Windows Masaüstü Duvar Kağıdınızı Otomatik Değiştirebilecek

Windows 10'a gelecek yeni özellik Spotlight ile birlikte duvar kağıdınız otomatik olarak değiştirilebilir olacak. Böylece duvar kağıdı bulmakta zorlanan kullanıcılara ve her seferinde farklı bir şeyler olsun isteyen kullanıcılara destek sunulmuş olacak.

Mevcut durumdaki Windows Insider kullanıcılarının keşfettiği yeni detaya göre Microsoft kullanıcılara sevecekleri yeni bir özellik sunmaya hazırlanıyor. Giriş ekranındaki görselleri otomatik yenileme özelliği masaüstünün kendisi için getirilmiş olacak.

Önümüzdeki günlerde gelecek olan Ekim 2020 güncellemesiyle sunulacak olan Spotlight özelliği sayesinde Bing arama motorunda yer alan etkileyici görseller belirli aralıklarla masaüstünüze uygulanmış olacak. Böylece duvar kağıdı aramak zorunda kalmayacaksınız.

Spotlight uygulamasına nasıl erişebileceksiniz? Ayarlar > Kişiselleştirme > Arka Plan > Spotlight yolunu izlemelisiniz. Arka Plan alanında açılır menüyü açmanız gerektiğini unutmamalısınız. Bu ayarı yaptıktan sonra belirli aralıklarla masaüstü duvar kağıdınız otomatik olarak değişecektir.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap