Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

TikTok, Video Uzunluk Sınırını 3 Dakikaya Çıkarıyor

TikTok tarafından yapılan resmi duyuruda, tüm kullanıcılar için daha uzun videolar oluşturma seçeneğinin sunulacağı belirtildi. Video süresi 3 dakikaya çıkacak. 

Yaptığı iddialı çıkış ile tüm dünyada kendine yer bulan ve milyonlarca kullanıcıya ulaşmayı başaran TikTok, kısa videoları içeriklerin daha hızlı bir şekilde tüketilmesini sağlıyor. TikTok üzerinde yaratılan farklı akımlar, dünyanın dört bir yanından milyonlarca video ile desteklenirken şimdi video platformunda önemli bir değişim için çalışmalar başladı. Şirket tarafından yapılan açıklamada, 2021 yılı itibariyle başlanan uzun video testlerinin sorunsuz bir şekilde gerçekleştirildiği ve önümüzdeki haftalardan itibaren de dünya genelinde uzun videoların artık kullanılabileceği belirtildi.

“TikTok'un yaratıcı araçlarıyla çok daha verimli olacak”

Konuyla ilgili yapılan basın açıklamasında TikTok Ürün müdürü Drew Kirchhoff’un yeni özellik ile ilgili değerlendirmelerine yer verildi. Drew Kirchhoff, “İçerik oluşturucular zaten çok parçalı hikayeleri TikTok'ta bir araya getirme konusunda çok bilgili. Ancak içerik oluşturuculardan sık sık, içeriklerini geliştirmek için biraz daha zaman isteyeceklerini biliyoruz. TikTok'un yaratıcı araçlarıyla yemek pişirme demoları, ayrıntılı güzellik eğitimleri, eğitici ders planları ve komedi skeçleri için süreyi uzatıyoruz. Daha uzun videolarla, içerik oluşturucular, biraz daha fazla alan esnekliği ile TikTok'ta yeni veya genişletilmiş içerik türleri oluşturmak için yeni bir şansa sahip olacaklar.” dedi.

Üstelik resmi blog yayınında kullanıcıların daha uzun videolar üzerinde nasıl denemeler yapabileceğine dair bazı örnekler de paylaşıldı. Snapchat Spotlight, Youtube Shorts ve Instagram Reels gibi TikTok rakipleri tarafından atılan hamleler, uygulamada farklı bir yeniliğin sunulmasını da zorunlu hale getirdi. Bu bakımdan 3 dakikaya kadar genişletilen video süreleri ile birlikte uygulamanın daha fazla bilgi sunması ve daha eğlenceli içerikler ile destek vermesi mümkün görünüyor. 

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap