TikTok Z Kuşağının İş Platformu Olabilir

Tiktok'ta, TikTok özgeçmişleri adı ile yeni bir test programı başlatıldı. Mevcut program ile Z kuşağının şirketlerdeki iş ilanlarına daha kolay bir şekilde erişmesi amaçlanıyor.

Z kuşağının en çok kullandığı uygulamalardan birisi olan TikTok, kullanıcılarının verimlilik konusunda uygulamadan daha fazla yararlanması için farklı özellikler ile uygulamayı geliştirmeye devam ediyor. Yapılan son açıklamalarda TikTok Özgeçmişleri adı ile yeni bir özelliğin sisteme entegre edileceği belirtildi.

Şu anda sınırlı sayıda kullanıcı ile test edilen mevcut özellik ile kullanıcıların Shopify, Target ve Alo Yoga gibi büyük şirketlerdeki iş ilanlarına TikTok üzerinden erişmesi ve başvuru yapması amaçlanıyor. Video özgeçmiş gibi daha farklı özgeçmiş çalışmalarının yapılmasına imkan tanıyacak TikTok, 31 Temmuz'a kadar uygulama üzerinden başvuruları kabul edecek. 

24 yaş altı kullanıcısı oranı dikkat çekiyor

Yayınlanan son raporlarda, TikTok’taki kullanıcı tabanının yarısından fazlası 24 yaşından küçük. Instagram'da bu oran çok daha düşük olurken LinkedIN gibi popüler iş platformunda Z kuşağı, kullanıcı tabanının sadece yüzde 19.3’ünü oluşturuyor. Bu bakımdan Z kuşağına yönelik farklı geliştirmeler sunan TikTok, video geliştirmeleri gibi farklı özgeçmiş ve iş özellikleri ile iş bulmak isteyenlere faydalı bir çözüm sunmayı hedefliyor. 

Şirket, "Yeni özellikle ilgilenilen adayların, becerilerini ve deneyimlerini yaratıcı ve özgün bir şekilde sergilemeleri istiyoruz. Video özgeçmişlerini TikTok'ta yayınlarken başlıklarında #TikTokResume kullanmaları gerekiyor " dedi. Katılan işverenler arasında Chipotle, Target, WWE, Alo Yoga, Shopify, Contra, Movers+Shakers ve daha fazlası bulunmaktadır. Hizmet bölgelerindeki önemli şirketlerle de anlaşma sağlanması bekleniyor. Uygulamadaki TikTok Özgeçmiş programına #TikTokResumes üzerinden veya www.tiktokresumes.com adresinden erişebilirsiniz.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap