Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Twitter’dan Yeni Gizlilik Özellikleri Geliyor

Twitter sosyal medyada kullanıcı gizliliğini arttırmak adına dört yeni özellik üzerinde yaptığı çalışmaları paylaştı. Yeni özellikler, uygulamada gizliliği önemseyenlere fırsat sunacak.

Son dönemlerde kullanıcı ve veri güvenliği, gizliliği çok daha önemli. Bu nedenle de sosyal ağlarda kullanıcılardan gelen talepleri yerine getirmek adına yeni özellikler eklenirken, Twitter geliştirdiği 4 farklı konsept için çalışmaları paylaştı. Mevcut yeni konseptler ile Twitter’a güvenliği üst seviyeye çekmek isteyen sosyal ağ yönetimi, kullanıcılardan da konuyla ilgili bildirimde bulunmalarını istiyor.

Twitter’ın yeni özellikleri neler?

Twitter, yeni özellikleriyle hesapları kimlerin görebileceği, okuyabileceği ve bulabileceği konusunda daha fazla kontrol sağlamayı hedefliyor.

İlk özellik korumalı hesap kullanan kullanıcıların takipçi olmayanlara yanıt vermek istedikleri durumlarda tweet'lerini herkese açık hale getirmesi için seçeneğe sahip olması. Bu bakından mesajları ve etkinlikleri tamamen korumalı bir halde olan kapalı hesaplarda birisine yanıt verilirken herkese açık olarak mesaj yazılabilecek.

Yeni özellikler arasında özellikle birden fazla hesabı bulunan kullanıcılar için yenilik getiriyor. Özel arayüz üzerinden kolay bir şekilde geçiş yapabilecek kullanıcılar ayarlamalar için ortak bir panel kullanabilecek. Böylece hesap adı ve hesap gizlilikleri daha kolay bir şekilde tek ekran üzerinden ayarlanabilecek.

Kullanıcılar Twitter’da diğer kullanıcıların kendisi hakkında arama yaptığında bilgilendirme alma şansına sahip olacak. Bu durum hem kullanıcıların mevcut durumunu görmesini sağlayacak hem de keşfedilme konusunda iyileştirme yapılmasına imkan tanıyacak. Kişiler mevcut durum için mahremiyet sağlayacak ayarlara da Twitter ayarları üzerinden erişilebilecek.

Twitter için getirilen bu yenilikler şu anda konsept durumunda ve kullanılmıyor. Fikir olarak geliştirilen yenilikler, kullanıcılardan alınacak geri bildirimlere göre şekillendirilecek.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap