Parallel Space Uygulaması Nedir? Nasıl Kullanılır?

Akıllı telefonunuzda birden fazla hesaba sahip olmak zaman zaman isteyeceğiniz en önemli özelliklerin başında gelmektedir. Gmail, Twitter ve Instagram gibi uygulamalarda aynı anda iki veya üç hesap kullanabilmek mümkün olsa bile WhatsApp gibi belirli uygulamalar bunu desteklemez. İşte bu noktada Parallel Space devreye girer.

Parallel Space uygulaması ücretsiz olarak indirilebilir bir uygulamadır. Söz konusu uygulama sayesinde aynı akıllı telefonda aynı anda çift hesap kullanmanız mümkündür. Üstelik uygulama bu anlamda epey fazla miktarda uygulamayı destekler niteliktedir.

Parallel Space nedir?

Parallel Space uygulamasını indirin, kurun ve Android sisteminde varsayılan olarak desteklenmeyen ihtiyacınız olan ek hesapları kullanmaya başlayın. Uygulamayı kullanarak, aynı telefonda başka bir hesap kurulumuna sahip olmanızı engelleyen WhatsApp, Facebook, Messenger ve diğerleri için ikinci bir hesap eklemeyi başarabilirsiniz.

Hesap değiştirmek için uygulamanın telefona müdahale etmesi gerekmez veya telefonunuzu yeniden başlatmanız gerekmez. Tüm hesaplar aynı anda çalışır. Parallel Space, aynı anda tek bir Android cihazda iki farklı hesapta oturum açmanıza izin veren benzersiz bir uygulamadır.

Parallel Space nasıl kullanılır?

Parallel Space uygulamasının kullanımı oldukça basittir ama belirli uygulamalarda problemler çıkarması söz konusudur. Buna rağmen söz konusu problemleri yine uygulamanın geliştiricisi tarafından nasıl açabileceğiniz belirtilmiştir. Tek yapmanız gereken aşağıdaki adımları takip etmektir.

  • https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lbe.parallel.intl&hl=tr&gl=US adresine giderek Parallel Space uygulamasını indirin.
  • Uygulamayı çalıştırın. Karşınıza "Parallel Space Hoş Geldiniz" isimli bir ekran çıkacaktır. Burada "Devam" butonuna basın.
  • Karşınıza çıkan "Özelleştirilmiş Alan" kısmında "Başlat" butonuna basın. Karşınıza belirli izin talepleri çıkacaktır. Uygulamanın çalışması için bu izinlere onay vermeniz gerekir.
  • Şimdi karşınıza "Uygulamayı Klonla" isimli bir menü gelecektir. Burada klonlama yapabileceğiniz tüm uygulamalar gözükecektir. Çoğaltmak istediğiniz tüm uygulamaları seçin ve "Parallel Space'e Ekleyin" butonuna basın.

Parallel Space maalesef Google Play Store'da yer alan tüm uygulamaların klonlanmasını sağlamaz. Bunun için popüler olan ve bilindik uygulamalara yönelik desteğinin daha fazla olduğunu söylemek gerekmektedir. Facebook ve LinkedIn gibi uygulamaları ve Clash of Clans gibi oyunları kolayca klonlama şansınız vardır.

Parallel Space 64bit Support nedir?

Parallel Space uygulamasını kullanmaya başladıktan kısa süre sonra bir uyarıyla karşılaşma olasılığınız çok yüksektir. Örneğin, Facebook klonlama yaptıysanız ve klonu çalıştırmaya çalıştıysanız "Facebook, 64 bit için uygundur. Sadece Parallel Space 64Bit Support kurduysanız çalışır." şeklinde bir uyarı alabilirsiniz.

  • "Facebook, 64 bit için uygundur. Sadece Parallel Space 64Bit Support kurduysanız çalışır." şeklinde bir uyarı almanız durumunda yapmanız gereken ilgili uygulamayı yüklemektir.
  • Hemen https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lbe.parallel.intl.arm64&hl=tr&gl=US adresine giderek ilgili uygulamayı yükleyebilirsiniz.
  • Yükleme işlemi tamamlandıktan sonra Facebook veya 64bit desteği isteyen herhangi bir uygulama çalışır hale gelecektir.

Parallel Space sayesinde artık bir telefonda iki Facebook, iki LinkedIn, iki WhatsApp veya iki Clash of Clans hesabı kullanabilme şansınız vardır. Hangi uygulamayı klonlamış durumdaysanız o uygulamada ikinci hesap kullanma şansınız vardır.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap