PDF Candy: Bol Özellikli Ücretsiz PDF Düzenleyici

PDF Candy nedir? PDF Candy birçok özelliği bir araya getirmiş olan ücretsiz bir PDF düzenleme aracıdır. İçerisinde 40'tan fazla farklı araç vardır. Bu araçlar sayesinde ihtiyacınız olan tüm PDF görevlerini yerine getirebilirsiniz. Bu araçta normal şartlarda ücretli araçlarda yer alan hemen hemen her özelliği bulabilirsiniz.

Kısaca söz etmek gerekirse PDF Candy çok gelişmiş özelliklere sahiptir. OCR desteği sunarak belgeleri taramanızı sağlar. Kullanımı oldukça kolay ve zahmetsizdir. Programda araçlar tek bir noktadan sunulur ve biraz karmaşıktır. Her şey bir arada sunulduğundan böyle gözükür. Ayrıca ücretsiz versiyonda saat başı tek işlem yapabilirsiniz.

PDF Candy Nedir?

PDF Candy ücretsiz olarak (belirli sınırlamalarla) kullanılabilen çok amaçlı bir PDF düzenleme programıdır. Ücretsiz PDF düzenleme araçları bulmak kolay olsa bile geniş özellikli olanlarla karşılaşmak çok kolay değildir. PDF Candy bu anlamda farklıdır. Tarama, çoklu dosya dönüştürme ve OCR gibi çok farklı özelliklere sahiptir.

PDF Candy web tabanlı bir düzenleyici olduğundan biraz karmaşık yapıdadır. Tek bir sayfada yer alan listeden diğer araçların simgelerine ulaşırsınız. PDF oluşturmak, düzenlemek ve dönüştürmek için 40'tan fazla araç vardır. Aracı seçtikten sonra dosyayı yüklemeniz ve PDF Candy'nin işlem yapmasını beklemeniz yeterlidir.

PDF Candy sayesinde metin düzenleme, metni işaretleme ve metne açıklama ekleme gibi birbirinden farklı işlemler yapabilirsiniz. Belgenize filigran (watermark) ekleyebilirsiniz. Belgeyi yeniden düzenleyebilir, ona sayfalar ekleyebilir veya onu bölebilirsiniz. Ayrıca dosyayı PDF'e veya PDF'i başka bir dosya türüne dönüştürebilirsiniz.

Tüm bu görevler ücretsiz olarak gerçekleştirilir ama PDF Candy ücretsiz versiyonunda sizi saatte bir göreve izin verir. Bu limiti kaldırabilmek için aylık 6 dolarlık veya yıllık 48 dolarlık abonelik planını satın almanız gerekir. Tek seferlik 99 dolar ödeyerek ömür boyu ücretsiz olan PDF Candy Desktop uygulamasını kullanabilirsiniz.

PDF Candy oldukça kullanışlıdır. Web uygulaması ve masaüstü uygulaması aynı işlevi görür. Eğer bir satın alım gerçekleştirecekseniz masaüstü uygulamasını satın almak çok daha mantıklıdır. PDF Candy, en acil ve en gerekli PDF düzenleme ihtiyaçlarınızı karşılayabilecektir. Bu konuda en doğru seçeneklerden biri olduğunu söyleyebiliriz.

PDF Candy Desktop Nedir?

PDF Candy Desktop sadece Windows işletim sistemine sahip cihazlarda kullanılabilen bir uygulamadır. Arayüz tıpkı web versiyonuna benzer. Bir işlemi hızlı bir şekilde gerçekleştirmek istediğiniz zaman listelenen PDF araçlarından birini seçmeniz gerekir. Uygulama işlemi hızlı bir biçimde gerçekleştirir.

PDF Candy Desktop Uygulamasının Sistem Gereksinimleri

PDF Candy Desktop uygulamasını indirmeye çalıştığınızda yükleme dosyasına ait boyutun biraz fazla olduğunu görebilirsiniz. Endişe etmeyin, uygulamanın içerisinde 40'tan fazla araç yer aldığından bu gayet doğal bir durumdur. Sadece uygulamayı satın almaya karar vermeden önce sistem gereksinimlerini kontrol edin.

 • İşlemci: Intel Pentium 1.33 GHz CPU (veya daha iyisi)
 • Bellek: 512 MB RAM (minimum), 1 GB RAM (önerilen)
 • İşletim Sistemi: Windows 7, Windows 8, Windows 8.1, Windows 10

PDF Candy Desktop Uygulamasını Yükleme ve Kullanma

PDF Candy Desktop uygulamasını yüklemek çok zor değildir. Yükleme sihirbazını çalıştırıp talimatları takip ederek uygulamayı yükleyebilirsiniz. Önce uygulama dilini seçmeli, lisans sözleşmesini okuyup onaylamalı ve yükleme noktasını seçmelisiniz. Yükleme tamamlanınca uygulamayı kolayca çalıştırabilirsiniz.

PDF Candy Desktop uygulamasında tüm araçlar tek bir noktadan sunulurlar. Bu hem karmaşık bir yapı anlamına gelir hem de kullanıcı dostu bir yaklaşımdır. Sunulan tüm araçları tek bir pencerede görebilirsiniz. Sol tarafta bir dikey menü yer alır. Bu menüyü kullanarak en çok kullanılan araçlara ulaşabilirsiniz.

 • PDF Candy Desktop uygulamasını çalıştırdıktan sonra ana uygulama penceresinden yapmak istediğiniz işlemi seçin.
 • Bilgisayarınızda yer alan dosyaları seçin ve talimatları takip edin.
 • İşlemi yerine getirmeden önce dosyanın nereye kaydedileceğini belirleyin ve işlemi başlatın.
 • İşlem sona erene kadar bekleyin. İşlem sona erdiğinde bir bildirim alırsınız.

PDF Candy Desktop işlemi tamamladıktan sonra ilgili dosyaya erişim sağlayabilirsiniz. Fark edebileceğiniz gibi kullanımı oldukça pratik ve kolaydır. Tek yapmanız gereken uygun aracı seçmek, işlem yapılacak dosyayı belirlemek, dosyanın kaydedileceği yere karar vermek ve işlemi başlatmaktır.

PDF Candy Desktop Ücretsiz Deneme Sürümü ve Uygulama Ücreti

PDF Candy Desktop ücretsiz bir uygulama değildir. Satın alım gerçekleştirmeden önce uygulamanın ücretsiz deneme sürümünü test edebilirsiniz. Ücretsiz deneme sürümünde toplam 2 adet işlem yapabilirsiniz. Bu nedenle işlem yapmadan önce uygulamanın her yönünü kontrol etmenizi öneririz.

PDF Candy Desktop uygulamasını satın almak istediğiniz zaman 99 dolar ödemeniz gerekir. Avantajlı olan durum uygulamanın sürekli yenilenen abonelik paketleri yerine tek seferlik satın alımla ömür boyu kullanılabilmesidir. Uygulamayı satın alınca tüm kısıtlamalar ortadan kalkar ve sürekli güncellemeler alırsınız.

 • PDF Candy Web Aylık: Her ay 6 dolar ödemeniz gerekir. PDF Candy Web'e erişebilir ama PDF Candy Desktop'a erişemezsiniz.
 • PDF Candy Web Yıllık: Her yıl 48 dolar (aylık 4 dolar) ödemeniz gerekir. PDF Candy Web'e erişebilir ama PDF Candy Desktop'a erişemezsiniz.
 • PDF Candy Desktop + Web Sınırsız: Tek seferlik 99 dolar ödemeniz gerekir. PDF Candy Web'e ve PDF Candy Desktop'a erişebilirsiniz.

PDF Candy için hangi plana dahil olursanız olun saatlik limiti ortadan kaldırmış olursunuz. İşlem başına maksimum dosya boyutunu yükseltirsiniz. Herhangi bir işlem sırası beklemezsiniz. Bir şekilde destek almanız gerektiğinde öncelikli destek hakkına sahip olursunuz.

PDF Candy: Çok Amaçlı PDF Düzenleme Aracı

PDF Candy Web ve PDF Candy Desktop tek noktadan tüm araçları sunan bir kontrol paneline sahiptir. Tüm PDF araçları tek bir pencerede yer aldığından işlemleri hızlı bir şekilde başlatabilirsiniz. Her şeyin tek bir pencerede olması biraz boğucu olabilir ama çok büyük bir problem değildir.

PDF Candy Web veya PDF Candy Desktop araçlarını kullanabilmek için önceden bir deneyime sahip olmanıza gerek yoktur. PDF Candy tarafından sunulan 40'tan fazla araçtan dilediğinizi seçebilir ve kullanabilirsiniz. PDF Candy aracını kullanmaya başlamadan önce aşağıdaki soruları ve cevaplarını incelemek isteyebilirsiniz.

 • PDF Candy Web ücretsiz mi? Evet ücretsiz. Saat başı tek bir işlem gerçekleştirebilirsiniz. Bu da kağıt üzerinde bir günde maksimum 24 dosya üzerinde işlem yapabileceğiniz anlamına gelir.
 • PDF Candy Desktop ücret mi? Hayır değil. Deneme sürümünde sadece 2 işlem yapabilirsiniz. Kısıtlamaları kaldırmak için ücretli planı satın almanız gerekir.
 • PDF Candy güvenli mi? Evet güvenlidir. PDF Candy herhangi bir kötü amaçlı yazılım içermez. Ancak uygulamayı yasal olmayan bir şekilde temin ederseniz kötü amaçlı yazılımla karşılaşabilirsiniz.
 • PDF Candy, PDF dosyalarını görüntüler mi? Hayır. PDF Candy bir PDF görüntüleme aracı değildir. Sadece PDF dosyaları üzerinde işlem yapabilir ve onları diğer dosya formatlarına dönüştürebilirsiniz.

PDF genellikle metinler ve grafikler bir arada olduğunda kullanılan yaygın bir dosya formatıdır. PDF dosyalarıyla çalışmanız gerektiğinde çok amaçlı bir PDF aracından yararlanmanız gerekir. PDF Candy, işte, okulda veya evde uğraşmak durumunda kaldığınız PDF dosyaları üzerinde çeşitli işlemler yapmanızı sağlayan kullanışlı bir araçtır.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap