Windows’un Paint Uygulamasına Windows 11 Uyarlaması

Windows’un yıllardan beri efsane programı olan paint için Windows 11’e özel tasarım paylaşıldı.

Windows 11 işletim sistemi, sadece teknik özellikleri ve yenilikleriyle değil, tasarımıyla da oldukça farklı bir sistem sunmayı başarıyor. Microsoft tarafından yapılan özel tasarım ile yeniden şekillenen işletim sisteminde, tasarım tüm uygulamalara da uyarlanıyor.

Yeni yapılan paylaşımda görülen Paint uygulaması da Windows 11 için yeni haliyle dikkat çekti. Ancak mevcut sızıntı Microsoft tarafından hata ile paylaşıldı. Windows 11 için stok fotoğraflara yer veren Microsoft, fark etmeyerek Paint’in de dahil olduğu görseli paylaştı. Bu sayede de Windows 11’deki Paint uygulamasının nasıl olacağı da öğrenilmiş oldu.

1985’tenn 2021’e Paint

Paint uygulaması, ilk olarak 1085 yılında piyasaya sunulmuştu. Gelişmiş araçlar sunmasa da pek çok işlemde kolay bir şekilde kullanılabilen Paint,  yıllar geçmesine rağmen Windows ekosisteminde yer aldı. Windows 11 Paint uygulamasında en çok dikkat çeken yenilenmiş ara yüzdeki simgeler. Yuvarlak renk seçicilerle daha modern bir tasarıma kavuşan Paint, böylece daha kolay bir kullanım sunacak.

Şu anda beta sürümler dahil olmak üzere Windows 11 işletim sisteminde yenilenen Paint bulunmuyor. Bu nedenle oldukça dikkat çeken gelişme, önümüzdeki dönemlerde yapılacak güncellemelerle sunulacak.

 

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap