Twitter’da Space Etkinliği Paylaşılabilecek

Twitter'a eklenen space özelliği artık daha gelişmiş özelliklere sahip. Kullanıcılar space etkinliklerini paylaşabilecek.

Twitter tarafından yapılan resmi açıklamada Space için yeni güncelleme ayrıntılı bir şekilde paylaşıldı. Space kullanım oranlarını artırmak isteyen şirket, yaptığı yeni güncellemede kullanıcıların hangi space odalarını ve kullanıcılarını takip ettiğini paylaşması için özel bir sekme açıldı. Takipçileri ile space etkinliklerini paylaşmak isteyen kullanıcılar için büyük bir kolaylık sunacak yeni özellik, ayarlar bölümünden kolay bir şekilde etkinleştirilebilecek. Özelliğin influencer ya da ünlü isimlerin daha fazla kullanması bekleniyor. Yenilik özellik sayesinde en popüler spaceler de belirlenecek.

Mobil uygulamasında insanların daha fazla space’i keşfetmesini kolaylaştırmak isteyen Twitter için yeni özellik olumlu dönüşlerin alınmasını sağlayabilir.

Yeni Space özelliği için testler başladı!

Twitter tarafından yapılan açıklamalarda mevcut yeniliğin şu anda test aşamasında olduğu ve denendiği belirtildi. Yapılacak yeni geliştirmeler ile birlikte tüm kullanıcılara sunulmaya başlanacak olan özellik, Space ve Twitter etkinliklerini daha da arttırabilir.  Şirket tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi;

Daha fazla Space keşfetmenize yardımcı olacak yollar deniyoruz. iOS ve Android'de bazılarınız için, takip ettiğiniz biri Space dinliyorsa, onu üst kısımda göreceksiniz. Dinleme etkinliğinizi kimlerin görebileceğini ayarlarınızda kontrol edebilirsiniz. Bize düşüncelerinizi gönderin!

Takip edilenlerin paylaşılmasına isteyen kullanıcıların Twitter'daki ayarlar bölümüne giriş yapması ve burada yer alan gizlilik ve güvenlik seçeneklerinden dilediği şekilde space düzenlemelerini yapması yeterli. 

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap