Nokia T20 Modeli Resmen Tanıtıldı

Tablet çekişmesine yeni bir model daha eklendi ve Nokia T20 resmi olarak tanıtıldı. Yeni model özellikleri ile dikkat çekiyor.

Android işletim sistemi çalıştıran yeni bir tablet modeli daha tanıtıldı.  Samsung, Walmart, Xiaomi ve Lenovo'nun son cihazlarını takip eden HMD, tablet sektörüne giriş yaparak önemli bir atılım gerçekleştirdi. 14 inç ekranı ve 249,99 dolarlık etiket fiyatı ile sektörde dikkat çekmeyi başaran yeni tablet, böylece yarışta Nokia'nın da yer alacağını gösterdi.

Nokia T20 özellikleri neler?

Resmi lansman ile duyurular yeni tablet modelinde Unisoc Tiger T610 işlemci modeli tercih edilmiş. En son 2017 yılında amiral gemilerinde yer alan bu model, Snapdragon 845 işlemci ile yarışıyordu. 4 yıllık eski bir işlemci ile piyasaya giriş yapan Nokia, daha çok fiyat-performans dengesini tutturmayı hedeflemiş.

Giriş seviyesindeki tablet modelinde 4 GB RAM, 512 GB depolama alanı ve giriş seviyesine göre çok büyük sayılabilecek 8200 mAh kapasitede bir batarya bulunuyor. 2000 x 1200 çözünürlüğe ve sertleştirilmiş cam ile korumaya sahip olan yeni tablette, LCD bir panel bulunuyor. Ön ve arka kamera desteği,15W şarj ile USB-C Type seçeneğine sahip olan yeni tablette parmak izi sensörü gibi yeni teknolojiler bulunmuyor. Ancak 3.5 milimetre kulaklık jakı mevcut.

Android 11 işletim sistemi ile gelen ve 2 yıllık büyük işletim sistemi güncellemelerine sahip olacak yeni tablet modeli 249.99 dolarlık fiyatıyla da cazip bir seçenek sunuyor. Açıklamalara göre yeni tablet 17 Kasım itibari ile satışa çıkmış olacak

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap