WordPress İçin En İyi 5 Anket Eklentisi

Sitenize bir anket, sınav, quiz veya araştırma anketi eklemek istiyor olabilirsiniz. WordPress kullanıyorsanız bunu kolayca yapabileceğinizi bilmelisiniz. Çünkü WordPress sayısız eklentisiyle size destek olmaya fazlasıyla hazırdır.

Popüler web sitesi oluşturucusu WordPress çözümünü kullanıyorsanız daha önce saydıklarımızın tümünü kullanışlı eklentiler sayesinde ekleyebilirsiniz. Sizi vakit kaybetmeden çalışmaya hazır hale getirmek için en iyi 5 anket eklentisini bir araya getirmeye çalıştık.

5. YOP Poll

YOP Poll anketinizde yalnızca tek bir soru sormanız gerektiği gibi yalnızca küçük gereksinimleri olan kişiler için iyi temel özellikler sunan ücretsiz bir seçeneğe sahiptir. Biraz daha fazlasını arıyorsanız eklentinin işlevselliğini genişletmek için biraz yatırım yapmanız gerekebilir.

Hizmet için ödeme yapmaya karar verdiğinizde YOP Poll çok daha ilginç bir hale gelmektedir. Her biri bir kerelik olacak şekilde üç farklı plan sunulmaktadır. Hepsi size 30'dan fazla tasarım şablonuna erişim imkanı sunar.

Anket başına birden fazla soru elde edersiniz. Resim ve video kullanabilirsiniz. Anketinizi Google ve Facebook ile entegre etme şansınız olacaktır. Planları birbirinden ayıran en önemli şey ise eklentiyi kaç sitede kullanabilecek olmanızdır. Tek bir site için kişisel plan 17 dolar fiyat etiketine sahiptir.

4. Modal Survey

Modal Survey çok yönlü bir eklentidir. Adından anlaşılabileceği gibi onunla anketler oluşturabilirsiniz. Ancak yetenekleri bunun ötesine uzanmaktadır. Sınavlar, anketler, çoktan seçmeli testler, anketler oluşturabilir ve hatta yıldız derecelendirmeyle değerlendirmeler yapabilirsiniz.

Tasarım süreci üzerinde tam kontrole sahip olursunuz. Ayrıca bir Live Preview özelliği vardır. Böylece yayınlamadan önce düzenin tam olarak nasıl görüneceğini bilirsiniz. Başlangıç ve bitiş zamanlarını belirlemek, puanları atamak ve doğru yanıtları göstermek mümkündür.

Sonuçlar, anlaşılması kolay pasta grafiklerinde veya çubuk grafiklerde sunulabilir. Çok çeşitli biçimlerde dışa aktarılabilirler. Eklentinin ücretsiz sürümü yoktur. Tek seferlik 35 dolar ödeme karşılığında eklentiyi sınırsız süreyle kullanabilirsiniz.

3. Quiz and Survey Master

Quiz and Survey Master adından anlaşılabileceği gibi öncelikle WordPress siteniz için sınavlar ve anketler oluşturmanıza yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Beklediğiniz gibi sorular tamamen özelleştirilebilir durumdadır. Eklenti işini temiz ve kolay bir şekilde gerçekleştirir.

Diğer eklentilere nazaran en önemli farklılık ilk planda daha fazla hizmete yer vermiş olmasıdır. Yıllık 79 dolar karşılığında eklentiyi tek bir siteye eklemeyi başarabilirsiniz. Böylece koşullu mantık, açılış sayfası, raporlar, analiz ve dışa aktarma seçenekleri gibi başlangıç özellikleri elde edersiniz.

Ek özellikler istiyorsanız bunların ayrıca ödenmesi de gerekecektir. Google Sheet bağlantısı, Kaydet ve Devam Et, ödeme entegrasyonu ve Flashcards gibi özellikler bunlardan sadece birkaçıdır. Bu oranda fiyatın hızla artabileceğini fark edebileceksiniz.

2. OpinionStage

OpinionStage kolaylıkla quiz, anket ve form oluşturmanıza izin veren çok güzel bir hizmettir. En çok takdir ettiğimiz kısmı doğrudan kullanabileceğiniz veya ilham alabileceğiniz ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirme imkanı bulduğunuz şablonların dahil edilmesidir.

Anketler büyük butonlarla oldukça iyi görünürler. Soruları resim ve videolarla doldurma yeteneği artılardan birisidir. Ancak bu hizmete özgü bir şey değildir. Bu listede yer alan diğer hizmetlerde olduğu gibi temel hizmet ücretsizdir.

Ücretsiz pakette özellikler elbette sınırlıdır. En can sıkıcı olanı ise anketinizin ayda 250 görüntüleme ile sınırlı olmasıdır. Planlar için ödenen ücret aylık 19 dolardan başlar ve aylık 65 dolara kadar çıkış gösterir. En geniş paket ise aylık 199 dolar fiyat etiketine sahiptir.

1. Crowdsignal

Crowdsignal, çevrimiçi sorular, anketler ve araştırma anketleri oluşturmak için basit görünümlü bir araç sunar. Çoktan seçmeli, serbest tip ve Likert ölçekleri gibi farklı soru türleri ile size açık birçok seçenek hediye edilmiş durumdadır.

Hizmet, ödeme yapan müşterilerinin anketlerini markalarına uyacak şekilde özelleştirmelerine izin vermektedir. Aynı zamanda daha sonra kullanımı kolay filtrelerin kullanımıyla verileri toplanırken ayrıştırmalarına olanak tanır.

Crowdsignal'ın en iyi yanlarından birisi sınırsız soru, anket ve derecelendirme ile ücretsiz bir seçeneğe sahip olmasıdır. En büyük dezavantajı ise sonuçları 2.500 yanıtla sınırlamasıdır. Ancak bu, çoğu düşük uçlu anket için fazlasıyla yeterli olabilecektir.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap