Twitter, Hesap Doğrulama Programını Tekrar Durdurdu

Twitter hesap doğrulama programını yeniden durdurduğunu açıkladı. Geçtiğimiz dönemlerde de benzer şekilde gelişmeler yaşanmıştı.

Twitter onaylanmış hesaplar için getirmiş olduğu mavi rozet sistemini aktif bir şekilde çalışmasında zorlanıyor. Geçtiğimiz aylarda yapılan resmi açıklamalarda, yeni bir onay sisteminin geçerli olacağı belirtilirken kullanıcıların hesaplar üzerinden başvuru yaparak mavi rozet alabileceği ifade edilmişti. Ancak yaşanan yoğunluk sonrasında onaylamalarda ciddi bir gecikme yaşamaya başlayan Twitter, yeni bir açıklama daha yaptı ve doğrulama programını durdurduğunu söyledi. 

Twitter: “Geçici Süre Ara Verdik”

Şirket, Cuma günü geç saatlerde yayınladığı bir tweet'te, "Doğrulama başvurusunda bulunma ve inceleme sürecinde iyileştirmeler yapabilmemiz için erişimin kullanıma sunulmasına geçici olarak ara verdik" dedi. Twitter mesajında özellikle mavi rozet almayı bekleyenler için mevcut gelişmenin hayal kırıklığı olduğunun farkında olduklarını ancak çalışmaların doğru ve sorunsuz bir şekilde çalışması adına programın durdurulması gerektiğini söyledi.

Mevcut açıklamaların ve programın durdurulmasının asıl nedeni ise geçtiğimiz aylarda sahte hesaplar için onay verilmesi oldu. Mevcut hesaplar ile ilgili de işlem yapılacağını aktaran Twitter, uygun olmayan hesaplara verilen tüm mavi rozetlerin kaldırıldığını ve hesapların askıya alındığını söyledi. Sistemde bu soruna yol açan aksaklıkların tespit edilmesi ve bu aksaklıkların giderilmesi adına çalışma yapacak olan Twitter, sorunsuz bir şekilde özelliği kullanıma sunulması ile birlikte yeniden mavi rozet başvurularını almaya başlayacak. 

Twitter, aynı zamanda 2021 içinde bilim adamları, akademisyenler ve dini liderler gibi daha fazla kişi için yeni kategorilerin yer alacağını da açıkladı.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap