Tinder'da Kullanıcılar Artık Eşleşmeden Sohbet Edebilecek

Arkadaşlık uygulaması olarak bilinen Tinder’da iki yeni özellik kullanıma sunuldu. Kullanıcılar artık eşleşmeden sohbet etme imkanına sahip.

Flört uygulaması olarak dünya genelinde kullanılan ve büyük bir beğeni kazanan Tinder, tarihinde bir ilki gerçekleştirmek üzere. Yapılan resmi açıklamaya göre kullanıcılar ilk defa eşleşmeden önce sohbet edebilecek. Mevcut özellik ise keşfet sekmesinde yer almaya başlayacak Hot Takes adlı bir oyun ile gerçekleşecek.

Her gün saat 18.00 ile gece yarısına kadar sürecek olan oyun, kullanıcıların birbirini tanımasını ve keşfetmesini sağlayacak. Kullanıcılara oyun kapsamında çoktan seçmeli sorular yöneltilecek. Sorulara aynı cevabı veren kullanıcılar ise sistem tarafından sohbet edilebilmesi adına özel olarak eşleştirilecek. Bu aşamadan itibaren ise potansiyel eşler birbirini değerlendirmeden önce konuşabilecek. Ancak mevcut oyun ve sistem oldukça hızlı bir şekilde çalışacağından kullanıcıların daha hızlı bir şekilde karar vermesi ve daha hızlı bir şekilde konuşması gerekecek.

Tinder keşfet özelliği kullanıma sunuldu

Uygulamada kapsamlı bir değişiklik yapılmasını sağlayan keşfet özelliği insanlar ile tanışmak isteyenlere hitap ediyor. Kullanıcıların benzer ilgi alanlarına sahip kişiler ile tanışmasına zemin hazırlayan mevcut bölüm, ortak özelliklere odaklanacak. Gidilen bir konser, izlenen bir film gibi pek çok farklı kriter üzerinden eşleştirilecek olan kullanıcılar, keşfet sekmesinde birbirini görebilecek. 

Eşleşmeden önce konuşma ve keşfet sekmesinin yanı sıra Tinder uygulamasını eklenen bir diğer yenilik video desteği. Önceden profil alanlarında sadece fotoğrafa yer verebilen kullanıcılar, sistemde yapılan yeni değişiklikler sayesinde video içeriklerini de paylaşabilecek. Kullanıcıların fiziksel özelliklerini daha iyi bir şekilde yansıtabilmesi adına video içeriklerinin desteklenmesi büyük bir fırsat olarak görülüyor.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap