WhatsApp Plus Nedir? WhatsApp Plus Özellikleri Nelerdir?

WhatsApp Plus, popüler anlık mesajlaşma hizmeti olan WhatsApp'ı kopyalayan ve bazı ekstra özellikler ekleyen resmi olmayan bir uygulamadır. WhatsApp Plus'ı denemeye dalmadan önce neyin ne olduğunu öğrenmek önemlidir. Öncelikle bu uygulamanın WhatsApp'ın ücretli versiyonu olmadığını bilmek önemlidir.

WhatsApp Plus sadece Android telefonlarda bulunur. iOS cihazlar için geliştirilmiş bir versiyonu yoktur. Bununla birlikte cihazınızda orijinal WhatsApp'ın yerini alır. Bu nedenle ikisini aynı anda kullanma fırsatı elde edemezsiniz. WhatsApp Plus'ı yüklemek için orijinal WhatsApp'ı cihazınızdan kaldırmanız gerekir.

WhatsApp Plus nedir?

WhatsApp'ın ücretli versiyonu gibi çalışan WhatsApp Plus, mevcut WhatsApp uygulamanıza ekstra özellikler ekleyen bir uygulamadır. Ayrıca, çoğunlukla, temalar veya yeni yazı tipleri yükleyerek deneyiminizi kapsamlı bir şekilde özelleştirmenize olanak tanıyan bir uygulamadır.

Resmi bir uygulama olmadığını unutmamanız gerekir. Sadece Android telefonlar için geliştirilmiş ve resmi mağazadan temin edilmesi mümkün değildir. Bu nedenle onu APK olarak indirmeniz gerekmektedir. Dolayısıyla indirirken güvenli bir kaynak bulmanız çok önemlidir.

Aksi durumda verilerinizi çaldırabilir ve telefonunuza zarar verebilirsiniz. Bu yüzden bir bağlantı paylaşmak yerine uygulama hakkında bilgi vermeyi uygun görüyoruz. Diğer taraftan karşınıza WhatsApp Plus veya WhatsApp Premium için ödeme yapmanız gerekir şeklinde uyarılar veya mesajlar çıkarsa bunları dikkate almamanızı öneririz.

Önemli Not: WhatsApp Plus uygulamasının Facebook ile ilişkisi yoktur, üçüncü parti kişiler tarafından geliştirilmiştir. Resmi olmayan WhatsApp ve diğer uygulamalar güvenlik açıklarına neden olabilir. Uygulamayı indirirken ve kullanırken sorumluluk tamamen kullanıcıya aittir, Teknolojio ve yazarları sorumluluk kabul etmez. Ayrıca uygulamayı kullanmaya başlamadan önce verilerinizi yedeklemenizi tavsiye ediyoruz.

WhatsApp Plus özellikleri nelerdir?

WhatsApp Messenger ve WhatsApp Plus benzer amaçlara sahiptirler. Amaçları arkadaşlarınıza mesaj göndermeyi kolaylaştırmaktır. Buna rağmen orijinal WhatsApp'ı mı yoksa WhatsApp Plus'ı mı kullanacağınıza karar vermeden önce bilmeniz gereken bazı önemli farklılıklar vardır.

 • WhatsApp orijinal ve resmi uygulamadır. Dolayısıyla gönül rahatlığıyla kullanılabilir.
 • WhatsApp, WhatsApp Plus'a göre yüklenmesi ve kurulumu oldukça kolaydır.
 • WhatsApp kullanırken yasaklanma gibi bir riskle karşı karşıya kalmazsınız.
 • WhatsApp diğer mesajlaşma uygulamalarından çok daha güvenlidir.
 • WhatsApp sınırlı özelleştirme seçeneklerine sahiptir.
 • WhatsApp'ta farklı temalar yükleme özelliği yoktur.
 • WhatsApp kullanırken aynı anda birden fazla hesap kullanamazsınız.

WhatsApp, ekstra özelliklere ihtiyaç duymayanlar için güvenli bir seçimdir. Doğrudan Google Play Store üzerinden yüklemek sadece birkaç saniye sürer ve kullanımı oldukça kolaydır. Güvenlik konusunda herhangi bir şekilde endişe etmenize gerek yoktur. Bununla birlikte WhatsApp Plus kadar fazla özellik sunmamaktadır.

 • WhatsApp Plus ile, WhatsApp'ın renklerini, fontlarını ve temalarını değiştirebilirsiniz.
 • WhatsApp Plus ile sesli aramaları iptal edebilir ve profil resminizi gizleyebilirsiniz.
 • WhatsApp Plus ile aynı anda dört hesap kullanabilirsiniz.
 • WhatsApp Plus uygulamasının, orijinal WhatsApp uygulaması kadar güvenli olmadığı bilinmelidir.
 • WhatsApp Plus kullandığınız için orijinal WhatsApp uygulamasında yasaklanma ihtimaliniz vardır.
 • WhatsApp Plus uygulamasının kurulumu biraz daha çetrefillidir.
 • WhatsApp Plus uygulamasına destek süreklilik arz etmemektedir.

WhatsApp Plus uygulamayla uğraşmayı seven kullanıcılar içindir. Temaları, yazı tiplerini ve renkleri değiştirme özellikleri doğrultusunda kapsamlı özelleştirme seçenekleri sunar. Profil resminizi gizleyebilmek için de idealdir. Ancak, resmi uygulamadan daha az güvenli olduğu aklınızdan çıkmamalıdır.

WhatsApp Plus güvenli midir?

WhatsApp Plus resmi olmayan bir uygulamadır. Dolayısıyla bu uygulamanın indirilmesi için herhangi bir bağlantı paylaşmayı düşünmüyoruz. Kendi güvendiğiniz kaynaktan bu uygulamayı indirmeyi düşünebilirsiniz. Diğer taraftan, bu uygulamanın resmi WhatsApp kadar güvenli olmadığını unutmamalısınız.

Sohbet geçmişiniz, kişi listeniz ve hizmette paylaşabileceğiniz tüm dosyalar gibi verilerinizi resmi olmayan ve üstüne resmi mağazada yer almayan bir uygulamaya emanet ettiğinizi unutmamanız gerekir. Kısacası riskin farkında olmalı ve ne paylaştığınıza dikkat etmelisiniz.

WhatsApp Plus'ı ilk indirdiğinizde size güvenli bir deneyim için en iyi şansı vermek için saygın bir kaynaktan geldiğinden emin olmalısınız. Ancak güvenlik konusunda çok ısrarcıysanız ve bu konuda bilinçli davranmak istiyorsanız kafanızın rahat olması için resmi WhatsApp uygulamasına bağlı kalmanızı öneririz.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap