Twitter Güvenlik Modu İle Kullanıcıları Koruyacak

Twitter 1 Eylül 2021 Çarşamba günü resmi blog adresinde yayınladığı yeni güvenlik modu ile ilgili detayları duyurdu. Açıklamalara göre güvenlik modu kullanıcılar için daha güvenli bir sosyal ağ sunacak.

Twitter'da uzun zamandan beri en çok önemsenen konuların başında güvenlik geliyor. Bunun için pek çok farklı özelliği kullanıma alan Twitter yönetimi, şimdi ise güvenlik modu olarak adlandırılan yeni modu ile birlikte güvenliği bir üst seviyeye çekmeyi hedefliyor. 1 Eylül Çarşamba gününde yayınlanan yeni blog yazısı ile duyurulan yeni gelişmeye göre kullanıcılar artık daha fazla özellikten yararlanarak daha kişisel bir Twitter deneyimi elde edebilecek.

Twitter Güvenlik Modu nasıl çalışıyor?

Güvenlik modu, kullanıcıları rahatsız eden hesapları 7 gün boyunca engellemeyi hedefliyor. Hakaret veya nefret dolu mesajlar yayınlayanlar, zararlı bir dil kullananlar, davetsiz yanıtlar ve sürekli kullanıcıları rahatsız edecek içerikleri paylaşanlar 7 gün boyunca geçici olarak engellenecek. Ayarlar üzerinden yapılacak kontrollerde kullanıcıları rahatsız edebilecek kişiler listelenecek. Böylece arka planda otomatik bir şekilde engellenenler takip edilebilecek. İsteğe bağlı olarak engelin kaldırılması da mümkün.

Engellenenler nasıl görülecek?

Ayarlar bölümünde yer alan otomatik engellenenler bölümünde tüm hesaplar detaylı bir şekilde görülebilecek. Twitter'a göre her bir çalışma hakkında kapsamlı bir şekilde özet alınacak. Böylece kullanıcılar Twitter'ın yeni özelliği ile birlikte nasıl korunduğunu da detaylı bir şekilde görebilecek. “Güvenlik Modu, Twitter'ı kötüye kullanım korkusu olmadan herkese açık sohbetlere katılmak için güvenli bir yer haline getirmeye yönelik doğru yönde atılmış bir başka adımdır.” diyerek tanıtılan yeni özellik, Twitter'ın destek almasına da sağladı.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap