Tesla'nın Aşı Ve Maske Kuralları Güncellendi

Dünya genelinde binlerce çalışana sahip işletmeler, ofise dönüş için yeni şartlar ve kurallara açıklıyor. Yeni açıklama Tesla'dan geldi

Tesla tarafından yapılan açıklamaya göre şirketin Reno, Nevada'daki pil fabrikasındaki tüm Tesla çalışanları, bugünden itibaren kapalı alanlarda maske takmak zorunda. Aşılı ya da aşısız olması fark etmeksizin tüm çalışanları kapsayan yeni kuralda, çalışanlar mesai saatleri içerisinde olduğu süreler dahilinde maskelerini takacak.

Tesla tarafından daha önce yapılan açıklamalarda, çift doz aşı olan çalışanlar için maske zorunluluğunun olmayacağı belirtilmişti. Ancak güncellenen yeni raporlar ile birlikte aşı olunmuş olsa dahi çalışanların artık mesai saati içerisinde maske kullanmak zorunda kaldığı belirtildi. Bu bakımdan hem aşı olan hem de aşı olmayan tüm çalışanlar, yeni çalışma günü itibari ile maske takmak zorunda.

Vaka sayıları arttı!

Tesla tarafından alınan bu karardaki en önemli nedenlerden birisi Nevada içerisindeki koronavirüs vaka sayılarının artması. Son 1 aylık süre içerisinde 26.000 yeni vakanın yaşandığı bölgede 298 kişinin yaşamını yitirmesi, virüs riskinin ne kadar yüksek olduğunu göstermişti. Üstelik bölgedeki aşılama oranlarının %47'ye ulaşmasına rağmen vaka ve ölüm sayılarının artmış olması, Tesla için yeniden değerlendirme yapılmasını da zorunlu kıldı.

Tesla tarafından alınan karar ile benzer şekilde Kaliforniya eyaletinde maske kuralı güncellenerek aşı durumuna bakılmaksızın herkesin kapalı ortamlarda maske takması zorunlu kılındı.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap