WhatsApp, Türkiye'deki Kullanıcılarını Bilgilendirdi

Hizmet Politikası ve Gizlilik Kuralları ile gündemden düşmeyen dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, bugün itibariyle Türkiye'de bulunan kullanıcılarına özel bir bilgilendirme metni sundu.

Geçtiğimiz günlerde ülkemizde WhatsApp adına soruşturma başlatılmıştı. WhatsApp, Hizmet Politikası ve Gizlilik Kuralları konusundaki değişimlerinden vazgeçmezse önce para cezası ve sonrasında güvenlik gerekçesiyle engellenebileceği duyurulmuştu. KVKK'nın yaptığı duyuruda ''Kişisel verilerin korunması mevzuatı genel hükümleri ile Kanunun açık rıza, veri işleme şartları, yurtdışına veri aktarımı ve temel ilkeler yönünden değerlendirilecek olup, gelişmeler hususunda kamuoyu ayrıca bilgilendirilecektir.'' sözlerine yer vermişti.

WhatsApp, bugün sabah saatlerinde Türkiye'de bulunan kullanıcılarına özel bilgilendirme metni yayımladı. Hizmet Polikası ve Gizlilik Kuralları hakkında bilgileri tekrarlayan WhatsApp aynı zamanda ''Gizlilik Politikamız hakkındaki paylaştığımız son güncellemeden bu yana Türkiye'deki kullanıcılarımızdan birçok soru aldık ve bu soruları yanıtlamak istiyoruz. Bu sabah itibariyle Türkiye'deki kullanıcılarımıza, WhatsApp'ın ve Facebook'un mesajlarınızı göremediğini tekrar teyit eden özel bir durum mesajı göndermeye başlıyoruz.'' sözlerini Türkiye'deki kullanıcıları için söyledi.

WhatsApp'ın Hizmet Politikası ve Gizlilik Kuralları konusunda ilerleyen günlerde ne gibi gelişmelerin yaşanacağı birçok kullanıcı tarafından merak edilen konuların başında geliyor.

Yazar Hakkında

Kadir Tosun
Kadir Tosun 1995 doğumluyum. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunuyum. Otomobillere ve teknolojiye meraklıyım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap