seçeneğinin yanında depolama birimi ise 128 GB ve 256 GB kapasiteli seçeneklere sahip.

Bağlantı noktalarında ise bir adet TF kart okuyucu, iki adet USB 3.0 girişi, bir adet HDMI girişi, bir adet USB Type-C girişi, Wi-Fi 5 ve Bluetooth 4.2 desteği sunuyor.

Ningmei Rubik’s Cube Mini Fiyatı Ne Kadar?

İki farklı versiyonu bulunan cep bilgisayarının 6 GB RAM ve 128 GB depolama alanına sahip olan versiyonunun fiyatı 189 dolar, 8 GB RAM ve 256 GB depolama alanına sahip olan versiyonunun fiyatı ise 239 dolar olarak satışa sunuluyor. Ürünün bir diğer versiyonu olan Marvel ise 259 dolar fiyat etiketine sahip.

Yazar Hakkında

Kadir Tosun
Kadir Tosun 1995 doğumluyum. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunuyum. Otomobillere ve teknolojiye meraklıyım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap