Vücut Isı Sensörlü Apple Watch Geliyor

2021 ve 2022 yılında piyasaya sunulacak Apple Watch için yeni iddialar gündeme geldi. İddialara göre akıllı saatler vücut ısısını da takip edebilecek özelliğe sahip olacak. 

Akıllı saatlerin bir sonraki modellerini piyasaya sürmek için hazırlıklarını sürdüren Apple, yeni modellerde yeni özelliklere yer verecek. Yayınlanan yeni bir rapora göre 7. nesil ve 8. nesil Apple Watch modellerinde yer alacak pek çok özellik açıklandı.

Apple Watch 7’de hangi özellikler yer alacak?

Yayınlanan rapora göre Apple Watch 7, önceki versiyonlara göre daha ince ekran çerçeveleri ve geliştirilmiş ekran laminasyonu ile birlikte satışa çıkacak. Özellikle 6. seriye göre çok daha farklı ve kapsamlı bir değişikliğe sahip olacak yeni modeller, böylece kullanımda daha cazip bir özellik sunacak. Kalınlık noktasında ise yeni model daha kalın olacak. Bu da daha büyük bir pil kullanılacağının ilk işaretlerinden birisi olarak değerlendiriliyor. S7 işlemci ve kablosuz bağlantı ise yeni modelde dikkat çekecek diğer yenilikler olacak.

Apple Watch 8’de hangi özellikler yer alacak?

Henüz oldukça erken olsa da Apple Watch 8’de yer alacak bazı özelliklere de yer verildi. 7. seride yer alması beklenen kan şekeri ölçüm desteği, 2022 modeliyle birlikte sunulacak.  Bu özellik ile birlikte akıllı saatte bir ilk olacak diğer yenilik vücut ısısı ve alkol seviye takibi olacak.

California merkezli teknoloji devi, Apple Watch 7 için yapacağı yükseltmelerin ardından en önemli hamlesini 8. versiyon ile birlikte sunacak.  Yeni özelliklerin, satış rakamlarına da önemli bir etki yapması bekleniyor.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap