Windows 10 Kayıtlı E-posta Nasıl Kaldırılır veya Değiştirilir?

E-postalarınıza ve uygulamalarınıza erişmek için birden fazla hesap kullanıyorsanız, uygulamalara daha kolay ve daha hızlı erişim sağlamak için bunları Windows 10 birincil hesabınıza ekleyebilirsiniz. Ayrıca dilerseniz Windows 10 kayıtlı e-posta hesabınızı kaldırabilirsiniz.

Windows 10'da bir Microsoft hesabıyla oturum açmak, ayarları, tercihleri ve dosyaları ek yapılandırma olmadan cihazlar arasında eşitleme özelliği gibi ek avantajlara sahip olmak anlamına gelir. Farklı bir hesap kullandığınızda uygulama ve hizmetleri elle ayarlamanız gerekir.

Ayarlar kullanılarak e-posta ve hesaplar nasıl kaldırılır?

Artık bir Windows hesabını kullanmıyorsanız aşağıdaki adımları takip ederek hesabı Windows 10 ayarlarından kaldırmayı başarabilirsiniz. Bu adımlar oldukça basittir. Tek yapmanız gereken doğru hesabı kaldırmak ve daha sonra eğer ihtiyacınız varsa doğru olanı eklemektir.

  • Windows tuşu + I tuşuna basarak ayarları açmalısınız.
  • Ayarlar kısmında Hesaplar menüsüne girmelisiniz.
  • Hesaplar menüsünde sol tarafta yer alan E-posta ve hesaplar menüsüne tıklamalısınız.
  • Kaldırmayı planladığınız hesabı seçmeli ve ardından Yönet düğmesini tıklamalısınız.

Daha sonra yapmak istediğiniz ayarı belirtmelisiniz. Örneğin hesabı silmek istiyorsanız bu kısımda yer alan silme işlemini gerçekleştirmelisiniz. Böylece e-posta adresinizi başarılı bir biçimde Windows 10 cihazınızdan kaldırmış olacaksınız.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap