Apple Artık Kullanıcılarının App Store'da Dahili Uygulamaları Derecelendirmesine ve İncelemesine İzin Veriyor

Apple artık kullanıcıların App Store'da Haritalar, Podcast'ler, Mail ve diğerleri gibi önceden yüklenmiş iPhone uygulamalarını derecelendirmesine ve incelemesine izin vererek, şirketin uygulamalarını, kullanıcıların platformdaki parti uygulamaları gibi eleştirilmesine olanak sağlıyor.

Apple, kullanıcılarının halihazırda yüklü olan uygulamalarına sıfır ila beş yıldız arasında puanlamasına izin vererek, kullanıcıların yorumlarını yazmasına imkan sağlıyor. Bu sırada, eleştiri dalgasıyla karşı karşıya kalan Podcasts uygulaması, 156 incelemeden 5 üzerinden 2 puan aldı.

Şu anda, hiçbir Apple uygulaması beş yıldızlı derecelendirmeye sahip değil, Stocks uygulaması bile 5 üzerinden 4'e ulaşmak için çırpınıyor. Notes, 5 üzerinden sadece 3,6 puan alırken, yıllar içinde Apple'dan daha fazla ilgi gören Haritalar uygulaması bile 5 üzerinden sadece 3 puan alıyor.

Uygulamaların İncelemelere Açılma Sebebi

Apple ve ekipleri, uygulamalarını derecelendirmelere ve incelemelere açarak artık "iPhone" ve iPad'deki bireysel uygulamalar için daha doğrudan geri bildirim alabiliyor.

Apple, iOS ve iPadOS için çıkardığı her güncellemede uygulamalar için irili ufaklı değişimler yapıyor, bundan dolayı kullanıcıların beklentiler dahilinde yaptıkları derecelendirmeler ve incelemelerin, sene içerisinde uygulamalarda bir değişim yaratmayacağı aşikâr.

Bundan dolayı kullanıcılar isteklerinin gerçekleşip gerçekleşmediğini görmek için bir sonraki büyük iOS sürümünü beklemek zorunda olacaklar.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap