TikTok, Aylık Bir Milyar Aktif Kullanıcı Sayısına Ulaştı!

TikTok, önemli bir kilometre taşını daha geride bıraktı. Şirket için yapılan açıklamalarda, uygulamada aylık 1 milyar aktif kullanıcı sayısına ulaştığı belirtildi. Rakamlar ile etkileyici bir performansa ulaşan TikTok uygulaması, böylece sektördeki rakiplerine de önemli bir güç gösterisi yaptı.

ByteDance'in sahip oldu TikTok, yapılan resmi açıklama ile yeni başarısı ile gündeme geldi. Kısa biçimli video desteği ile kısa süre içerisinde gündemde yer almayı başaran ve milyarlarca kullanıcıya ulaşan TikTok, 2016 yılından günümüze kadarki süreçte önemli bir başarı kaydetti. Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre günden güne artan kullanıcı sayısı ile TikTok günlük etkileyici istatistiklere ulaştı.

Aylık 1 milyar kullanıcıya ulaştı!

Son güncellemede TikTok’un her ay 1 milyar kullanıcı tarafından ziyaret edildiği belirtildi. Ancak bu rakam her ne kadar etkileyici olsa da sektörde TikTok’un en büyük rakibi olan Facebook'a göre oldukça düşük. Facebook için yapılan son güncellemelerde yıllık yüzde 7 oranında bir artışa ulaşıldığı ve böylece kullanıcı sayısının 2.90 milyar olduğu belirtildi.

Kuzey Amerika bölgesinde yaptığı yeni atılımlar ile birlikte Çin dışına yönelik önemli bir açılım başlatan şirket, böylece kullanıcı sayısında da ciddi bir yükseliş yaşanmasını sağladı. Önemli bir kilometre taşını geride bırakarak son yıllarda yakaladığı çıkışın devam ettiğini gösteren TikTok için şimdi en önemli hedef sektörde ilk sıralara yerleşebilmek. 

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap