Amazon, Yeni Giyilebilir Cihaz Ve Hizmetlerini Tanıttı

Amazon tarafından yapılan açıklamalarda, kullanıcıların formda ve zinde kalabilmesi adına özel giyilebilir cihazların geliştirildiği açıklandı. Tanıtımda bazı özel sağlık hizmetleri hakkında da bilgi verildi.

Amazon geçtiğimiz gün yaptığı resmi lansman ile birlikte yeni fitness ürünlerini ve hizmetlerini duyurdu. Halo View olarak adlandırılan yeni cihazlar, 79.99 dolarlık fiyatı ile Amazon üzerinden satılmaya başlanmış durumda.

Yapılan tanıtımlar da cihazın renkli bir AMOLED ekrana sahip olduğu ve izleyicinin daha gelişmiş analizlere ulaşabilmesi adına kullanabileceği Amazon Halo üyelikleri ile birlikte satılacağı belirtildi. Üyelikler, yeni cihazı satın alan kişiler için bir yıl olmak üzere hediye bir şekilde sunulacak. Bir yılın ardından uygulamayı kullanmaya devam etmek isteyen kullanıcıların yeni bir cihaz satın alması ya da ücretli olarak aboneliğini başlatması gerekecek.

Mevcut online hizmetler, sadece veri takibi için değil çeşitli fitness uygulamalarına, egzersiz videolarına ve yemek planları yapma gibi farklı araçlara erişim imkanı tanıyacak.

Halo Band’ın Devamı Geldi!

Halo View için yapılan tanıtımlarda bir önceki tanıtımda duyurulan Halo Band modellerinin devamı olduğu belirtildi. Bu bakımdan tamamen yeni bir ürün sunmayan Amazon, önceki versiyonlarının daha geliştirilmiş hali ile kullanıcılara ulaşmış durumda. Küçük bir isim değişikliğini de uygun gören Amazon, yeni modeliyle şimdiden beğenilmeyi başardı.

Tanıtımlara göre kalp hızı, oksijen düzeyi ve sıcaklık gibi pek çok kritik veri uygulama ve cihaz tarafından anlık olarak ölçülecek ve olası riskli durumlarda kullanıcılar bilgilendirilecek.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap