Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

TikTok Yeşil Perde Özelliğini Kullanıma Sundu

TikTok için yapılan yeni açıklamada, yeşil perde (ekran) olarak tanımlanan özelliğin uygulamaya eklendiği belirtildi. Özellik, farklı videolar ile içerikler oluştururken yeni bir seçenek olarak sunulacak.

Yenilikleri ile son dönemlerin en popüler sosyal uygulamalarından bir tanesi olan TikTok, resmi blog adresi üzerinden yeni özellik ile ilgili detayları paylaştı. TikTok tarafından yapılan resmi açıklamalarda, yeni özellik Green Screen Duet olarak adlandırıldı.

Düet özelliği ile kullanıcıların zincirleme içerik oluşturmasına ve birlikte farklı çalışmalar yapmasına imkan tanındığı belirtilirken, bu düet özelliğine eklenen yeşil ekran seçeneği ile birlikte kullanıcıların ortamdan bağımsız arka planlara sahip olmasının mümkün olacağı ifade edildi. Her iki farklı özelliği bir arada sunarak kullanıcılara daha gelişmiş bir deneyim sunmayı hedefleyen TikTok, uygulamadaki mevcut özellikler ile birlikte çok daha eğlenceli içerikleri oluşturulmasının kolaylaşacağını belirtti.

TikTok yeşil perde özelliği nasıl kullanılacak?

TikTok'ta bulunan yeşil perde düet özelliğinde, kullanıcılar içerik oluştururken arka planda farklı videolar kullanabilecek. Böylece kişiler çektikleri videoları birbirleri üzerinden de yine yorumlayabilecek. Kullanıcılar düet özelliğini kullanarak yeşil perde çalışması yaparsa, video altında orijinal videoya yönlendiren yeni bir yönlendirme de yer alacak.

Mevcut özelliği kullanmak isteyen kullanıcılar, öncelikle TikTok’ta yer alan videolardan istediğini düet için seçecek. Video seçimi sonrasında ise video seçeneklerinde yer alan yeşil ekran (ya da perde) özelliğini seçerek kullanıcılar içeriklerini oluşturmaya başlayabilecek.

Mevcut özellik ile birlikte kullanıcılar sadece baş ve gövde bölümlerine içeriğe ekleyebilecek ve mevcut ortamdaki hiçbir detay yeni videoda yer almayacak. Kişinin dışındaki arka plan, seçilen videonun oynatılması ile desteklenecek. Yeni özellik içerik oluşturuculara çok daha farklı fikirler sunduğu gibi önümüzdeki günlerde çok eğlenceli içeriklerin yer alacağını şimdiden gösteriyor.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap