WhatsApp, Gizlilik Kuralları Kabul Tarihini Erteledi

Dünyanın en büyük mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, tüm dünyada yeni Hizmet Politikası ve Gizlilik Kuralları'nın uygulama tarihini erteledi. Erteleme kararının ardında hem WhatsApp hem de WhatsApp kullanıcılarının gündemindeki konunun daha anlaşılır olması bekleniyor.

WhatsApp, kullanıcılarının uygulama ekranlarına gönderdiği Hizmet Politikası ve Gizlilik Kuralları ile yeni bir döneme hazırlanıyordu. Yeni şartları kabul etmeyen kullanıcıları için bir daha WhatsApp uygulamasını kullanamayacağını belirten şirket, bu tarihi en geç 8 Şubat olarak belirlemişti. Ancak gelen tepkilerden dolayı yeni kuralları kabul etme tarihini ertelemek zorunda kalan WhatsApp, yeni tarih olarak 15 Mayıs olarak açıkladı. Yeni Hizmet Politikası ve Gizlilik Kuralları'ndan henüz vazgeçmeyen WhatsApp sadece kullanıcılarına ek bir süre sundu diyebiliriz. Aynı zamanda WhatsApp bu erteleme ile yeni kuralları kullanıcılarına daha doğru biçimde aktaracak.

WhatsApp, ülkemizdeki kullanıcılara dün gönderdiği bilgilendirme metni ile aslında böyle bir adımın sinyallerini vermişti. Bilgilendirme metninde Hizmet Politikası ve Gizlilik Kuralları hakkında doğru bilgileri tekrarladığı söyleyen şirket şu sözlere yer vermişti: ''Gizlilik Politikamız hakkındaki paylaştığımız son güncellemeden bu yana Türkiye'deki kullanıcılarımızdan birçok soru aldık ve bu soruları yanıtlamak istiyoruz. Bu sabah itibariyle Türkiye'deki kullanıcılarımıza, WhatsApp'ın ve Facebook'un mesajlarınızı göremediğini tekrar teyit eden özel bir durum mesajı göndermeye başlıyoruz.''

Yazar Hakkında

Kadir Tosun
Kadir Tosun 1995 doğumluyum. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunuyum. Otomobillere ve teknolojiye meraklıyım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap