Twitter Android İçin Özel Mesajlara Yenilik Getirdi

Twitter'ın Android versiyonu için uzun zamandan beri beklenen özellik nihayet geliştirildi. 2 yılın ardından özel mesajlarda artık arama yapılabilecek.

Twitter, Android kullanıcıları için uzun zamandan beri tepki çeken özellikler için önemli bir adım attı. Uygulamanın ilk gününden beri Android kullanıcıları, özel mesajlar bölümünde arama yaparak daha hızlı bir şekilde aradığı sonuca ulaşmak istese de bu konuda destek veremeyen Twitter, yaklaşık 2 yıllık bir sürenin ardından Android kullanıcılarının da arama özelliğinden yararlanmasını mümkün kıldı.

2019’da iOS için geliştirilmişti

2019 yılında iOS uygulaması için getirilen arama fonksiyonunun kısa süre içerisinde Android kullanıcılarına da sunulması bekleniyordu. Ancak Android cephesinde çeşitli sorunlarla karşılaşan Twitter, sosyal ağdaki mevcut özelliği ancak 2 yıllık bir aranın ardından sunabildi. Doğrudan mesajlaşma ekranına bir arama çubuğu ekleyen yeni özellik, kullanıcıların bulmak istediği kelimeleri yazması ile birlikte sonuçları ekranda listeliyor. Böylece mesajlar arasından kolay bir şekilde arama yapacak kullanıcılar, tüm mesajları tek tek incelemek zorunda kalmayacak.

Yeni gelişme, resmi Twitter destek hesabı üzerinden duyuruldu.  Mesajda Özel mesaj ekranındaki arama çubuğunun Android kullanıcıları tarafından güncelleme ile birlikte kullanılabileceği belirtildi. Mevcut özellik üsteli sadece Yeni güncel mesajlar için değil Twitter'da bulunan tüm özel mesajları kapsayacak. Böylece sosyal ağ kullanıcıları kolay bir şekilde arama çubuğu üzerinden aramalar yapmaya başlayabilecek. 

Twitter'ın mevcut yeniliği için kullanıcılara özel bir tanıtım videosu da hazırladı. Video ya aşağıdaki görsele tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap