Postegro Benzeri Uygulamalar Nelerdir?

Instagram kullanan birisi olmanız durumunda özel Instagram profillerini anonim olarak görüntülemenin oldukça zor olduğunu bilirsiniz. Çoğunlukla sevgiliniz veya arkadaşınız sizi herhangi bir şekilde aldatmaya çalıştığında gizli Instagram profillerini görüntülemenin bir yolunu ararsınız.

Birinin hesabı gizliyse ve onun neler yaptığını öğrenmek, fotoğraf ve videolarını görmek istiyorsanız çeşitli yöntemlere başvurursunuz. Bu yöntemlerden birisi Postegro adı verilen uygulamayı veya onun alternatiflerini kullanmak şeklindedir. Her ne kadar bu uygulamalar görevlerini yerine getirseler bile çeşitli zaaflarının olduğunu bilmelisiniz.

Önemli: Postegro ve benzeri uygulamaları kullanmak, Instagram kullanım şartlarını ihlal eden bir durumdur. Bu uygulamalar genellikle hesap bilgilerinize erişim istediğinden hesabınızın çalınması veya başka bir amaçla kullanılması söz konusu olabilir. Bu nedenle uygulamaları kullanmak sizin sorumluluğunuzdadır.

Postegro nedir?

Postegro uygulaması veya Postegro sitesi, Instagram platformunda yer alan gizli profillere bakmanızı sağlayan bir araçtır. Bu araç bir tür havuz sistemiyle çalışır. Örnek vermek gerekirse, bir hesap ile araca kayıt olduğunuz zaman araç profilinizi tarar. Bu tarama sonucunda sizi ve sizin takip ettiğiniz bütün hesapları havuzuna ekler.

Havuza yapılan ekleme sonrasında gizli olan Instagram profillerini görmeye başlarsınız. Elbette bunun için hesabınızla araca giriş yapmanız gerekir. Ancak bu önerdiğimiz bir şey değildir. Çünkü hemen yazının giriş kısmında belirttiğimiz gibi hesabınızın çalınması veya başka amaçlar için kullanılması söz konusu olabilir.

Bunun yerine bir sahte hesap oluşturmanızı öneririz. En az 50 takipçiye sahip olan bir sahte hesap oluşturduktan sonra bununla Postegro ve benzeri uygulamalara giriş yaparak havuza dahil olabilirsiniz. Böylece ana hesabınızın çalınması veya başka amaçlarla kullanılması ihtimalinin önüne geçmiş olursunuz.

Postegro benzeri uygulamalar nelerdir?

Postegro benzeri uygulamalar arıyorsanız kullanmayı tercih edebileceğiniz pek çok farklı uygulama ve site vardır. Postegro gibi uygulamaların çoğu Android ve iOS gibi popüler platformlarda yer alır. Bu nedenle telefonunuz hangi popüler işletim sistemine sahip olursa olsun Postegro veya Lili benzeri uygulamaları kullanabilirsiniz.

1. BlindStory

BlindStory, herhangi bir iz bırakmadan Instagram hikayelerini HD kalitede zahmetsizce izlemenize ve indirmenize yardımcı olur. Doğrudan tek bir tıklama gerçekleştirerek videoları ve fotoğrafları cihazınıza kaydedebilirsiniz. Bir takipçiniz Instagram hikayesi paylaştığında anında haberdar olabilirsiniz.

Uygulamayı kullanırken basitçe arama yapmanız ve görmek istediğiniz hikayenin bulunduğu profili yazmanız yeterli olacaktır. Daha sonra istediğiniz tüm hikayeleri yakalanma korkusu olmadan görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca takip etmediğiniz bir kullanıcının hikayesini izlemek istiyorsanız, bunu arama menüsünü kullanarak yapabilirsiniz.

2. Find My Stalker

Find My Stalker uygulaması sayesinde hesabınızı görüntüleyen kullanıcıları bulabilirsiniz. Böylece gizliden gizliye sizi takip eden kişinin kim olduğunu keşfedebilirsiniz. Birisi sizi gizli gizli takip ettiğinde veya profilinizi ziyaret ettiğinde uygulama anında size haber verir.

Bu uygulama sayesinde sizi kimin engellediğini, takip ettiğini veya takip etmeyi bıraktığını anında görebilirsiniz. Uygulamada 1 haftalık, 1 aylık veya 1 yıllık olmak üzere üç çeşit ücretli abonelik vardır. Ücretli abonelik almayı tercih etmezseniz ekstra özelliklerden yoksun kalırsınız ama uygulamayı ücretsiz olarak kullanmaya devam edersiniz.

3. Profile+ Followers Tracker

Profile+ Followers Tracker, Instagram hesabınızı detaylı olarak analiz edebilen bir uygulamadır. Kişilerin Instagram hesapları hakkında merak ettikleri teknik verileri görmelerini sağlar. Merak ettiğiniz hesabın ortalama verilerini size gösterirken aynı zamanda tüm profil detaylarını incelemenize yardımcı olur.

Özel istatistikler sayesinde sosyal medya deneyiminizi çok daha eğlenceli bir hale getirebilirsiniz. İlginizi çeken profilleri sabitleyerek, bu profillerin istatistiklerini görüntüleyebilirsiniz. Ücretsiz özelliklere ek olarak uygulamanın bir takım ücretli özelliklerinin de olduğunu unutmamanız gerekir.

4. Followers+

Followers+ özellikle Instagram platformunda fenomen olmak isteyenler için kullanışlı bir uygulamadır. Instagram profilinizi kimin görüntülediğini öğrenirsiniz. Aynı zamanda senin takip ettiğin ama seni takip etmeyen kişileri kolayca öğrenebilirsiniz. Ayrıca, çeşitli Instagram hikayelerini anonim olarak izlersiniz.

Bu uygulama sayesinde profil etkinliğiniz hakkında pek çok yanıta sahip olabilirsiniz. Tüm verileri tek bir yerde toplayabilir ve ne kadar popüler bir profile sahip olduğunuzu öğrenebilirsiniz. Gönderilerinizi en çok ve en az kimin beğendiğini ve hikayelerinize en çok kimin baktığını öğrenebilirsiniz.

5. Social Ghost

Social Ghost, Instagram hesabınız için ihtiyacınız olan bilgilere ve analizlere olan ihtiyacınızı kolayca keşfetmenizi sağlar. Bu sayede profiliniz hakkında en kritik bilgilere ulaşmış olacaksınız. Gönderilerinizi en çok ve en az kimlerin beğendiğini belirleyebilirsiniz. Ayrıca sizi engelleyenleri ve takibi bırakanları kolayca görebilirsiniz.

Her gün bir sürü kullanıcı araması yapmaktan bıkmanız durumunda bir favori listesi oluşturabilirsiniz. Böylece ne zaman bir hikaye paylaşsalar bunu hemen görebileceksiniz. Uygulamada birçok özelliğin kullanımı ücretsizdir. Buna ek olarak, uygulama son derece pratiktir ve minimalist bir tasarıma sahiptir.

6. Anonymous Story Viewer

Anonymous Story Viewer, Instagram hikayelerini anonim olarak izlemenize ve indirmenize yardımcı olur. Sadece tek bir tıklama gerçekleştirerek Instagram hikayelerini ve fotoğraflarını kaydedebilir veya görüntüleyebilirsiniz. Uygulamayı kullanabilmek için Instagram hesabınıza giriş yapmanıza gerek yoktur.

Instagram hikayelerini anonim olarak izlerken, hikayeyi kaydedebilir ve isterseniz onu yeniden gönderebilirsiniz. Instagram profillerini görüntüleyebilir ve çeşitli gönderileri kaydetmek için onları indirebilirsiniz. Bununla birlikte uygulama gizlilik verilerinizi saklamadığını iddia etmektedir.

Postegro ve benzeri uygulamalar güvenli midir?

Postegro ve Postegro benzeri uygulamaları kullanırken dikkatli olmalısınız. Bu uyarıyı yazı içerisinde üçüncü kez yapıyor olduğumuzu hatırlatmak isteriz. Instagram profilinize giriş yapmanızı isteyen uygulamalar, hesap bilgilerinize tamamen erişim hakkı elde edebilirler.

Bu durumda hesabın çalınması veya hesaptan farklı paylaşımların yapılması gibi durumlarla karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle, bu tür uygulamaları kullanırken sahte bir hesap oluşturmanız çok daha sağlıklı olacaktır. Özellikle doğrudan Play Store veya App Store üzerinden indirilmeyen uygulamalarda bunu yapmanızı öneririz.

Hangi APK indirme sitesi tercih edilmeli?

Tahmin edebileceğiniz gibi Postegro ve Postegro benzeri uygulamaları doğrudan Play Store üzerinden indirmek mümkün değildir. Bunun sebebi uygulamaların Google'ın belirlemiş olduğu kullanım şartlarına aykırı hareket etmesidir. Doğal olarak uygulamaları bir APK indirme sitesinden indirmeniz gerekir:

  • APKMirror: APKMirror, birçok APK dosyasını rahatlıkla indirmenize izin veren bir adrestir. APKMirror, APK dosyaları için meşru bir kaynaktır. Ancak popülaritesinin tek nedeni bu değildir. APK dosyalarını üçüncü taraf platformdan indirebilmeniz için en güvenli kaynak konumundadır.
  • APKPure: APKPure, sertifikanın güvenli olduğundan emin olmak için SHA1'i kullanarak yayınlanmada gerçekleştirilmeden önce tüm uygulamaların meşruiyetini doğrular. Uygulamaların yeni sürümleri için şifreleme imzaları daha önce yayınlanmış sürümlerle eşleşmelidir. Bu nedenle site güvenli bir APK kaynağı olarak görülür.
  • APK Downloader: APK Downloader, tüm uygulamaları güvenliklerinden ve emniyetlerinden emin olmanı için Google Play Store'dan temin eder. Bol miktarda meta veriye sahip olabileceğiniz bir yerdir. Bu nedenle tamamen Google Play Store'u kullanmaktan kaçınmanız mümkündür.
  • Aptoide: Aptoide, blockhain teknolojisini benimseyen bir adrestir. Böylece geliştiricilere paylarını artırma konusunda olanak tanır. Burası kullanıcılara kendi mağazalarını yönetme izni verir. Aynı zamanda burada modlanmış uygulamaları bulabileceğinizden güvenlik konusunda dikkatli olmak gerekir.

Bir APK indirme sitesinden dosya indirdikten sonra mutlaka virüs taraması yapmanızı öneririz. Bunun için VirusTotal adresini kullanabilirsiniz. Dosyayı açıp kullanmadan önce bir virüs taraması gerçekleştirerek onun güvenli olup olmadığından emin olabilirsiniz.

Gizli Instagram hesapları nasıl görüntülenir?

Gizli Instagram hesaplarını görüntülemek için her zaman Postegro gibi uygulamalara ihtiyacınız olmayabilir. Bunun yerine kullanabileceğiniz yasal çeşitli yöntemler vardır. Gizli Instagram profillerini görmek istiyorsanız bunlara başvurmayı düşünebilirsiniz.

  • Google'dan yardım alın: Görüntülemek istediğiniz profil daha önce herkese açık bir biçimde kullanılmışsa, bu profile ait olan bazı paylaşımları Google üzerinden görebilirsiniz. Tek yapmanız gereken profilin URL adresini Google'da aratmak ve ardından Görseller kısmına göz atmaktır.
  • Diğer platformlara bakın: Birisi Instagram hesabını özel yaptıysa ve bu profili görüntülemek istiyorsanız onun Facebook, Twitter, TikTok, Snapchat ve Pinterest hesaplarına göz atabilirsiniz. Diğer platformları araştırarak kişiye ait diğer fotoğrafları veya onunla ilgili ayrıntıları bulabilirsiniz.
  • Arkadaşınızdan yardım isteyin: Görüntülemek istediğiniz profil arkadaşınızın takip ettiği bir profil ise çeşitli bilgiler konusunda ondan yardım isteyebilirsiniz. Böylece ilgili kişiyi takip etmeden veya onun profilini ziyaret etmeden onun hakkında bilgi alabilirsiniz.

Söylediğimiz gibi yukarıda yer alan üç yöntem Instagram gizli hesaplarını yasal bir biçimde takip etmenizi sağlar. Daha farklı ve daha net çözümler istiyorsanız elbette Postegro ve Postegro benzeri uygulamalara başvurmanız gerekir. Ancak bu tür uygulamaların hesap güvenliği konusunda problem çıkaracağını aklınızda bulundurmalısınız.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap