Twitter’a Apple ve Google İle Giriş Seçeneği Eklendi

Twitter için beklenen değişim yapıldı. Sosyal ağa Apple ve Google ile giriş desteği eklendi.

Twitter, kullanıcıların hem hesap hem de oturum açması adına yeni bir özelliği resmen duyurdu. Açıklamalara göre kullanıcılar, 3. taraf oturum açma desteğinden yararlanarak Apple ve Google hesaplarını kullanabilecek.

Twitter, yeni hesap açmada büyük kolaylık sunacak

Twitter’a eklenen yeni özellik, yeni bir hesap açmak isteyen kişilere büyük bir kolaylık sunacak. Kullanıcılar Apple ya da Google hesaplarını kullanarak hızlı bir şekilde yeni hesabını yapılandırabilecek. Hesap açtıktan sonra ise mevcut giriş seçenekleriyle herhangi bir şifre girmeye gere kalmadan oturum açılabilecek. Mevcut hesabı bulunan kullanıcılar, Google ya da Apple hesapları ile açtıkları Twitter hesaplarına erişmek için de yeni giriş seçeneklerini kullanabilecek.

Beta sürümde görülmüştü

Twitter için geçtiğimiz ay içerisinde yeni bire beta test süresi paylaşılmıştı. Bu sürümde görülen yeni özellik, Haziran ayından beri konuşuluyordu. Google ve Apple desteği ile ilgili Twitter Support hesabından açıklamalarda bulunan Twitter, kullanıcıların kolay bir şekilde oturum açmasına yardımcı olmak için yeni seçeneklerin eklendiği belirtildi.

Mevcut paylaşım ise şöyle;

Başlangıçta özellik sınırlandırıldı

Resmi açıklamaya göre oturum açmada başlangıç nedeniyle bazı sınırlamalar bulunuyor. Google ile oturum açma işlemleri web, Android ve iOS’ta destekleniyor. Ancak Apple ile oturum açma şu anda sadece iOS’ta destekleniyor. Web sürümü için ise ilerleyen dönemlerde yeniliğin kullanılabileceği belirtildi. Mac kullanıcıları ise şu anda yeni özellikten tamamen dışlanmış durumda.  

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap