Toplu Taşımalardaki Yoğunluk Google Haritalar'dan Takip Edilecek

Teknoloji devi Google, Haritalar uygulamasına yeni bir özellik getirecek. Artık Google Haritalar uygulamasından toplu taşımalardaki yoğunluk seviyesi takip edilebilecek.

Google, Haritalar uygulamasına son zamanlarda çok fazla yenilik getirdi. Gelen son yenilik ise büyükşehirlerde milyonlarca insanın kullandığı toplu taşıma alanında oldu.

İş sahalarının geliştiği şehirlerin giderek büyümesi ile birlikte oluşan nüfus artışı ve buna bağlı olarak kişisel ya da toplu taşıma araçlarının kullanımı günümüzde oldukça arttı. Üstüne bir de geçen yıl bu zamanlarda Çin’de patlak veren Covid-19 virüsünün pandemiye dönüşmesi ile insanlar için toplu taşıma daha önemli hale geldi. Yapılan uyarılar kalabalık ortamlardan uzaklaşılmasını söylese de şehirlerdeki yüksek insan sirkülasyonun yükünü taşıyan toplu taşıma alanında bu pek mümkün olmuyor.

Bu konuda çalışmalarını yürüten Google, daha önce sunduğu özelliklerinden birinde toplu taşımalardaki yoğunlukları belli bir zaman diliminde olacak şekilde yansıtıyordu fakat geliştirilen özellik ile toplu taşımalardaki doluluk oranı anlık olarak takip edilecek.

Yazar Hakkında

Kadir Tosun
Kadir Tosun 1995 doğumluyum. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunuyum. Otomobillere ve teknolojiye meraklıyım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap