Twitter'dan Yeni Özellik: Twitter Spaces

Twitter kullanıcılarına yeni özellikler sunmaya devam ediyor. Clubhouse benzeri bir yapıya sahip olan "Twitter Spaces" isimli özellik kullanıcıların beğenisine sunuldu. Şimdilik test aşamasında olacak olan özellikle birlikte Twitter, Clubhouse ile ciddi bir rekabet içerisine girebilir.

Dünya üzerinde milyonlarca kullanıcıya ev sahipliği yapan sosyal medya platformu Twitter hem kullanıcı sayısını hem de popülerliğini her geçen gün artırmaya devam ediyor. Popülerliğin bir getirisi olarak yeni özellikleri de kullanıcılarla buluşturmaya çalışıyor.

Clubhouse gibi bir platformun oldukça fazla ilgi görmesinin ardından buna kayıtsız kalamayan Twitter, Twitter Spaces isimli özelliğini kullanıcıların beğenisine sundu. Bu özellikle birlikte Twitter, kullanıcılara sesli sohbet imkanı sunmuş olacak.

Şimdilik beta sürüm olarak Android kullanıcıların hizmetine sunulmaya başlanan Twitter Spaces, kullanıcılara bir sohbet kanalına katılmalarına imkan tanıyor. Ancak kendi kanalını kurma işlevi şu anda aktifleştirilmiş durumda değil.

Twitter, gerekli çalışmaların devam ettiğini ve kullanıcılara gerekli özelliğin en kısa sürede sunulacağının sözünü verdir. Twitter Spaces'in resmi kararlı sürüme ne zaman geleceği şimdilik belirsizliğini korusa bile bunun çok uzakta olmadığını söylemek mümkün.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap