WordPress İçin En İyi 7 PDF Eklentisi

PDF dosya biçimi evrensel olarak kullanılan dosya biçimlerinden biridir. PDF dosyaları salt okunur olup elektronik iz bırakmadan düzenlenemez. Dolayısıyla bu format resmi amaçlar için tercih edilmektedir. Günümüzde PDF dosyalarını oluşturabileceğiniz birçok araç bulunmaktadır. Örneğin, PowerPoint sunumları bir PPT'ten PDF'ye dönüştürücü kullanılarak dönüştürülebilecektir.

Ayrıca çeşitli sitelerde şirket, ürünler ve tanıtım malzemeleri hakkında bilgi vermek için PDF dosyaları kullanılmaktadır. Sitenize PDF dosyaları aracılığıyla ziyaretçi çekmek istiyorsanız bunun için birçok farklı eklenti kullanabilirsiniz.

WordPress siteniz için kullanabileceğiniz en iyi PDF eklentileri yer almaktadır. WordPress ile güçlendirmiş olduğunuz sitenizi bu eklentilerden biriyle daha işlevsel bir hale getirebilirsiniz. Böylece kullanıcılara daha iyi bir kullanıcı deneyimi imkanı sunmuş olursunuz.

1. PDF Embedder

Bu eklenti sitenizde PDF dosyalarını sunmanız için en temiz yöntemi sunmaktadır. Bir PDF eklentisi satın almak istemiyorsanız bu ücretsiz alternatif tüm özellikleriyle işinizi görecektir. Eğer eklentiyi beğenirseniz onun ücretli versiyonunu satın almayı düşünebilirsiniz.

 • Tek basit tıklama ile dosya indirme.
 • PDF ekranın boyutuna bağlı olarak otomatik bir şekilde ayarlanır.
 • Görüntülemek için sadece JavaScript kullanıldığı için sorunsuz bir görüntüleme deneyimi sağlanır.
 • Tam ekran özelliği, PDF güvenliği ve sayfalarda kaydırma gibi özellikleri vardır..

2. PDF Viewer for WordPress

Çok ufak bir miktar yatırım yaparak PDF Viewer for WordPress eklentisi ile çok fazla özelliğe sahip olabilirsiniz. PDF için geliştirilmiş en güçlü ve özellik bakımından en zengin eklentidir. Eklentinin fiyatı 40$ şeklindedir ve eklenti ekran boyutlarına duyarlı bir yapıdadır.

 • Google Analytics entegrasyonu sayesinde PDF dosyalarına yönelik istatistikleri görüntüleyebilirsiniz.
 • Yer imleri ve linkler gibi özellikleri bulunmaktadır.
 • PDF dosyalarını yazı içlerine veya sitede başka yerlere eklemek için kısa kod desteği bulunmaktadır.

3. PDF.js Viewer Shortcode

Bu eklenti PDF dosyalarının güzel bir şekilde görüntülenmesini sağlamaktadır. Bir kullanıcıyı bir sayfadan diğerine yönlendirmek için en kullanışlı eklentilerden birisidir. Üstelik eklentinin kullanımı ücretsizdir.

 • PDF dosyası bulunulan aynı sayfada yer aldığı için kullanıcı dokümanı kolay bir şekilde görüntüleme şansına sahiptir.
 • Eklenti özelleştirilebilir butonlara sahiptir.
 • Eklenti PDF dosyalarına şifre eklemenizi sağlamaktadır.

4. WP Booklet

Bu eklentinin temel amacı dosyaları dergi stilinde görüntülenmesini sağlamaktır. Geçiş animasyonları ve sayfa açılış animasyonları gerçek hayatta dergi sayfası çeviriyormuş hissi verebilmektedir. Eklenti PDF dosyalarının yanında görseller için de destek sunmaktadır.

 • Eklentinin içerisinde birçok farklı şablon vardır ve bu şablonlarla dosyaların kullanıcılara sunulma durumu farklı olabilmektedir.
 • PDF ve aynı zamanda görsel dosyalarını toplu bir biçimde yükleme seçeneği vardır.
 • Sayfalar ait küçük resimler sayesinde kullanıcılar sayfalar arasında kolayca geçiş yapabilmektedir.

5. Flowpaper

Bu ücretsiz bir eklentidir ve PDF dosyalarının görüntülenmesi için çeşitli gelişmiş seçenekler sunmaktadır. Eklentinin ayarlarıyla uğraşmak kolay olmasa bile kullanımı ücretsiz olduğu için bu eklentiyi denemek isteyebilirsiniz.

 • Bu eklenti PDF dosyalarını başka yerde saklayıp sitenizde yayınlamanız konusunda size fırsat sunmaktadır.

6. Vanilla PDF Embed

Bu eklentinin arayüzü oldukça basit ve kullanışlıdır. Kullanımı ücretsiz olan bu eklenti sayfalar arası geçiş, arama, yakınlaştırma ve yazma gibi çeşitli özellikleri herhangi bir ek ücret olmadan sunabilmektedir.

 • Kısa kod desteği sunmaktadır ve bunların kullanımı oldukça basittir.
 • Kullanıcılara iyi bir kullanıcı deneyimi sunabilmektedir.

7. PDF Viewer

Bu eklenti JavaScript kullanmaktadır ve bu sayede iyi bir görüntülenme deneyimi sunmaktadır. PDF dosyalarını görüntülemek için kullanıcıların ekstra bir yazılım yüklemesine gerek yoktur. Bu eklenti aynı zamanda sayfa geçişleri, yakınlaştırma ve yer imleme gibi özelliklere sahiptir.

 • Eklentinin çoklu site desteği vardır.
 • Eklenti aynı zamanda yazı içerisinde belirli kısımlara geçiş için anahtar kelimeleri kullanma imkanı sunabilmektedir.

Tüm bu eklentiler WordPress sitenizde kullanabileceğiniz en iyi PDF eklentileridir. Sitenizin herhangi bir yerinde PDF dosyalarına ihtiyacınız varsa bu eklentiler sayesinde hiç zorlanmadan onların görüntülenmesini sağlayabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap