Apple Music Artık Sony PlayStation 5'te Kullanılabilecek

Apple tarafından dün yapılan açıklamada, PlayStation 5 platformlarında Apple Music'in kullanılabileceği ifade edildi. 

Apple müzik platformunu geliştirmek adına önemli güncellemelerine devam ediyor. Şirket tarafından yapılan dünkü açıklamada PlayStation 5 konsolunda artık uygulamanın yüklenebileceği ve kolay bir şekilde kullanılabileceği belirtildi.

PlayStation 5 hakkında geçtiğimiz dönemlerde gündeme gelen iddialarda Apple Müzik desteği alacağı konuşuluyordu ancak şirket bu konuda sessiz kalmayı tercih etmişti. Yapılan yeni açıklama ile bu durum netlik kazandı ve PlayStation 5’te Apple Music desteği resmen başladı. Üstelik bu gelişme, PS5’in Apple Music desteği alan ilk konsol olmasını sağladı.

Apple Music Desteği Neler Sunuyor?

Yeni uygulama ile PlayStation 5 kullanıcıları artık 90 milyondan fazla şarkı, 30.000'den fazla küratörlü çalma listesi, 4K müzik videoları ve Apple Music Radio dahil olmak üzere tüm Apple Music içeriğine erişme imkanı elde edecek. Normal bir uygulamadan farksız olarak tüm özellikleri ile kullanıma sunulan Apple Music, üstelik PlayStation 5 için özel olarak optimize edilmiş ve tasarımıyla da tamamen uyumlu hale getirilmiş.

Kayıpsız ve yüksek çözünürlüklü ses desteğinin olup olmadığı henüz bilinmese de özellikle önümüzdeki günlerde başlayacak test süreçleri ile bu konudaki tüm soru işaretleri giderilecek.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap