WhatsApp Web Görüntülü Konuşma Özelliği Aktif Edildi

Dünyanın en çok kullanılan sohbet programı olan WhatsApp, mobil uygulamasındaki görüşme özelliğini web sürümüne ve masaüstü sürümüne getirdi. Kullanıcılar artık tarayıcılar ve masaüstü uygulaması üzerinden sesli ve görüntülü görüşme yapabilecek.

WhatsApp, web sürümü ve masaüstü için geliştirdiği görüşme özelliği, kullanıcılar tarafından uzun süredir bekleniyordu. Geliştirme aşamalarının ardından merakla beklenen özellik adım adım kullanıcılara dağıtılıyor. Henüz tüm dünyada aktif olmayan özelliğin kısa süre içinde aktif olması bekleniyor.

Online görüşme gerçekleştiren platformlara ihtiyacın arttığı bugünlerde, WhatsApp web ve masaüstü sürümüne eklenen sesli ve görüntülü görüşme özelliğinin yüksek talep görmesi bekleniyor. Hali hazırda dünyanın en çok kullanılan sohbet uygulaması olması olan WhatsApp, bu pastadan büyük bir pay alacak gibi gözüküyor.

WhatsApp Web ve Masaüstü Uygulaması İle Sesli/Görüntülü Görüşme Nasıl Yapılır?

Eğer web sürümüne ve masaüstü sürümüne yeni eklenen özelliği kavuştuysanız aşağıdaki adımları takip ederek basit bir şekilde sesli ve görüntülü görüşme başlatabilirsiniz.

  1. Bilgisayarınızdan WhatsApp Web'i ya da masaüstü uygulamasını açın.
  2. Sohbet ettiğiniz sayfada bulunan sesli ya da görüntülü arama seçeneklerinden bir tanesine tıklayın. 
  3. Sohbet ettiğiniz kişi ya da kişilerle görüşmeniz başlayacaktır. Mikrofon ve kamera izinleri için gelen uyarıları onaylamayı unutmayın.

Yazar Hakkında

Kadir Tosun
Kadir Tosun 1995 doğumluyum. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunuyum. Otomobillere ve teknolojiye meraklıyım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap