Apple Watch Bir Kez Daha Hayat Kurtardı

Apple tarafından geliştirilen akıllı saatler, kullanıcı takibi yaparak acil durumlarda önceden tanımlanmış numaralara gerekli yardım bildirimleri yaparak bugüne kadar sayısız hayat kurtardı. Olaylara yeni bir örnek daha eklendi.

Singapur'da 24 yaşındaki bir motosiklet sürücüsü, yaşadığı kaza sonrasında Apple Watch tarafından yapılan bildirimler sayesinde ölümden döndü. Singapur'da yer alan gelişmelere göre motosiklet sürücüsü trafikte ilerlerken bir minibüs ile çarpıştı. Ancak sonrasında çok fazla insan yoğunluğun bulunmadığı bölgede, minibüs sürücüsü motosiklet sürücüsünü yolda bırakarak kaçmayı tercih etti.

Çarpma sonrasında bilincini kaybeden Muhammed Fitri, civardan yardım alma imkânına sahip değildi. Ancak genç adamın yardımına Apple Watch koştu. 

Kullanıcı takibi yaparak acil durumlarda can kurtarıyor!

Apple Watch, düşme gibi durumlar sonrasında kullanıcı takibini yaparak olası yaralanmalarda acil yardım istiyor. Yaşanan kazada da böyle bir örnek yaşandı.

Kaza sonrasında bilinci kapanan ve yaralı bir şekilde yolda kalan genç adam, daha önceden cihazında yaptığı tanımlamalar ile cihazın kız arkadaşına bildirim göndermesini sağladı. Genç adam düşme sonrasında cihazına yanıt vermediğinden dolayı akıllı saat tarafından acil yardım bildirimi gönderildi. Aynı zamanda acil 112’den de yardım alan akıllı saat, bölgeye ambulans gelmesini sağladı.

Bölgeye gelen ekipler, genç adama müdahale ederek onu en yakın hastaneye götürdü. Bu sayede akıllı saat yardımı ile durumdan haberdar edilen ekipler, genç adam hayatının kurtulmasını sağladı.

 

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap