Twitter'da Bitcoin İle Bahşiş Dönemi Başlıyor

Twitter'da uzun zamandan beri gelmesi beklenen özellik, kullanıma sunuldu. Kullanıcılar uygulamanın bahşiş özelliğini kullanırken artık Bitcoin ile destek sağlayabilecek.

Twitter'da bahşiş özelliği uzun zamandan beri geliştirilen bir yenilikti. Ancak bahşiş göndermek isteyenlerin bu işlemlerini Bitcoin aracılığı ile yapması şimdi uygulamadaki en büyük yeniliklerden birisi.

Konuyla ilgili yapılan resmi açıklamalarda mevcut yeniliğin test edilmeye başlandığı belirtilirken, kısa süre içerisinde tüm Twitter kullanıcılarını kapsayacak şekilde özelliğin kullanıma sunulacağı ifade edildi. Bitcoin ile bahşiş gönderme sırasında Lightning Network’ü kullanacak olan Twitter, böylece çok daha hızlı ve düşük işlem ücretleri ile transferlerin yapılmasına imkan tanıyacak.

“İnsanlar parayı seviyormuş!”

Twitter tarafından duyurulan mevcut gelişmede, oldukça dikkat çekecek ifadelere yer verildi. Açıklamalarda insanların parayı sevdiğine vurgu yapan Twitter, konu ile ilgili olarak şöyle dedi;  "Bahşişler özelliğini test ettik, insanlar parayı seviyormuş. Yakında iOS ve Android için yayınlıyoruz

Mayıs ayından beri ciddi iyileştirmelerin yapıldığı sistemde son olarak Bitcoin için gerekli olan altyapı düzenlemeleri de tamamlandı. Böylece kullanıcıların Bitcoin ile bahşiş göndermesi için tüm sistem hazır hale getirildi. Mevcut özelliğin kullanıma sunulmasının ardından en çok merak edilen ise bu özelliğin kullanıcılar tarafından ne kadar çok tercih edileceği.

Kripto paraların revaçta olduğu bu dönemlerde bahşiş üzerinden Bitcoin ile para gönderilmesi uygulamanın Twitter dışı transferlerde dahi kullanılmasını sağlayabilir.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap